Menu

Auralux – chytlavá real time strategie

Máme tady další real-time strategii s osvědčeným principem. Úkolem zde bude obsadit co nejvíce planet na mapě, čímž se vám zvýší produkce jednotek, které pak používáte k náletům na okolní nepřátele. Ano, nejedná se sice o nic nového, jenže sympatická grafika s příjemnou hudbou (podobnou soundtracku populární hry Osmos) často dokáží zázraky.

Podobných her jako je tato existuje více. Sami autoři na svých stránkách uvádějí, že se při tvorbě Auraluxu nechali inspirovat iOS hrou Eufloria. Když jsem tuto hru spustil já, hned po chvíli jsem si vzpomněl na GalaxyIR (Google Play Link). Ten jsem poměrně dlouho hrál, a proto jsem ihned tušil, oč v Auraluxu běží.

Pohyb po mapě se provádí pomocí dvou prstů, kdy máme možnost pohled přibližovat a oddalovat pomocí multitouche. Vždy tak můžeme poměrně snadno získat přehled o celkovém dění na mapě a zároveň si vychutnat souboje z bezprostřední blízkosti. Po pravdě se sice jedná o pouhé nálety a následné mizení barevných kuliček, jenže i to má své kouzlo. V některých okamžicích nastávají opravdu masové bitvy, a to na více frontách. O napínavou podívanou pak není nouze.

Jednotlivé planety je možno uprgadovat. Produkují pak více jednotek za vteřinu. Podle toho, kolik prstenců se kolem planety nachází, tolikrát je možno ji vylepšit. Ovládání jednotek je vyřešeno jednoduchým způsobem typickým pro klasické PC strategie. Při tažením prstu po displeji se objeví kruh, kterým označíte vše potřebné. Jednotky můžete posílat nejen na okolní planety, ale také do volného prostoru. Záleží tedy pouze a jenom na vás, zda se vrhnete do boje proti armádě a budete počítat se silnou ztrátou, nebo nepřátele raději obletíte.

Taktika

Je základním pilířem této hry. Často budete nuceni provádět rychlá rozhodnutí ovlivňující následující průběh hry. Budete se raději bránit a podporovat svou planetu ostatními jednotkami? Nebo se jí vzdáte a pošlete raději všechny své jednotky na nepřítelovu méně osídlenou planetu? Otázek, jako jsou tyto, vyvstane celá řada. Jestliže nemáte příliš vyvinuté taktické myšlení (což jsem u této hry zjistil například u sebe :D), tak se u hraní dost zapotíte. Věřím však, že tréninkem se tyto mezery dají dohnat.

Ve hře je možnost dokoupení dalších „kampaní“, neboli balíčků několika kol a tzv. speed módu. Ten hraní zrychlí a zároveň disponuje složitější obtížností. Pro ty z vás, kteří nemají s tímto typem hry žádné či minimální zkušenosti, doporučuji dávat bedlivý pozor v úvodním tutorialu. V něm se dozvíte prakticky vše (od principu hry po ovládání).

Exkluzivně pro Tegra zařízení

Zpočátku bude hra dostupná pouze pro procesory Tegra. To znamená, že se můžeme těšit na výbornou grafiku a velmi plynulou hratelnost. Postupem času se Auralux optimalizuje i na ostatní zažízení.

 

Verdikt

Auralux má určitě velký potencionál stát se úspěšnou hrou. Osobně mi vadí absence multiplayeru. Starší GalaxyIR totiž hru více hráčů podporuje a to v tomto případě zlepšuje požitek z hraní o 100 %. Doufám tedy, že se časem multiplayer do Auralaxu implementuje a my pak budeme svědky jedné z nejlepších real-time strategií pro Android.

Video

 

 

Komentáře

Mira

Mira

19.7.2012 21:42

Naprosto super hra moc dik.
Akorat jsem dodelal prvni level a hra hned po tom spadla, udelalo to jeste nekomu???

Jinak hru muzu doporucit, super grafika a jestli mate radi hru typu Osmos tak vas tahle bude bavit i vic. Natabletu parada!

Honza

Honza

19.7.2012 21:46

Jak to, ze Vam to jede na Galaxy Nexusu? :)

Vlken

Vlken

19.7.2012 22:15

Bohužel na HTC EVO 3D nefunguje… škoda, vypadá moc zajímavě

wheelko

wheelko

19.7.2012 22:53

stáhne mi prosím někdo APK?… mám Evo 3D který není “podporovaný” tak to schci zkusit…

Matěj Trakal

Matěj Trakal

19.7.2012 23:13

To mi jako zajímavější a akčnější připadá Phage, která je na Play už snad věčnost, není sice tak propracovaná na ovládání (zoom, označování apod), přesto také vydá na dost volných chvil :)

Hrůša

Hrůša

19.7.2012 23:31

Sperm wars maj stejnou ideu akorát jemně jinak řešej posílání jednotek a taky jsou na marketu dělší dobu. Tohle je klon akorát v jinym kabátu.

Martin Kohout

Martin Kohout

19.7.2012 23:35

Asi si budu muset pořídit Galaxy Nexus, abych byl IN… :)

Mira

Mira

19.7.2012 23:48

Phage = peknej hnus.

Sperm wars vypada pekne, jdu vyzkouset.

Mira

Mira

19.7.2012 23:55

Sperm wars je pitomina, a nevypada hezky, od HD to ma hodne daleko.

Aleq

Aleq

20.7.2012 12:03

Sperm Wars nikde nevidim, nemate nekdo odkaz?

wheelko

wheelko

20.7.2012 23:07

Pro nepodporované phony :)
http://p1p.eu/auralux.apk

meffisto

meffisto

25.7.2012 16:32

Bohužel je to jen demo (3 mapy)a další mapy je třeba zakoupit za 62,-

Viktor

Viktor

4.7.2013 12:27

Ahoj, tahle hra mě opravdu baví, jenže jsem ji dohrál cca za 7h. Nejsou někde jiné NEPLACENÉ levly ke stažení? Pokud někdo víte. Napište mi to sem prosím. Díky… :)

RSS (komentáře k článku)