Menu

Pokémon GO: 10 zásadních tipů a triků, které vám hra neprozradí

Hra s rozšířenou realitou Pokémon GO doslova zachvátila planetu. Studio Niantic spolu s Googlem už má na svědomí neméně úspěšný Ingress, jehož prvky a mapování se do fenoménu Pokémon GO výrazně promítly. Hra sice prozatím není oficiálně dostupná v České republice, přesto ji můžete získat prostřednictvím .apk souboru. Poradíme jak na to a přidáme 10 zásadních tipů a triků pro hraní.

Ať už jste v obýváku chytili prvního Pokémona nebo jste se za posledních pár dnů dostali do vyšších levelů, tyhle tajné tipy a triky vám pomohou na vaší cestě stát se nejlepším trenérem Pokémonů!

Jak Pokémon GO nainstalovat na Android?

Pomalu ale jistě hra s Pokémony proniká do celého světa. V Česku prozatím oficiálně skrze Google Play dostupná není, to vám však nemusí dělat vrásky na čele. Jednou z jednodušších možností je instalace tohoto .apk souboru.

Stahování a instalace souborů .apk je na vlastní nebezpečí!

Ačkoli Svět Androida přináší čtenářům pouze ověřené soubory, stahování a instalace .apk souborů může zařízení poškodit.

Při stahování .apk souborů je třeba mít se na pozoru – potvrzením možnosti instalace z neznámých zdrojů v zařízení se otevírá větší riziko infikování vašeho přístroje. Poskytnutý soubor Pokémon GO jsme sami otestovali a během několika dnů používání jsme nezaznamenali žádný problém. Po oficiálním vydání budete moci externí soubor odstranit a nahradit jej verzí z Obchodu Play – samozřejmě bez ztráty postupu, který je vázán ke konkrétnímu použitému účtu.

pokemon go cestina tipy triky jak stahnout21

Co ke hraní potřebujete?

  • Mobilní telefon nebo tablet s Androidem.
  • Stabilní internetové připojení.
  • Dobrý GPS signál.
  • Plnou baterii telefonu – a s sebou nejlépe power banku s USB kabelem, baterii prosvištíte opravdu rychle.
  • Spoustu času.

Pokémon je komplexní hra vyžadující pro plynulé hraní spoustu komponentů. Největší problém zaznamenáte u baterie – neustále zapnutá GPS, stahování dat a vyšší jas obrazovky nutný při pohybu venku za slunečného počasí si vybere svou daň. Nám se osvědčilo vzít na procházku i power banku.

Pokud se obáváte o svůj datový balíček, obavy se nám nepotvrdili. Během dvou dnů téměř nepřetržitého hraní jsme se dostali na 21 MB skrze LTE a dalších 10 MB jsme si připočetli u domácí Wi-Fi. Pokud tedy nebudete hrát Pokémony v jednom kuse jako my, dostanete se na relativně rozumné hodnoty, které aspoň v našem případě překvapily.

Stabilní připojení je však opravdu klíčové a při edge se vám budou předměty a Pokémoni sbírat podstatně hůře. Čerpání baterie nebo dat na pozadí se bát nemusíte – aplikace totiž nesbírá lokaci a ani nečerpá data.

Tipy a triky pro hraní Pokémon GO

Pokémon GO toho nabízí mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Hráči her od společnosti Nintendo mohou být na “skrývání” různých možností a triků zvyklí. My se o ně rádi podělíme!

Tip 1: Jak správně házet Poké Bally a chytit Pokémona?

Že samotné házení Poké Ballu a chytání Pokémonů je jako kámen, nůžky, papír? Kdepak. Házení a chytání má rovněž své principy a lze provést tak, aby vám silný Pokémon neproklouzl mezi prsty.

Trik vězí v různě barevných kružnicích kolem chytaného tvora. Ty značí, jak těžké je daného Pokémona polapit. V momentě, kdy je zelený kruh největší, máte menší šanci tvora chytit. Počkejte, až se zelený kruh smrskne na absolutní minimum a Pokémon vám v tomto případě nikdy neunikne. Zmenšit průměr kružnice můžete i podržením prstu na Pokémonovi. Taktika je důležitější u Pokémonů s vyšším CP.

Pokud se setkáte s červeným nebo oranžovým kruhem, Pokémona je před chytáním potřeba trochu zklidnit – jinak se téměř jistě dostane ven z Poké Ballu a vy jen ztratíte čas, Poké Bally i samotného Pokémona. Své šance zvýšíte prostřednictvím nalezených Master Poké Ballů nebo uklidňujících plodů ve vyšších levelech – bez těchto komponentů vás bude Pokémon stát značné množství Poké Ballů a pravděpodobně unikne.

Tip 2: Co znamenají stopy u blízko se nacházejících Pokémonů?

Při hledání Pokémonů vám bude nápomocná tabulka Nearby, která označí Pokémony nalézající se ve vaší blízkosti. Neřekne sice, kde přesně se tvorové nachází, pomocí stop pod jednotlivými druhy však prozradí, jak daleko jsou.

Počet jednotlivých stop značí stovky metrů – pokud tedy u některého Pokémona v blízkosti uvidíte pouze jednu stopu, nalézt ho můžete v okruhu 100 metrů. Dvě stopy značí 200 metrů a tři 300 metrů. Pokud jsou tvorové schováni za touto hranicí, v menu Nearby je nenaleznete. Že se k vytouženému Pokémonovi úspěšně blížíte rovněž poznáte na ubývajících stopách.

Tip 3: Sbírejte i duplicitní Pokémony, jejich přesunem získáte odměny

Proč vůbec sbírat neustále ty stejné Pokémony, když už jich máte plné Poké Bally? Chytání duplicitních Pokémonů vám pomůže při jejich vývoji – pro zahájení evoluce totiž potřebujete “sladkosti”, které se liší pro každý druh příšerek. Potřebujete je rovněž pro zvýšení síly Pokémona, spolu s hvězdným prachem.

Pokud tedy máte v zásobě několik Pidgey-ů, ty nejslabší můžete přesunout k Profesorovi pomocí tlačítka Transfer na spodním okraji profilu Pokémona. Za transfer dostanete 1 sladkost, které poté můžete využít pro Power up či jich nastřádat více pro Evolve. Různé druhy vyžadují různé množství sladkostí pro vývoj.

Tip 4: Nezapomeňte si v obchodě vyzvednout své denní bezplatné tokeny

Další z věcí, na které vás hra neupozorní je vlastní měna. O její existenci se dozvíte v integrovaném obchodě, kde si za ně lze koupit další Poké Bally a jiné předměty. Na samotné tokeny však jinak než jejich koupí za opravdové peníze ve hře nenarazíte. Jeden ze způsobů je však denní bonus Obránce v podobě 100 10 tokenů za každého Pokémona umístěného v Gymu.

Odměna se přičítá s každým Pokémonem umístěném v některém z Gymů v barvě vašeho týmu.
Na výběr odměny máte následujících 24 hodin. Bonus můžete pravidelně čerpat každý den, kdy máte svého Pokémona umístěného v Gymu. Tokeny naleznete v integrovaném obchodě pod políčkem zeleného štítu.

Tip 5: Získejte více XP za “tornádo” hod Poké Ballem

Tento trik je poměrně náročný na provedení a ne vždy se podaří. Před samotným hodem při chytání je potřeba rychlým krouživým pohybem prstu Poké Ball roztočit. Za neustálého kmitání prstem je potřeba Poké Ball také hodit a Pokémona zajmout. Při správném provedení – které není nikterak jednoduché – se vám k zajatému tvorovi připočtou bonusové body, které vás přiblíží k dalšímu levelu. Nezapomeňte, že chyceného Pokémona si můžete libovolně pojmenovat.

Tip 6: Jak (ne)funguje mód úspory baterie

Ačkoli má aplikace spoustu vroubků, jedním z největších nešvarů je logicky extrémně rychlé ubývání baterie. Neustálá synchronizace se světem, GPS lokalizování a přenos dat si zkrátka vybere svou daň. V nastavení naleznete režim úspory baterie, kterou vysvětluje sám Niantic.

Bohužel si od režimu neslibujte spásu pro vybíjení baterie – mód poslouží pouze v případě, že mobil strčíte do kapsy. V ten moment obrazovka zhasne – přesto ucítíte vibrace při výskytu Pokémona. Řešení je tak poněkud nepraktické – můžete sice chodit sem a tam, šetřit baterii, ale hledat Pokémony musíte však bez obrazu. Při klasicky zhasnuté obrazovce žádná aktivita na pozadí neprobíhá.

Tip 7: Chytat můžete i bez pohybu

PokéGO vyláká z domu i ty největší pecivály – a to je jedině dobře. Přesto je však nemožné neustále se potulovat městem. Dobrá zpráva – spoustu Pokémonů chytíte i na jednom místě, zcela bez námahy. Pomůže vám v tom neustále opakované načítání a vypínání hry, stejně jako resetování GPS. Nové a nové příšerky se budou objevovat přímo ve vašem dosahu.

Nebude jich sice takové množství jako při běžné procházce, v práci však budete moci pokračovat v lovu Pokémonů i za počítačem. Své šance navíc zvýšíte i použitím Incense, jež bude půl hodiny lákat dostupné Pokémony přímo k vám.

Tip 8: Boj s ostatními hráči a speciální schopnosti

Boj s ostatními hráči může být poněkud hektický. V Pokémon GO nebojujete s nejbližším fyzickým hráčem, nýbrž Pokémonem umístěným v některých z Gymů. Střediska jsou podobná portálům z Ingressu a díky stejné použité mapě se budou nacházet i na stejných místech. Barva Gymu se liší podle ovládajícího týmu, který si Gym vybojoval – jako příslušník jiného týmu po překročení 5. levelu můžete soupeře vyzvat na souboj.

Začínáte od nejníže umístěných Pokémonů a snažíte se probojovat až na vrchol. Souboje nejsou postavené na střídavém postupu – místo toho se snažíte rychlým tažením prstu doleva a doprava vyhnout zásahům a klikat na oponenta pro napadení.

Boje jsou hektické a o taktice se příliš nedá mluvit – kromě sledování nabíjejícího se metru pro agresivnější útok, kterému trvá naplnění příliš dlouho. Plánování útoku předem se vyplatí – někteří vaši Pokémoni mohou disponovat speciálními schopnostmi. Zkontrolovat jejich stav můžete v kartě Pokémona.

 

Tip 9: Lure přiláká Pokémony k Pokéstopu

Pokéstopy neslouží pouze k doplnění zásob Poké Ballů a dalších předmětů. K zakoupení za 100 tokenů, (které získáte za pouhý jeden den umístění vašeho Pokémona v Gymu) je k dispozici modul Lure.

Na rozdíl od parfému Incense je potřeba zásuvný modul umístit na některý z Pokéstopů – viditelný sice bude pro všechny hráče, je však mnohem účinnější a přiláká spousty Pokémonů. Moduly rovněž můžete získat při postoupení do vyššího levelu nebo doplnění zásob v Pokéstopu.

Tip 10: Hýčkejte si Eevee, umí se vyvinout do tří různých Pokémonů (a jak poznat, kterého dostanete)

Pokud chytíte Pokémona Eevee, mějte na paměti, že se dokáže vyvinout do tří velmi silných Pokémonů – Jolteon, Vaporeon, nebo Flareon. Rovněž se osvědčila taktika investovat do Eevee hvězdný prach před samotnou evolucí – čím silnější je Eevee před vývojem, tím silnějšího získáte Pokémona. Konečný výběr ze tří druhů je i přes internetové spekulace a teorie náhodný a roli v něm hraje i výběr barevného týmu.

Hrajete Pokémon GO? Podělte se s námi o další tipy.

 

Komentáře

eksgal04

13.7.2016 23:35

Všichni můj komentář zřejmě ignorovali a tak to pro jistotu zkusím ještě jednou… nevíte jak bude řešené obsazovaní gymů pro nové hráče? Když např. někdo začne hrát za půl roku, tak už nebude mít absoluitně žádnou šanci se do nějakého gymu dostat přes pokémony s CP 5000..

eksgal04

13.7.2016 23:38

Všichni můj komentář zřejmě ignorovali a tak to zkusím ještě jednou… nevíte jak bude řešené obsazovaní gymů pro nové hráče? Jak se noví hráči dostanou do gymů se svými pokémony s cp 150?

lch34

14.7.2016 12:14

Jste TEAM MYSTIC? Přidejte se do našeho chatu na Discordu! – https://discordapp.com/invite/tRVdkEA

PS: Discord je chat pro hráče her. Lze ho stáhnout z Obchod Play nebo přistupovat přes prohlížeč.

Johny Dvořák

14.7.2016 12:20

Johano prijde mi, ze tu hru mate jen nactenou ale realne ji nehrajete….. znova opakuji, ze je to presne naopak, nez jak to zde uvadite. Nejlepsi zasah je, kdyz trefite kruh naopak co nejvetsi. Kdyz ho mate nejmensi, tak vam naopak pokemoni z pokebalu v drtive vetsine zdrhnou. Dekuji

Rizekk15

Rizekk155 0

14.7.2016 12:21

mne by zajimalo, jestli budou delat jiny lokalizace nez anglictina.. a jestli bude hlavne cestina :) ne ze bych ji uplne potreboval, ale obcas nevim co neco znamena

Vrga

vrga 3

14.7.2016 23:44

@Johny Dvořák právě že je to úplně naopak :) Na oficiálním webu pokémonů píšou v návodu na chytání, že pohybující se kruh značí zaměřování. Největší šance na chycení pokémona je tedy v momentě, kdy je kruh nejmenší. Stačí se pak trefit do velkého bílého kruhu. Když se povede trefit i do malého, tak získáš ještě XP bonus (max 100 XP). Barva kruhu taky značí obtížnost pokémona (zelená – nejsnazší, červená – nejtěžší)

mamatej25

15.7.2016 11:09

Ahoj, měl bych dotaz.
Je rozdíl zda nejdřív vylepšuji pokémona v základním stádiu a teprve později ho evolvuji na lepšího, nebo je lepší ho evolvnout rovnou a teprve poté vylepšit?
Děkuji za odpověď :-)

Rizekk15

Rizekk155 0

15.7.2016 11:33

mamatej25
15.7.2016 11:09

Nekdo mi rikal, ze to vyjde na stejno :)

Joannekovaczicz

Johanna Kovaczicz 0

15.7.2016 17:03

Johny Dvořák napsal: 14.7.2016 12:20

Johano prijde mi, ze tu hru mate jen nactenou ale realne ji nehrajete..... znova opakuji, ze je to presne naopak, nez jak to zde uvadite. Nejlepsi zasah je, kdyz trefite…

Zdravím,
kromě toho, že jsem ve hře level 21 s vámi musím nesouhlasit. Možná se vám to jeví jako pravidlo, ale není. Záleží také hodně na zbarvení kruhu, nicméně trefit nejmenší kruh, kdy vám aplikace zahlásí Nice, Great nebo Excellent zvyšuje vaše šance na chycení Pokémona. Pokud je ale kruh červený či oranžový, výsledek se nemusí tolik projevit. Pak je potřeba nasadit Great Bally nebo Ultra Bally.

Hezký den.

Joannekovaczicz

Johanna Kovaczicz 0

15.7.2016 17:05

mamatej25 napsal: 15.7.2016 11:09

Ahoj, měl bych dotaz. Je rozdíl zda nejdřív vylepšuji pokémona v základním stádiu a teprve později ho evolvuji na lepšího, nebo je lepší ho evolvnout rovnou a teprve poté vylepšit?…

Zdravím,

rozhodně nejdříve vylepšit a poté evolvovat, výsledkem bude silnější Pokémon s větším CP a větším prostorem pro další vylepšení. :)

Hezký den.

Joannekovaczicz

Johanna Kovaczicz 0

15.7.2016 17:09

eksgal04 napsal: 13.7.2016 23:35

Všichni můj komentář zřejmě ignorovali a tak to pro jistotu zkusím ještě jednou... nevíte jak bude řešené obsazovaní gymů pro nové hráče? Když např. někdo začne hrát za půl roku,…

Zdravím,

na to je jednoduchá odpověď. Gym jiného týmu je relativně lehké ovládnout. Při “stavění” Gymu mezi spoluhráči lze navyšovat prestiž pouze o stovky XP, zatímco protihráči z jiného týmu dokážou pohodlně likvidovat Gym rychlostí -5000 XP za jedno kolo zápasů. Gym je tak velmi těžké ubránit a s každým ztraceným levelem z jeho Gymu pokémoni mizí. Nakonec tam zůstane ten hypotetický 5000 CP Pokémon, přičemž na boj s ním můžete použít standardně 6 vašich nejsilnějších Pokémonů. Princip jsem mohla vyzkoušet mnohokrát a věřte, že to není problém. :)

Hezký den.

Lukáš Komárek

16.7.2016 2:08

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to s upgrade Pokémonů? Když budu mít 2 stejného typu, tak se vlastním upgradem dostanu u obou nakonec na stejnou úroveň? Děkuji za odpověď ;)

Keyzio93

18.7.2016 20:53

Dobry den, prosim Vas. Jeden a ten samy pokemon ma ruzne variace utoku a jejich silu napr. Pidgeye mam ve variantach: Tackle(normal)12 | Twister(dragon) 15 , Tackle(normal)12 | Areial Ace(flying) 25 , Quick Attack(normal) 10 | Areial Ace(flying) 25, Quick Attack(normal) 10 | Air Cutter(Flying) 25, atd. atd. ruzne kombinace u ruznych pokemonu. Jak poznam, ktere kombinace jsou dobre(nejlepsi) ?
u prvnich schopnosti je dobre mit Tackle, Areial Ace nebo Quick Attack…moc tomu nerozumim a tady podle te stranky nevim jestli je urcena pro Pokemon GO:
http://pokemondb.net/spinoff/go/pokedex

David Kreml

19.7.2016 9:57

panove jenom ete jak se to tady resi s tema gymama tak taky je mozne umistovat pokemony do gymu vaseho teamu za to sou tokeny taky nejlepe tesne pred vyplacenim sou tam 4 sloty na pokemony ale trener tam vzdy muze zanechat jen jednoho a existuje ete milion jinych veci jak dostat gym expy a veci za jeho velmi kratke vlastnictvi vetsinu z nich hraci znaji a vetsinu ne. Ale i s low pokemonama a low levelem to jde ziskat aspon na takovou dobu aby za nej trener ziskal alespon prvni expy a tokeny

Matej Čabala

19.7.2016 16:44

to s tym kruhom si niesom isty, ale officialne pisu ze cim je kruh mensi tym vacsia sanca je ze pokemon neujde…chcem sa ale opytat od ktoreho lvlu mate ultrabally? popripade co je este dalsie navyse s pribudajucimi lvlmi? ja som 15lvl a ultrabally stale nemam. dakujem

lada holub

20.7.2016 22:48

Ahoj prosím vás poslal sem omylem pokémona pryč k profesorovi dá se to vrátit zpět nebo mám smůlu děkuji za odpověď

Matej Čabala

20.7.2016 23:16

lada to je nenavratne, takze bohuzial uz sa to vratit neda, ale casom s pribudajucimi lvlmi isto chytis aj silnejsich pokemonov neboj

PhoenicurusOchr39

21.7.2016 14:34

Ahoj, jsem uplny zacatecnik na nejake sedme urovni. Uz jsem se trosku zorientoval v tom, ze se hodi davat obyc. pokemony profesorovi a ze je dobry je vyvijet. Pokazde ale kdyz prijdu ke stadionu, tak je obsazeny pokemony, kteri maji obrovske CP (Muj nejvyssi pokemon ma zatim lehce pres 200CP). Zvolil jsem si zluty tym a vetsina stadionu je obsazena jinyme teamy, tak se chci zeptat, ejestli se da pokemonovi nejak zvysovat CP i v stadionu nejakym treninkem nebo to jde jen vyvojem. A pokud mam pokemona z rady extremne vzacne – viz ta obludicka uprostred ve vasem obrazku – ma cenu do ni investovat, kdyz ma utok 12/15 a prakticky neni mozne sehnat pro ni sldkost na dalsi vyvoj?

A jestli muzu jeste jednu otazku – je lepsi byt prihlasen pres google ucet nebo pres ten pokemonni? nekde jsem cetl, ze Goglovsky ucet saje vic data, ale ze se na ucet hra zaroven zalohuje. jestli to tak je, tak bych tech sedm levelu klidne ozelel a zacal znovu s timhle uctem…

Diky moc za rady :-)

Matej Čabala

21.7.2016 20:44

Phoeincurus. Ja si myslim ze do nejakeho 20teho lvlu nema vyznam vyvíjať pokemonov, skor naopak šetriť dust. Silnejších pokemonov si postupne chytíš s tym ako ti budu stúpať lvli. Ak mas niekoho vzácneho a nemas nan ako zohnat cukríky tak jeho vývoj samozrejme bez nich nieje možný a tak ci onak je urcite s low CP cize si ich šetrí. Casom mozno najdes dalsieho, alebo sa ti zas vyliahne. Co sa účtov tyka to je uz myslim si ze jedno, zálohuje sa na oba a co sa tyka tych dat to sa mi zda ze vyriešil posledny update. Co sa gymov tyka tak bohuzial vybral si si zly team ak si v okolí jediný. Ak su gymi silne tak ich bud nedas alebo len tazko ich das a takmer urcite neubránis. Odporucam si ich nevšímať a expit lvli. Vyznam ma dat si niekde do gymu pokemona ak bude gym od tvojho Teamu a bude mat volne miesto. Na jeho rozšírenie by si asi tiez nemal dost síl. A idealne najst si kamarata co je rovnaky team a chodit snim, dvaja toho zvládnete viac a bude to väčšia zábava

Illuminator14

21.7.2016 21:44

Zdravím, chtěl bych se zeptat,viděl jsem že je někde kolem Dragonaira, prošel jsem všechny místa kde byl,ale nikde se mi neukázal,je možné že to je tím že mam jen 9 lvl?

PhoenicurusOchr39

22.7.2016 9:42

Ahoj Matěji, díky za rady, dvacet levelů je docela dost, ale dám na Tebe a budu s tím čekat :-). Tzn všechno co nechci posílat k profesorovi, že? Co tak chytáš na tom dvacetém levelu za pokemony – s jak vysokým CP? Jen abych věděl, jestli má smysl si pokemony od nejaké urovne už schovavat nebo je to jedno.
Apropo, jaké máte levely vy ostatní a kolik času Vás stály? – opet jen abych měl přehled :-)

Matej Čabala

22.7.2016 10:07

nuz ono je to o stasti a aj trochu nahode. ja som zatial lvl 18, dneska by som chcel doklepnut tu 20tku ak sa podari….co sa toho tyka vravi sa ze od 20tky sa chytaju aj viac rare pokemoni a samozrejme potom to levelovanie ide o dost tazsie…pre priklad teraz mi na lvl treba 20 000xp, od 20lvlu uz 50 000…co sa tyka slabych pokemonov odporucam nechavaj si vsetkych a az ked budes mat plny bagl s nima, zapni si lucky egg (idealne aj niekde pri zapnutom lure module) a vsetkych co mozes evolvuj, potom to co nechces poposielaj ku profesorovi…ak budes mat nieco silne, kludne si od toho nechaj aj 2-3 kusky….
aj na vysokych lvloch chytas slabych od 10 do 300 cp, ale obcas sa najdu aj silnejsi, aj ked mne viac ako 500-600 cp nepadli… ale pre priklad vcera mi prisla eevee s vyse 500 CP (usla mi 😔 ) ale ju keby som mal a evolvol mala by tak 1400 CP… a vcera nejaky borec (lvl 20) chytil dragonite s 1857 CP a stacilo mu dat 3x power up a pozri co ma
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13775448_1375117169168557_8828283454632075049_n.jpg?oh=77d8c2fa870df1dc5f42fc4bb7487b22&oe=582A44D4
samozrejme to sa bezne nechyta a ako som pisal vyssie je to aj o nahode, ale pre priklad co mozes mat to staci 😊
a co sa toho tyka 20lvlov neni zas tak moc, ved si schopny to dat za cca tyzden intenzivneho hrania :)

PhoenicurusOchr39

22.7.2016 10:13

Díky moc za rady, rád to všechno testnu :-). To evolvovani pri zapnutem lucky egg mi uz nekdo radil a vypada to dost dobre. Ale proc to delat pri zapnutem lure module? Kdyz to udelam v tehle oblasti tak to nejak zvysi sance na lepsi vyvoj nebo jeste prida XP?

Matej Čabala

22.7.2016 10:43

nie, nepochopil si to… lucky egg ti na 30min. zdvojnasoby xp za vsetko…cize evolve ti namiesto 500xp da 1000xp…a pri lure module su stale pokemoni na chytanie tj. namiesto 100-200xp za chytenie dostanes 200-400xp…ak si low lvl mozno chytis aj nieco nove a tam mas xp cca 600 cize dostanes 1200xp…tak ked uz zapinat lucky egg kedze ich je malo, preco neznasobit xp? samozrejme nieje to nutne, ale je to ideal 😊 proste ako maximalizovat uzitok z danho lucky egg…povedzme ze mas 400 pokemonov a ides urobit 50 evolve, myslim si ze to za 30min. stihnes aj spolu s tym aby si raz za 3-5min chytil dalsieho pokemona + vyberal pokestop 😊 takze nevidim v tom problem 😊

PhoenicurusOchr39

22.7.2016 10:45

Díky Matěji, to mi nedošlo s tím XP za chytani, to je bezva trik :-)

Tentakulik

Tentakulik32 0

24.7.2016 14:04

Ahoj, mám dotaz, jak se umísťují pokemoni do Gymů? Dejme tomu, že jsem u červených, přijdu tam a jak tam vložím pokemona? Jediné co se mi nabídlo je, seznam pokemonů a zaútočit na vlastní tým, jako u jiných gymů s jinými týmy. Prosím o podrobný popis nebo odkaz, kde tohle najdu. Díky moc

Matej Čabala

24.7.2016 15:03

tentakulik to je snadne…ked prides ku gymu a otvoris si ho v laho a v pravo dole sa ti zobrazia tlacitka, lave je na vlozenie pokemona do gymu, prave na trening s gymem kde zvysujes prestiz…kazdy gym pojme od 1 po 10 pokemonov, zalezi od urovne gymu, tj. gym na urovni 1 pojme jedneho pokemona, gym na urovni 4 pojme 4 pokemony… pokial sa ti tlacitko v lavo na vlozenie nezobrazuje, alebo nejde zakliknut znamena to ze gym nema volne miesto, v tom pripade ak tam chces niekoho vlozit, musis najprv trenovat v gyme a zvysovat mu prestiz az kym sa nedostane na hranicu dalsieho lvlu napr. ak ma gym 6000/8000…musis bojavat do vtedy kym tych 6000 nezvysis na 8000 a neurobis mu dalsiu uroven…za kazdeho porazeneho pokemona mas nejake body prestize, ak porazis vsetkych je ich samozrejme najviac…
rozdiel medzi treningom na vlastny gym je ze prestiz sa zvysuje ovela pomalsie a mozes pouzit len jedneho pokemona, ktoreho ak porazia nezomrie, len ostane s 1hp….pokial bojujes o gym mas k dispozicii 6 pokemonov ktorych ak porazia zomru a musis ich ozivit a taktiez prestiz ide vyrazne rychlejsie dole pri obsadzovani

Ozzynka95

25.7.2016 20:48

Dobrý den. Mam prosbu poradte prosim jak mam zacit bojovat ci zapasit? Jsem ted n zacatku 5levelu diky

PhoenicurusOchr39

25.7.2016 21:26

Tak jsem udělal nemilou zkušenost. Nechal jsem líhnout 10ti km vejce a těsně před koncem líhnutí jsem přišel o 4G a měl jen pomalý net. Vejce se nevylíhlo a přišel jsem o něj.

Jinak pletu se, nebo jsou pokémoni jen ve městech a ne v přírodě? Nachodil jsem teď za tři dny několik kilometrů přírodou a na pokémona nenarazil….. Leda někde ve vesnici. To fakt jsou jen ve městech?

Matej Čabala

26.7.2016 0:42

ozzynka najprv si musis ist vybrat team ktory chces (odporucam nieco co maju tvoji kamarati) vyberaj dobre, pretoze tento tym sa uz potom neda zmenit. “zapasi” sa v tkz. gymech to jsou telocvicni na mape…kazda ma 1-10lvl…musis ku ni prijit a pak v pravo dole mas zapas…ked nad nou vyhras a das ju az na nulu, potom si tam vies umiestnit pokemona…odporucam precitat pozorne clanky ako je tento vyssie napsany…tak ci onak gymama bych se nejak extra nezabyval, spise si udelaj co nejrychlejc lvl 20, do ty doby se alespon poradne seznamis s hrou samotnou

phoenicurus muze to sice mit souvis, ale taky nemusi, mne se to taky stalo a vice lidem take a problem nebyl s netem jak spise se serverama a s obcasnim bugovanim hry, takze muzes ale i nemusis mit pravdu ze to ma nejakou souvislost
co se tyka pokemonu cim ma oblast vice obyvatel, tym jsou tam casteji, cize pokud pujdes pustym lesem mozna nic nenajdes, na nejaky vesnici na neco obcas natrafis, ale v mestech (obzvlast centrech) toho najdes nejvie 😊 …ono to sice nedava logiku co se chytani tyce, ale je to delany tak prave kvuli tomu aby to bylo na mistech kde jsou lidi…cize hra podporuce aktivitu a prochazky, ale uz ne tak moc nejaky tury mimo mesto 😄 je to paradox ja vim :)

Ozzynka95

26.7.2016 2:53

Matej Čabala. Moc moc dekuji

PhoenicurusOchr39

26.7.2016 7:19

Matěji, díky!
Ještě bych se rád zeptal na stopování pokémonů. Četl jsem, že když si vpravo dole rozkliknu seznam nejbližších pokémonů, že bych tam měl podle počtu stop vidět, který je nejbližší. Nebo minimálně po vybrání konkrétního, kterýho chci stopovat, že bych měl vidět počet stop a ty by měly ubývat, jak se k němu budu přibližovat. Zatím jsem na devátém levelu a stopování jsem zkoušel několikrát. Otáčením se na místě mi okénko občas i zapulzovalo a šel jsem tedy správným směrem, ale za celou dobu, co hru hraju, se mi ještě nestalo, že bych viděl méně než tři stopy – a to jak při stopování tak v seznamu. Je možný, že mám někde něco špatně nastavenýho, že mi to stopování nefunguje nebo se to rozchodí až s vyšším levelem? Respektive Jak se to chová Vám ostatním?
Díky moc!

Tentakulik

Tentakulik32 0

26.7.2016 9:34

Také děkuji za info Matěji.
Phoenicurusi, slyšel jsem od více lidí, že to stopování fungovalo lépe v počátku hry, teď nefunguje. Tak mi to řeklo pár lidí, na které jsem narazil na městě. Osobně se mi též stopy nemění, to jak ti zapulzuje okénko se stopováním není to, že jdeš správným směrem, ale že se aktualizuje, tj. “měly” by se měnit počet stop a blízkost pokemonů, respektive někteří jsou blíž, jiní dál nebo tam máš nové pokemony jak se pohybuješ a jiní ti zmizí.

Ještě mám dotaz ohledně trénování gymu, dnes jsem porazil cizí gym, dal tam svého pokemona. Jak si trénuji tento svůj gym? To jako mám na svůj gym zaútočit a nevyhrát, aby mu stouply prestige body?
Druhá otázka je, zda jde pokemon v gymu vyměnit za jiného co mám, že bych ho odtud vyjmul a dal tam lepšího, případně vyjmul a vytrénoval/evolvoval.
Díky předem

David Kreml

26.7.2016 9:40

Ahoj všem,
Narazil jsem tu na pár věcí, na které znám odpověď. Někde se píše, že autoři hry hodlají zprovoznit jednotlivé souboje i mezi trenéry takže s dalším updatem bychom se měli dočkat i zobrazení ostatních trenérů na mapě a vyzíváním do soubojů (což předpokládám bude asi po prázdninách protože autoři nehodlají utrácet za nové servery když očekávají rapidní pokles hráčů. Osobně si myslím, že kdyby se spíše snažili hru pro všechny zpříjemnit tak aby běžela plynule bez věčných restartů a podobně tak by tam všichni zůstali). Ohledně stopování. To by sice mělo fungovat ale je stále (a ještě dlouhou dobu bude. Tuším do následujícího updatu) nefunkční. Pokemoni co jsou ve tvém okolí tam opravdu do vzdálenosti 300m od tebe jsou ale stopy nefungujou. Dalo by se to ještě dohledat pomocí odskakujícího listí. Pokud někde poblíž odskakuje listí tak je velice pravděpodobné, že narazíš na pokemona, který je jako první v seznamu vpravo. Co se týče toho 10Km vejce. I přes to, že se ti to zaseklo tak se zkus doma připojit na wifi nebo prostě dojdi do místa kde je lepší signál. Ikdyž se i neobjeví “oh?” tak je velice pravděpodobné, že už toho pokémona máš u sebe a také, že se ti za něj veškeré bonusy připsali. Stalo se mi to osobně asi s 5 vejci. Po restartu appky to vše šlapalo lépe.
Doufám, že jsem zlehka pomohl.

PhoenicurusOchr39

26.7.2016 9:49

Díky moc, tak to jsem rád, že to je všeobecný jev s těma stopama.

Škoda, že těch serverů nekoupí víc, bylo by to fajn.

Jinak pokud jde o gymy, tak jsem do jednoho taky narval svýho pokemona a zaujalo mě, že si za něj jde vybrat bonus 10 mincí (plus nějaké XP). Ten počet mincí je odvislý od nabušenosti pokémona nebo je to standartní odměna za 24hod?

A ještě bych se zeptal na jednu věc, kterou sem nikde neviděl – když gym, ve kterém mám pokémona vymplátí, tak jestli jsem to pochopil dobře, tak teprve pak k němu budu mít přístup. Ale jak se k němu pak dostanu – musím si pro něj k tomu gymu dojít nebo se mi pak transportuje na dálku? Jde mi o to, jestli má pak cenu zkoušet obsazovat gymy, kam se už nejspíš nedostanu (klasicky třeba při přestupu na nádraží…)

Matej Čabala

26.7.2016 9:54

stopovanie s tlapkami o ktorom hovoris momentalne nefunguje, vyvojari ho vypli aby znizili zatazenie serverov kedze ten napor hracou to nezvladali a boli casto vypadky aj na par minut/hodin a bol to horror…s najblizsou aktualizaciou by to uz ale mali znova zapnut… funguje to cca takto 0 stop +-v tvojom okruhu a ked pockas mal by sa objavit, 1 stopa cca 100m, 2 stopy 200m a 3 stopy 300-1000m aspon co som si ja vsimol… jedine co teraz funguje je to ze ti zoraduje pokemonov v nearby podla toho ktory je najblizsie, takze sa podla toho da ciastocne orientovat, ale je to dost hardcore….

gym sa trenuje tak ako ked sa ho snazis obsadit, su tam ale tri rozdiely 1. utocis len jednym pokemonom, nie 6timi 2. ak ti ho porazia, nezomrie, len ostane s 1hp 3. prestige a xp idu ovela pomalsie…ale pointa je samozrejme porazit cely gym, alebo co najviac pokemonov v nom, nie nechat sa porazit… po vlozeni pokemona do gymu sa prestige stale zvysi o 2000 cize ak sa obsadi gym, malo by tam byt mozne vlozit hned 3 pokemonov, potom treba zvysovat prestige… ps: v jednom gyme mozes mat len jedneho pokemona + ked ho tam vlozis nemas ziadnu moznost ho z tamad vybrat, alebo ho nejak evolvovat, power upovat a pod….musis pockat az ti ho niekto porazi…ale za kazdych 21hodin dostanes odmenu v podobe 500 dust a 10 pikacoinov a mozes mat takto az 10 gymov zaroven cize max odmena je 5000 dust, 100 pika goldov….

taktiez odporucam vsetkym aby si poriadne prestudovali tento clanok, popripade dalsie clanky ako napr. https://www.svetandroida.cz/kompletni-navod-pokemon-go-201607 a ine navody aj na konkurencnych weboch nech sa stale nepokladaju rovnake otazky (skuste trosku pouzivat google), ja tiez niesom google alebo poradne a taktiez sa snazim si trosku uzit dovolenku na ktorej som 😊 dakujem

PhoenicurusOchr39

26.7.2016 10:01

Dík, poslední otázka na kohokoliv – když gym, ve kterém mám pokémona vymlátí, jakým způsobem se dostane zpátky ke mě? Musím si tam pro něj dojít nebo se mi transportuje do báglu automaticky?

Matej Čabala

26.7.2016 10:01

ano vyvojari povedali ze boje medzi hracmi, vymena pokemonov a pod. budu pridane do hry, ale nie s najblizsim updatom, takze neviem odkial cerpas tieto informacie. a ako som pisal z osobnej skusenosti este ked stopy fungovali pokemoni pri 3 stopach vazne niesu len 300m daleko…z mojej skusenosti to je tak 300-1000m…
pokemon sa ti vrati automaticky k tebe po jeho porazke, nemusis tam chodit…otazku ohladom goldov som zodpovedal vyssie…
co sa serverov tyka vyvojari na ich plynulosti pracuju, uz teraz idu ovela oveeeela lepsie ako predtym, takze taktiez neviem odkial david cerpa info ze to vyvojari nemaju v plane vylepsovat, lebo ja som nic take nedohladal, no v konecnom dosledku mne osobne je uplne jedno ci budu fyzicky rozsirovat serveri, alebo hru lepsie odladia, pokial v konecnom dosledku bude hra bez zadrhavania 😊

PhoenicurusOchr39

26.7.2016 10:03

Senza, díky moc moc moc!!!

Tentakulik

Tentakulik32 0

26.7.2016 14:35

Dnes jsem poprvé vylepšoval silné pokemony, tuším že legendární nebo rare jako Lapras aj. nejdou evolvovat, nemají to v nabídce. Na svém 12 levelu jsem získal konečně lepší pokebaly na chytání “žlutých” “oranžových” pokemonů, to je obtížnost, navíc je občas krmím těma malinama, takže je chytám už lépe. Ale nevím čím je dné to, že mi občas uletí (zmizí v olbáčku) a už ho nemám šanci chytit. Další poznatek od jednoho hráče, zatím to tak je, že třeba vím o 2-3 spawnech vodních pokemonů v určitý čas, prý tam po spawnu zůstanou 5 min a pak zase zmizí. Takže když někde vychytáte vzácného pokemnona nebo ty kteří se obtížně hledají, skuste dle Journalu zaznamenat čas a zajít za hodinu. Ale může to být i náhodný cestující pokemon, jednou jsem lovil dokonce Pidgeota, co mi málem uletěl, být pěšky, musel bych běžet, já je lovím většinou na kole.
Ještě malý dotaz, vylepšovní pokemonu je závislé na mém levelu že? Je nějaká hranice, kdy třeba můžu lepšit jakéhokoliv pokemona na prvním stádiu? Jako třeba Rattatu? Dejme tomu, že jde vylepšit první stupeň pokemona 30x a pak jedině pokročit evolve a zase vylepšovat? Díky moc za trpělivost a za rady.

Matej Čabala

26.7.2016 14:58

to ci je pokemon legendarny nijak s evolve nesuvisi…niektory pokemoni maju viac stadii iny nie…ale ked mas niekoho na max vyvoji tak samozrejme ze uz viac nejde evolvnut…
a to ci power upujes pred alebo po evolve na to nema vpliv…ked evolvnes tak ten vyvyn (ten polkruh nad pokemonom) sa nijak nezmeni, cize to je uplne jedno, ale odporuca sa to robit az po evolve, ak ma silny super utok, ak nie skoda power upov…a prosim este raz precitat si zakladne clanky ako som hore uviedol a kludne aj to co som ja odpisoval, pretoze sa zacinam opakovat!

PhoenicurusOchr39

26.7.2016 15:09

Ty, Matěji, ještě jedna věc, kterou jsem nikde na webu nenašel: moc jsem nepochopil “matematický” princip bojů – každý pokémon ma HP, CP a hodnoty útoků.

Hodnoty útoků (normal/speciální útok) se mi zatím zdají +- stejné. HP a CP s power upem roste, ale o to teď nejde.

Chtěl bych pochopit, jaký má CP vliv na výdrž a utok v boji – dejme tomu, že bych měl například dva pokemony:
1) s CP 1000, HP 20, utokem 10
2) Druhého s CP 100, HP 20, útokem 10.
Dal bych si s nima teoreticky souboj, ve kterém by se ani jeden nebránil. Snazil bych se je zlikvidovat pro názornost pokemonem s CP 100, HP 20, utokem 10. Pokud odhledneme od toho, že ne každý pokémon je vhodný na toho či onoho a vezmeme to čistě “matematicky”, tak prostě nechápu, jaký v tom souboji má CP vliv. Pokud mám utok 10 a oba pokemoni maji HP 20, mel bych je teoreticky oba zrusit na dva zasahy. je to tak?

A opačný případ, kdy bychom je posuzovali z hlediska útoku. Dejme tomu, že bych se se svým pokémonem s CP100, HP20 nebránil a nehcal se zrušit jako od pokémona s CP 100, tak od pokemona s CP1000, kde by teoreticky meli oba stejny zakladni utok (a pouzivali jen ten). Tak nejak vím, že ten s CP 1000 mě zruší hned, zatímco tomu s CP 100 to bude trvat, ale nechápu, jak je to “matematicky”, když “útok” mají oba stejný.
Slibuju, že na nic dalšího se už nezeptám :-)

Matej Čabala

26.7.2016 15:30

je to pisane napr. v tomto clanku https://www.svetandroida.cz/kompletni-navod-pokemon-go-201607
2) Co je to CP?

Combat Power, neboli síla útoků. Tento parametr u každého Pokémona definuje, jak silný bude v boji s dalšími Pokémony. Tento parametr se liší u všech chycených Pokémonů, můžete jej navýšit vylepšováním či vyvíjením Pokémonů.

viac menej CP a HP su previazane ciastocne takze pokemon s 1000 CP nebude mat 20hp aj ked velkost hp sa rozdeluje podla typu pokemona…niesom si teraz isty, ale CP sa myslim pocita z HP, DMG, Obrany atd. aspon tak sa mi zda ze som to cital…
mam dojem ze cim vyssi lvl tym vacsi dmg davas, tan prvy utok je klasicky utok a je u daneho pokemona skoro rovnaky, ale ten super utok moze byt dost rozdielny…napr. ja mam 2x vaporeona ak nebudem hladiet na ich rozdielne CP, tak jeden ma utoky (1201 CP) 10/60 a druhy ma (1674 CP) 10/30…podotykam ten 10/30 ma o 500 CP viac, ale super utok u neho nepouzivam kedze stoji za hovno…naopak u toho druheho pouzivam pretoze ma dost dmg…

Uni

uni -70

26.7.2016 15:51

“Bohužel si od režimu neslibujte spásu pro vybíjení baterie – mód poslouží pouze v případě, že mobil strčíte do kapsy.” Tak to Niantic vysvětluje blbě nebo vy blbě překládáte. Kapsa v tom nehraje roli, reaguje to na gyroskop, naklonění <horizont to zareaguje. Tedy ne kapsa-proximity. A ono "zareaguje" píši schválně, protože "V ten moment obrazovka zhasne" je následující blbost, displej se nezhasne, ale vypne se podsvícení (u OLEDu asi ztlumí předpokládám) a vypne se dotyková vrstva, aby nedocházelo k nechtěné interakci s displejem. Tedy ne kapsa, ne zhasnutý displej.

Kozyman78: To je tak, když se šetří (jak na straně výrobce, tak na straně uživatele):) Říkám to furt, eSková řada, eSková řada, eSková řada:)

JR9721

31.7.2016 4:45

Mohu nějak ovlivnit, co dostanu Pokéstopu?

Tentakulik

Tentakulik32 0

31.7.2016 8:27

Tuším, že nemůžeš ovlivnit, co tam dostaneš. Na určitých místech se spawnují třeba náhodní, jinde vodní typy atd.

Mě by spíš zajímalo, kdy udělají update, abych mohl odesílat profesorovi pokemony najednou, aby jich šlo označit více naráz a ne posílat po jednom.

Tnxcz

tnxcz39 0

2.8.2016 9:18

eksgal04: Pokemoni mají svůj limit vývoje, takže bych se úplně neobával tak vysokých čísel. Navíc můžete vylepšovat své pokemony bez hraní v gymu, takže se můžete i po delší době dostat na vysoká čísla.

RSS (komentáře k článku)