Menu

Fortnite na Android: Co očekávat od mobilní verze hry a kdy vyjde?

fortnite android ios hra recenze

Fortnite je Battle Royale hra, která se velmi rychle stala obrovským hitem. Každý den ji hrají miliony lidí a brzy se toto číslo ještě navýší. Chystá se totiž oficiálně na Android a dá se očekávat, že zaboduje úplně stejně dobře jako na iOS, kde se během několika dní stala jeden z nejvýdělečnějších produktů na Apple Store. A o čem vlastně tato hra je? Na to si odpovíme v následujících odstavcích.

Obsah článku o Fortnite

Návod, jak hrát Fortnite na Android telefonu již dnes

Jak ještě v tomto článku několikrát zopakujeme, oficiálně hra Fortnite na Android nevyšla. Vývojáři Epic Games hovoří o vydání “někdy v létě”. Pokud tak někde narazíte na “zaručené” stažení Android verze, tak rozhodně hru neinstalujete. Místo Fortnite si do telefonu nainstalujete malware. Přímo Android verze ještě neexistuje. Pokud ale chcete hrát na Android telefonu, tak existuje jedna možnost, o které si povíme nyní více.

Fortnite Android samsung galaxy

Ve zkratce vytvoříme z Android telefonu streamovací zařízení, na kterém Fortnite uvidíme, uslyšíme a budeme i ovládat. Samozřejmě to má do ideálního stavu hodně daleko, ale může se tohle řešení hodit například když ležíte v posteli nebo chcete hrát třeba na záchodě. :) Jelikož se využívá streamování PC verze Fortnite, je potřeba i počítač, který obstará výpočetní výkon a následně bude posílat zvuk a obraz do telefonu. Dále je potřeba program Steam a aplikace Steam Link.

  • Stáhněte a nainstalujte si PC verzi Fortnite (ZDE)
  • Stáhněte si do PC program Steam (ZDE) a do telefonu nainstalujte Steam Link (ZDE)
  • Otevřete si Steam, přihlaste se svým účtem a přidejte EXE soubor Fortnite do Steam knihovny (viz obrázek)

 

Fortnite steam pridani hry knihovna

  • Otevřete si na svém telefonu aplikaci Steam Link a zkontrolujte si, že jste připojení na stejné síti jako PC
  • Pokud je vše v pořádku, zobrazí se váš PC a proběhne propojení, kdy zadáte PIN kód a otestuje se síť
  • Doporučujeme propojit telefon s gamepadem, využívat se dá ale i dotyková obrazovka telefonu
  • Po dokončení nastavení klepněte na “Začít hrát”, ve vaší knihovně vyberte “FortniteLauncher” a klepněte na hrát

 

Steam Link (BETA)
Steam Link (BETA)

Máte Nvidia grafiku? Vyzkoušejte Fortnite přes Moonlight

Výše zmíněný návod funguje na AMD i Nvidia grafikách, Pokud však máte druhého jmenovaného výrobce ve svém počítači, existuje pro vás alternativní možnost hraní Fortnite na Androidu. A to přes aplikaci Moonlight. Kompletně tak nebudete muset řešit Steam. Doporučujeme navštívit náš Moonlight návod ZDE.

Proč je Fortnite oblíbenější než PUBG?

Nedávno jsme si pro vás připravili článek o PUBG Mobile, se kterým má Fortnite mnoho společného. A v podstatě nebýt PUBG, tak by Fortnite byl dnes stále podprůměrně oblíbenou hrou. Žánr Battle Royale se stal díky PUBG hodně oblíbený, takže bylo jasné, že dříve či později se přidají další firmy se svými hrami. Vývojáři z Epic Games byli jedni z prvních a již v září 2017 představili speciální mód pro Fortnite.

Tímto krokem postupně začal Fortnite ukrajovat hráče PUBG, a to hlavně kvůli dvěma důvodům. Tím prvním je to, že je zdarma, to je pro mnohé obrovské plus. Druhý důvod je v počtu a rychlosti aktualizací. Vývojáři PUBG nebyli připraveni na takový úspěch, neměli zkušenosti ani dostatek lidí. To se podepsalo na počtech oprav a aktualizacích, i v dnešních dnech má hra poměrně hodně chyb. Fortnite naopak tvoří zkušení vývojáři z Epic Games, kteří v minulosti vytvořili hity jako Unreal nebo Gears of War. A co víc, stojí i za Unreal Enginem, na kterém funguje mnoho her včetně PUBG. Epic Games tak chrlí jeden Fortnite update za druhým. Nedá se tak moc divit, proč se stal brzy oblíbenější hrou než PUBG.

Co je to Fortnite?

Ve zkratce, je to Battle Royale se vším všudy. Na mapě hraje až 100 lidí, kteří bojují na velkém ostrově o život. Mapa má poschovávané různé zbraně od pistolí, přes útočné pušky, až po raketomety. Oproti PUBG si můžete všimnout kreslené grafiky a obecně odlehčené atmosféry. Hru také můžete hrát pouze z pohledu třetí osoby a počet map není tak velký jako u PUBG. Samozřejmostí je pak zmenšování hrací oblasti, aby byli hráči nuceni jít do akce. Ve Fortnite se jedná o elektrickou bouři a pokud v ní budete, tak se vám budou ubírat životy.

Jedním z rozdílů, kterým se může Fortnite oproti jiným Battle Royale hrám, je krumpáč, který máte na začátku každé hry. S ním můžete rozbíjet věci na herní mapě, ať už to jsou stromy, domy nebo vozidla. Za rozbíjení těchto věcí získáváte suroviny. Ty pak můžete použít ke stavbě zdí, ramp, anebo jednoduchých přístřešků. To přidává odlišnou strategii oproti jiným Battle Royale hrám.

Co je to Battle Royale?

Battle Royale je herní žánř, ve kterém se bojuje na uzavřené mapě na život a na smrt. Přímo hraje až 100 hráčů, úkolem je přežít na stále se zmenšující oblasti. Tím se zvyšuje napětí a akce mezi hráči. Poslední hráč nebo tým, který přežije, vyhrává.


Kdy bude hra Fortnite dostupná na Android?

Momentálně je hra už několik měsíců dostupná na PC, Xbox One a PS4. Od března tohoto je pak dostupná i na iOS a Android bude následovat již brzy. Přesné datum není v tuto chvíli známé, vývojáři z Epic Games tvrdí pouze, že to bude v následujících měsících. I další zdroje hovoří o vydání v létě 2018.

pubg mobile android download soon

Hra ještě nevyšla, nejsou k dispozici žádné betaverze, ani APK soubory. Obzvlášť na ty si dávejte pozor. Pokud uvidíte nějakou stránku, která nabízí download Android verze Fortnite, tak jde o podvod a rozhodně byste ji neměli do svého telefonu či tabletu instalovat. Věřte, že jakmile hra vyjde na Android oficiálně, tak se to dozvíte. A to nejen u nás na webu, ale v podstatě na každém rohu.

Bude Fortnite na Android zdarma?

Fortnite Battle Royale vyšel zatím na každou platformu zdarma a i když zatím nemáme oficiální informace k Android verzi, tak šance, že bude placená, je nulová. Vývojáři by šli i sami proti sobě, jen na iOS utrácí díky mikro transakcím hráči každý den více než 1 milion dolarů. Podobná čísla by z dlouhodobého hlediska nebyla možná, kdyby byl Fortnite prémiovou hrou.

Skiny jsou také velkou součástí hry. Možností, jak si upravit a jak obléct svou postavičku, je hodně. Vyměnit se dá téměř vše. Každou chvíli se objevují nové a nové věci, kterými se můžete odlišit. Ve hře existují i sezóny, které se za určitý čas mění. Momentálně probíhá Season 4, se kterou si vývojáři připravili další várku skins.

Bude Android verze podporovat cross-platform?

Cross-platform znamená, že můžou hrát stejnou hru i lidé, kteří hrají na jiných platformách. Například lidé s Androidem i iOS společně. A ano, i Android verze Fortnite by cross-plaform měla podporovat. Vývojáři se nechali slyšet, že chtějí docílit toho, aby všechny platformy můžou hrát společně. A to i mobilní verze proti PC či konzolím.

Nemusíte se ale bát, že jako hráč na mobilu budete hrávat proti PC hráčům. Stále se bude preferovat hra proti lidem se stejným systémem. Pokud se ale spojíte do jednoho týmu s někým, kdo hraje na PC, tak se ve hře budou objevovat i nepřátelští PC hráči. Cross-platform je tak spíše volitelná. Plusem je to, že na všechny verze existuje jeden účet, takže už nyní můžete začít hrát na PC, konzolích nebo iOS a později přejít na Android. Malou náhražkou na pár minut je hříčka “Fortnite io”, kterou si můžete zahrát zdarma v prohlížeči, podporují se i mobilní webové prohlížeče.

Těšíte se na Android verzi Fortnite?

 

Komentáře

Jawe9851

Jawe9851 -1

4.6.2018 14:25

Fortnite je blbost! PUBG je nejlepší!

Wortos

wortos 53

4.6.2018 16:11

Upozorňuji na naročnost fortnite vyzkoušeno na ipad mini 4 snižene rozlišeni až na hranici sledovanosti kostrbate textury nehratelné škarede neoptimalizovane , iphone 7 vcelku hratelné ale škarede nevykreslená tráva škaredé textury , ipad pro 10.5 krasné plynulé hratelné vykreslená trava grafika skoro jak na PC .. Takže náročnost na androidu bude brutalní malo komu to pojede v plných detailech možna na snapdragon 845

Oldazcihelny

Oldřich Oldazcihelny 0

5.6.2018 13:21

nemyslím si že by s9+ měl problém, myslím že na telefonech jako jsou s7edge S8/S8plus S9/S9plus to nebude problém a aktuální telefony budou v pohodě

Wortos

wortos 53

5.6.2018 14:00

Oldřich Oldazcihelny ja netvrdím že s tím budou mít problém bavím se o plných detailech s tím bude problém a věř nebo né bez travnatého porostu je ta hra podpruměrná až škaredá nevykreslené plochy to nema ani PUBG na nejnižší grafiku takhle osekane textury povrchu

Buri123

Buri123 0

6.6.2018 17:40

Nevíte, jestli to pojede na Android 7?

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

28.6.2018 18:15

@Buri123: Oficiálně nic oznámeno nebylo, je ale velmi pravděpodobně, že na Androidu 7 hra pojede.

Článek aktualizován o návod, jak hrát Fortnite na Androidu již nyní.

RSS (komentáře k článku)