Menu

PUBG Mobile: Velký průvodce od stažení hry až po výhru

pubg mobile android ios prehled hra

PUBG Mobile je mobilní verzí hry PlayerUnknown’s Battleground, která za poslední rok zaznamenala obrovský úspěch. Společně s další hrou Fortnite patří PUBG k tomu nejlepšímu, co herní žánr Battle Royale nabízí. PUBG hrají stovky milionů hráčů každý den. Dostupné jsou na PC, herní konzole a mobily. Svět Androida pro vás připravil velkého průvodce PUBG, kde se dozvíte jak hu nainstalovat, jak správně nastavit svůj mobil pro optimální výkon a herní tipy, triky, které vám pomohou rychleji získat potřebný skill a častěji vyhrávat.

Kompletní přehled o hře PUBG Mobile

Co je to PUBG?

PUBG je oficiální zkratkou pro hru PlayerUnknown’s Battleground. Tento krkolomný název pochází od autora hry s přezdívkou PlayerUnknown, vlastním jménem Brendan Greene. Ještě předtím, než se stala takto velkým hitem, fungovala jako modifikace pro českou hru Arma 3. Inspirace na tuto hru a v podstatě na všechny z žánru Battle Royale pochází ze stejnojmenného japonského filmu. Ve zkratce všechny hry na tento způsob fungují podobně.

V čem se liší PUBG Mobile od toho na PC nebo konzolích

Na první pohled vypadá klasické “velké” PUBG a mobilní PUBG v podstatě podobně. Když se ale do obou her pořádně “zakousnete”, zjistíte, že těch rozdílů je poměrně hodně. To je způsobeno i tím, že za každou z těchto her stojí úplně dvě jiné společnosti a zároveň se zaměřují i na jiné publikum.

Klasické “velké” PUBG tvoří korejská společnost Bluehole, respektive PUBG Corp. Hra vychází z bývalého oblíbeného módu Arma, za kterou stál móder s přezdívkou PlayerUnknown. Stejný člověk je v pozadí i PUBG Corp., i proto ten netradiční název hry. Jako první vychází aktualizace na PC (Steam) verzi hry, Xbox One je o několik měsíců opožděn a na PS4 (Playstation 4) hra prozatím není k dispozici a objeví se časem. Za PUBG Mobile stojí čínský gigant Tencent a herní studio LightSpeed & Quantum Studio. Je tu ale jeden velký rozdíl, “velké” PUBG je od základu tvořeno pro západní publikum, zatímco mobilní PUBG je vyvíjeno pro Čínu. Dva absolutně odlišné trhy.

PUBG je zdarma ale počítejte s mikrotransakcemi

Nebojte se, nebudeme zde popisovat čínské hráče, kteří jsou pro mnoho ostatních trnem v oku. Zaměříme se na pohled vývoje. Jak už jsme naťukli v předchozí části. Mobilní PUBG je navrženo pro čínské publikum, které je diametrálně odlišné a jsou naučení na úplně jiné návyky. Velká většina Číňanů hraje online hry zdarma, které jsou přeplněny mikrotransakcemi a herními mechanikami, které se zatím na západním trhu neuchytily. A na PUBG a PUBG Mobile to můžeme úplně krásně vidět. Pokud by vás zajímalo, jak to funguje v “čínském herním rybníčku” doporučujeme přednášku Lukáše Codra z GDS 2012.

Co je to Battle Royale?

Battle Royale je herní žánř, ve kterém se bojuje na uzavřené mapě na život a na smrt. Přímo v PUBG hraje až 100 hráčů, úkolem je přežít na stále se zmenšující oblasti. Tím se zvyšuje napětí a akce mezi hráči. Poslední hráč nebo tým, který přežije, vyhrává. V PUBG s typickou hláškou pro vítěze “Winner Winner Chicken Dinner”.

Zpátky ale k PlayerUnknown’s Battleground. Když poprvé zapnete klasickou PC nebo konzolovou verzi PUBG, vytvoříte si postavu a jste hozeni do nepřátelského světa, ve kterém vám nikdo nic nedá zadarmo. Na nějakou výhru jen tak zapomeňte, a to na pěkně dlouho. Osobně jsem si první výhru v PUBG připsal až po více než 100 odehraných hodinách. Zkrátka nejde o nic jednoduchého.

Proč se PUBG Mobile dočkáte první výhry velmi brzy?

Když ale zapnete poprvé PUBG Mobile, tak si vytvoříte postavu, vyskočí na vás absolutně jednoduché úkoly, bonusy a když se dostanete do první hry, velice pravděpodobně vyhrajete, nebo se dostanete minimálně do finální desítky. Ne nadarmo jsme mohli vidět po spuštění PUBG Mobile, tisíce screenshotů, kde se hráči chlubili tím, že vyhráli svou první hru. I já sám jsem nejprve “naletěl” a následně se chválil, jak se mi ty zkušenosti z PC verze hodí. Realita je ale trochu jiná. V mobilním PUBG hrajete několik prvních zápasů proti umělé inteligenci – botům a zároveň i hodnoty nacházení zbraní a vylepšení jsou ze začátku zvýšené, takže na každém druhém rohu narážíte na skvělé vybavení.

pubg mobile winner winner chicken dinner

Výhra v PUBG Mobile není ze začátku nic těžkého. Hrajete totiž proti umělé inteligenci.

A podobně to probíhá cca prvních deset her. Poté se budete objevovat ve hrách, ve kterých už je více reálných hráčů, čas od času ale na boty stejně narazíte. Důvod proč to mobilní PUBG dělá je jednoduchý. V Asii je obrovské množství free to play her a na to, aby dokázali hráče nalákat a udržet u hry, mají jen pár minut. A většinu hráčů by nebavilo hrát několik desítek hodin než by se dostali na takovou úroveň, aby dokázali něco vyhrát.

Co si v PUBG koupíte a co získáte zdarma?

Hlavní rozdíl je samozřejmě v tom, že za mobilní PUBG nemusíte platit a dá se hrát zcela zdarma. Cena PUBG na PC nebo herních konzolích se pohybuje kolem částky 20 až 30 eur, což je v přepočtu 515 až 780 Kč. Vidět se to dá v použití různých herních funkcí, zatímco v mobilní verzi sbíráte odměny za přihlášení, zkušenosti, úrovně, plníte mise, dostáváte různé krabice s oblečením atd. V PC verzi dostanete “pouze” speciální BP body za hraní hry, které můžete proměnit za různé nové oblečení, skiny na zbraně apod. Obě verze hry ale mají společné to, že si nemůžete koupit nějakou věc za reálné peníze, která vám přidá bonusy do hraní.

Zůstává  možnost hrát sám, ve dvojicí, nebo rovnou v celém týmu s dalšími třemi hráči. A to jak neznámými, tak i vašimi přáteli.  Mapy jsou nyní k dispozici tři, stejně jako u “velkého” PUBG. Do PC verze PUBG brzy přibude nová, čtvrtá zimní mapa. Režimy hraní se ale liší, PC verze PUBG nabízí každý víkend speciální akce, kdy můžete hrát s netradičním nastavením, například se budete neustále oživovat, hrát v dešti a mlze apod. Mobilní verze nabízí trochu odlišný styl a třeba i arkádový režim, kde hraje “pouze” 24 hráčů. Tato menší verze se ideálně hodí na mobilní telefon, protože není časově náročná.

Samozřejmostí je pak kompletně předělané ovládání, které je určeno k dotykovému displeji. Ruku v ruce s tím přichází i jednodušší míření, podpora automatického míření, a dokonce i možnost automatického sbírání věcí. Ovládání automobilů je jednodušší, nepočítá se totiž se složitější fyzikou. Jeden z posledních větších rozdílů jsou značky a ostatní spoluhráči, které uvidíte v podobě ikonek přímo ve hře a nemusíte otevírat mapu. Dále si můžete všimnout, že mobilní verze nabízí na konci hry mnohem detailnější statistiky.

Shrnutí hlavních rozdílů PUBG Mobile oproti PC verzi PUBG

PUBG MobilePC verze PUBG
Cenazdarma30 eur (780 kč)
Free to Play prvkyanone
Herní režimyclassic, arcade, training – fpp, tppclassic, training, event – fpp, tpp
Vlastní (custom) hryanoano
Replay (záznam hry)neano
Počet map33 (brzy 4)

PUBG Mobile můžete hrát zdarma nečekaně i na PC

Žánr Battle Royale je hodně oblíbený, a to napříč všemi platformami. Čínský gigant Tencent to moc dobře ví, i proto se u mobilního PUBG rozhodl k poměrně netradičnímu kroku. Mobilní verzi si totiž můžete oficiálně stáhnout a spustit na počítači. A to zdarma. Jedná se o stejnou verzi, kterou můžete hrát na mobilech a tabletech. Rozdíl je v tom, že díky emulátoru Tencent Gaming Buddy se může bez problémů s klávesnicí a myší.

pubg mobile pc zdarma

Jedná se stále o betaverzi, takže ještě emulace není dokonalá, navíc některé prvky stále vyžadují klepnutí na displej, což musíte dělat pomocí myši. Nicméně bez větších problémů je hratelná i v této podobě. Oproti jiným Android emulátorům funguje tato verze mnohem lépe. Samozřejmě všechny plusy a mínusy mobilní verze jsou i zde. A to včetně instalace a hraní zdarma. Stahovat můžete hru i s emulátorem na oficiálních stránkách Tencent Gaming Buddy.

Jaké jiné PUBG hry si můžete zahrát u konkurence?

Samozřejmě jak už jsme dříve několikrát zmínili, žánr Battle Royale je hodně oblíbený. Nemuseli jsme ani dlouho čekat a na Google Play se objevilo hned několik lepších či horších kopií či klonů. Na některé už jsme se dříve podívali i na našem webu. Mezi ty nejvíce oblíbené Battle Royale hry patří Rules of Survival nebo Free Fire. Tyto hry mají hodně blízko k PUBG jak po grafické stránce, tak i hratelnost je velmi podobná. Nicméně pokud hrajete PUBG a baví vás, moc nemáte důvody přecházet na tyto konkurenční hry.

Mnohem zajímavější je to ale u her, které nevychází z PUBG, ale tvoří vlastní verzi Battle Royale hry, která je určena pro mobilní telefony. Nedávno jsme se například blíže podívali na Battlelands Royale, což je taková svižná variace na PUBG nebo Fortnite. Jak funguje můžete vidět na našem videu výše. Ještě jednodušší hrou, kde vám jedna hra zabere pár desítek vteřin je Surviv.io, které se často přezdívá PUBG io. Hrát ji můžete přímo v prohlížeči, a to jak na počítači, tak i na mobilních telefonech.

Největší rival je Fortnite

Pubg vs Fortnite velký boj. Konkurenční hra Fortnite je pak úplně speciální kategorií. Jak na konzolích, počítačích i na mobilních telefonech se jedná o největší konkurenci PUBG. Vzhledem k tomu, že všechny verze jsou zdarma, tak je i více oblíbenější. Pokud se jedná o Android verzi, tak v době psaní článku už je k dispozici, i když stále jen v betaverzi. Tudíž na “našem” systému získává PUBG poměrně náskok, nicméně Fortnite je velkým trendem, že ani zpožděné vydání nezabrání tomu, aby se tato hra stala hitem i na Androidu.

fortnite android hra

Na jakém mobilu si PUBG zahrajete a na jakém už ne?

Vývojáři moc přesné informace o minimálních spuštěních nezveřejnili, nicméně hra je oficiálně podporována na více než 500 zařízeních od Samsungu Galaxy Note 8, přes Google Pixel 2 až po levnější Xiaomi Redmi Note 4. Ke hraní byste měli mít alespoň systém Android 5.1 Lollipop a 2 GB RAM paměť. V telefonu si připravte 1,5 GB volného místa pro všechna data potřebná ke hraní. V neposlední řadě je potřeba neustálé internetové připojení pro hraní.

pubg mobile android hardware

Rychlé shrnutí minimálních požadavků  PUBG Mobile

 • Internetové připojení
 • Alespoň Android 5.1 Lollipop
 • 2 GB paměti RAM
 • 1,5 GB vnitřní paměti

Jak nejlépe nastavit PUBG Mobile pro optimální výkon

Podobně jako na PC, i v mobilní verzi si můžete vybrat hned z několika různých nastavení. Pokud máte výkonnější zařízení, pravděpodobně budete chtít vyšší nastavení. Komunita kolem hry je tak velká, že již nyní existují různé pomocné prográmky, které vám nastavení grafiky vylepší, valná většina ale funguje tím způsobem, že upravuje data hry, což je porušení podmínek pro hraní hry. Ve zkratce se dá říct, že úpravou hry externími aplikacemi a programy vám hrozí ban.

gfx tool nejlepsi nastaveni pubg mobile

Rozhodně vám tedy nedoporučujeme používat tyto programy. Ideální je využít nastavení přímo ve hře. Na jednu stranu není k dispozici tolik možností nastavení, ale nehrozí vám ban. S programy si sice můžete pár her zahrát s vylepšenou grafikou, ale může se stát, že jednoho dne přijdete a už si s vaším účtem nezahrajete kvůli banu.

Kolik stojí PUBG Mobile a co najdete v herním obchodě

PUBG Mobile je zdarma. Nicméně musíte počítat s tím, že se v ní nachází mnohem více free to play prvků než u klasické placené PC či konzolové verze hry. Plusem ale rozhodně je, že všechny placené věci v této hře jsou pouze kosmetické a nemůžete si zakoupit lepší zbraně, více životů, lékárničky apod. Jediné malé zvýhodnění, které si můžete koupit, jsou dvakrát zvýšené zkušenosti pro váš profil a dvakrát více BP bodů, což je měna, za kterou se kupují kosmetické věci.

Jak stáhnout a nainstalovat PUBG Mobile?

Momentálně už stažení mobilní verze PUBG není komplikované. Ještě před několika týdny, kdy byla k dispozici pouze čínská verze. Nyní stačí hru vyhledat přímo na Google Play a pokud je váš telefon mezi podporovanými, tak ji můžete jednoduše stáhnout a nainstalovat jedním kliknutím.

jak stahnout a instalovat pubg mobile

Hra ale nemusí být kompatibilní pro všechna zařízení. I když vám Google Play nenabízí oficiální stažení, můžete využít stránky jako je například APKPure a hru si nainstalovat manuálně. K instalaci je potřeba speciální aplikace, která dokáže extrahovat i OBB data. Pojďme už ale na samotný návod:

 1. Ujistěte se, že máte povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Tuto volbu naleznete zpravidla v nastavení zabezpečení pod názvem Neznámé zdroje
 2. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci APKPure
 3. Stáhnete si XAPK soubor k PUBG. A to na APKPure.
 4. Otevřete aplikaci APKPure a klikněte vpravo nahoře na Menu (ikona má podobu tři vodorovných čar)
 5. Vyberte záložku APK / XAPK Management
 6. Klikněte u PUBG MOBILE na Install
PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Developer: Tencent Games
Price: Free+

Jak opravit Internet Error v mobilním PUBG?

Mobilní PUBG trápí jeden větší bug, o kterém se hovoří již delší dobu. Jedná se o tzv. Internet Error, který v podstatě znamená to, že se nemůžete připojit k serverům. Ještě předtím, než se pustíte do opravy, tak se ujistěte, že máte rychlý a stabilní internetové připojení a hlavně to, že nemáte aktivní různé AD block aplikace, které blokují reklamy. Z nějakého důvodu se tyto druhy aplikací nemají rády s PUBG.

Pokud však chyba stále existuje, tak ve většině případů pomůže změna DNS serveru. A to například na Google DNS nebo Open DNS. Změníte je tak, že v nastavení telefonu si klepnete na Wi-Fi připojení, vyberete si vaši Wi-Fi síť a kliknete na upravit síť (například podržením prstu). U řádků, kde se mění servery DNS, napište čísla níže. Důležité je využít oba servery.

Google DNS

 • Server DNS 1 – 8.8.8.8
 • Server DNS 2 – 8.8.4.4

 

OpenDNS

 • Server DNS 1 – 208.67.222.123
 • Server DNS 2 – 208.67.220.123

 

Máte problém s PUBG Mobile? Napište nám!

Pokud řešíte nějaký jiný problém s mobilní verzí PUBG, tak nám napište do komentářů. Na váš problém se blíže podíváme a pokusíme se poradit.

Zábavná videa a streameři patří k PUBG

Za úspěchem PUBG stojí i to, že patří ke hrám, které se sledují velmi dobře. Protože hry jsou rychlé, akční a téměř každý jednotlivý zápas je unikátní. Díky tomu stále patří mezi nejsledovanější streamované hry na světě. Úplně stejné to je u i videí, obzvlášť oblíbené jsou tzv. funny moments. Tedy záběry, které zachycují vtipnou či úsměvnou situaci. Sestřih těch nejpovedenějších můžete sledovat i na videu níže.

Co přinesly poslední aktualizace v PUBG Mobile?

Update neboli aktualizace vychází na PUBG Mobile poměrně pravidelně. Naposledy jsme se ve verzi 0.5.0 dočkali obrovských novinek. Hlavní novinkou bylo přidání druhé pouštní mapy s názvem Miramar, s tím přišly i nové vozidla a zbraně. Dále se přidala možnost vytvořit rychle lokální tým. Přidaly se regiony. V minulé verzi 0.4.0 byly největší novinkou nové režimy, a to Arcade a Traning Grounds. První přináší rychlejší hry a druhý je v podstatě tréninková zóna. Dále se samozřejmě dostalo na opravu velkého množství bugů a chyb.

pubg mobile map miramar

Základní tipy a triky v mobilním PUBG

Vyzkoušejte si zbraně, věci i vozidla v tréninkovém režimu. Správné zjištění toho, co jak funguje, je v této hře klíčové. Mobilní verze má k tomu připravenou speciální oblast. Dostanete se do ní po kliknutí na ikonku v levém dolním rohu v hlavním menu hry.

Vybírejte si místo dopadu s rozmyslem. Skákat chcete v blízkosti budov. Pozor na větší města, kde většinou skáče hodně lidí a nemusíte tam dlouho přežít tak, jako když skočíte do opuštěné továrny. Záleží také na tom, jestli chcete hrát agresivní hry, nebo pomalejší, kde cílíte spíše na to, dostat se do finálního kruhu.

loot veci pubg mobile

 

Lootování (sbírání) věcí má největší prioritu, jakmile dopadnete, prvním úkolem je si obstarat nějakou zbraň. Dále byste měl mít nějaké lékárničky, dostatek nábojů a vestu s helmou. Věci se vkládají do batohu, pokud ho nemáte, tak můžete brát mnohem méně věcí.

Nezapomeňte sledovat mapu a místo, kde se zmenšuje oblast přežití. Oblast se posupně zmenšuje, čímž se i nepřátelští hráči přibližují. Pokud budete mimo zónu, tak ze začátku neubírá moc životů, v pozdějších fázích hry už ale mimo vydržíte maximálně trochu více než 10 vteřin.

Využívejte krytí, ležení a moment překvapení. V PUBG pokud zemřete, tak jste skončili, žádné oživení neexistuje. I proto byste si měli dobře rozmyslet, kdy budete střílet a kdy naopak střelbu pozdržíte a počkáte si na lepší pozici, chvíli, kdy se nepřítel nehýbe apod.

Na co se můžete těšit v další aktualizaci tohoto PUBG článku?

Článek bude postupně aktualizován o nové informace. Těšit se můžete na tipy, triky, rady které vám pomohou k výhře. Ukážeme si mapy a  jak na lepší ovládání PUBG. Nebudou chybět ani jednotlivé zbraně ve hře a skiny.

Hrajete PUBG? Podělte se s námi o své zážitky?

 

Komentáře

QAYXSW

Jiří Dvorský 0

29.5.2018 21:06

Ještě to chce hodně doladit, na Snapu 820 (172 tisíc v Antutu), který sice není kdo ví jak výkonný, ale na tohle by měl stačit, se to laguje…

Wortos

wortos 63

29.5.2018 22:23

Na galaxy s8 jsem zkoušel na fhd HD realism 60 fps jede čiste se zaplym úsporným režimem v game centru.. Každopádně to že můžu dostat Ban za gfx aplikaci sem se dozvěděl až teď děkuji za upozorneni

Wortos

wortos 63

29.5.2018 23:23

Jiří Dvorský : to je divne ted jsem to zkousel na starem xiaomi mi4 Snap 801 3gb ram a jede to ciste na nejnizsi detaily tak cca 40fps .. asi mas neco spatne v telefonu snap 820 je dost vykonej na cokoliv

QAYXSW

Jiří Dvorský 0

30.5.2018 9:02

wortos: RR3, war robots aj. Highend hry jedu na max v fullHD, quadHD podle toho co hra podporuje, Pubg prostě ne a je jedno co nastavím (HD, low, medium, high…)

Wortos

wortos 63

30.5.2018 10:25

Jiří Dvorský : no tak jedině factory reset a nebo počkat na aktualizaci nejakou ale je to divné každopadně SD820 je dost vykonej aby to daval na max

QAYXSW

Jiří Dvorský 0

30.5.2018 11:07

wortos: spíš čekám nějakou nekompatibilitu (prozatím) s Oreem 8.1… 820 je dost výkonej, ale v GPU části, cpu je dost mizérie a dá ho kdejaký usmrkaný mediatek :) ale jinak ano valit by to mnělo…

Zdenek1989

Zdenek1989 0

30.5.2018 14:45

První vítězství až po 100 odehraných hodinách? První hra na PUBG mobile je proti botům. Takže výhra zaručena hned poprvé až od 5 level se tam pomalu objevují hráči.

RSS (komentáře k článku)