Pokémon Go má na svědomí vážnou dopravní nehodu. Buďte při hraní opatrní

Pokémon Go – nehoda – náhleďák

Chodí po ulicích ve všech směrech, v uších má sluchátka, hlavu skloněnou, oči upřené na displej telefonu. Ptáte se kdo to je? To je průměrný hráč nedávno uvolněné hry Pokémon Go. Možná vás při představě takového hráče napadlo, že je takové hraní poměrně nebezpečné. A bezesporu máte pravdu. Takové hraní může vést k nedozírným následkům. Existuje ale ještě nebezpečnější způsob hraní – za volantem.

Pokémon Go + dálnice + Pikachu = vážná nehoda

Šestadvacetiletý Lamar Hickson způsobil v americkém státě Massachusetts velmi vážnou dopravní nehodu. Během jízdy po dálnici totiž zahlédl Pikachu. Jak se celý příběh odehrál a jak vlastně k nehodě došlo? Lamar tamní polici u výslechu řekl: „Sakra, když chcete pochytat všechny, musíte riskovat všechno. Tak jsem zastavil a začal házet pokébally.“

Asi každý řidič ví, že zničeho nic zastavit uprostřed dálnice je velmi nebezpečné. Ostatní řidiči takové chování nečekají, a i když mají předvídat veškeré možné nenadálé situace, na dálnici nezbývá příliš času na vyhodnocení dění. Právě proto je na dálnicích tolik vážných nehod.

Nechytejte pokémony za jízdy

Proti Lamarovi zatím nebylo vzneseno obvinění. Nehoda sice byla vážná, ale zranění byla jen drobnějšího charakteru. Mnohem větší obavy ale vyvolává pomyšlení na nehody budoucí. Jeden z účastníků nehody totiž uvedl, že za volantem také hrál.

Server CartelPress.com mluvil s důstojníkem Frederickem Jonesem, které na téma této nehody řekl: „Psaní textovek za jízdy je velice vážný problém. Hraní Pokémon Go je ale mnohem horší.“ Také vyjádřil své obavy, že se kvůli této hře zdvojnásobí, ne-li ztrojnásobí množství incidentů, způsobených používáním mobilu za volantem.

Sociálními sítěmi na americkém kontinentě od nehody poletuje varovný hashtag #dontpokemongoanddrive. Vemte si z něj tedy co nejvíc můžete a buďte během hraní opravdu opatrní. I zdánlivě neškodná hra může přinést tu největší oběť. Přesvědčit jsme se o tom mohli již dříve, kdy zemřelo hned několik hráčů hry Ingress. Některé srazilo jedoucí auto, jiní přepadli přes zábradlí a zabil je pád či mohutný příboj vln. Neradi bychom měli takové nezodpovědné hráče i u nás.

Zdroj: cartelpress.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)