TOPlist

Energie chytře: V LIDLu je k mání chytrá zásuvka, která umí měření spotřeby

LIDL chytrá zásuvka Silvercrest Zigbee 3.0 měření spotřeby

Jako na zavolanou se v nabídce obchodního řetězce LIDL před pár dny objevila nová smart home vychytávka, která může s nastupující zimou pomoci ušetřit nějaké peníze za elektrickou energii. Respektive poskytnout důležitou informaci, kolik elektřiny se spotřebovává v konkrétních částech či obvodech v domě, firmě nebo třeba na chalupě. Zmiňovaným produktem je chytrá zásuvka (průchodná zástrčka) Silvercrest, která má ve výbavě kromě Zigbee 3.0 konektivity také měření spotřeby. Doplňuje tak další podobné zásuvky z nabídky LIDLu, které toto doposud neuměly.

Ve spojení se samostatně prodávanou bránou a aplikací LIDL Home umí tato zásuvka v ceně 349 Kč nabídnout kromě dálkového spínání, časového programování nebo reakcí na západ či východ Slunce právě i informace o okamžité i kumulované spotřebě na displeji telefonu. K dispozici je rovněž hlasové ovládání a manuální tlačítko, se kterým se dá zásuvka ovládat i „hloupě“.

Podle všeho by se mělo na straně výstupu jednat o klasickou „českou“ zástrčku se zemnícím kolíkem. Maximální zatížení je 3 840 W / 16 A. LIDL také ujišťuje, že je zařízení možné zapojit i do jiných Zigbee 3.0 systémů. Což tedy bude s nástupem Matteru běžná věc.

Jak si nyní doma hlídáte či kontrolujete spotřebu elektřiny?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)