Nejnovější Android aplikace z Google Play #17

serial uvodni 17

V dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play vám jako první představíme aplikaci Groopic, která dokáže do fotek zakomponovat i samotného fotografa. Následuje aplikace AlarmPad, což je budík, který vám hned po probuzení podá informace o čase, počasí a událostech z vašeho kalendáře. Následuje Megasound pro přidělení odlišných tónů oznámení k vašim aplikacím. Předposlední aplikací je Mi Launcher, jenž simuluje prostředí známé alternativní ROM MIUI. Na závěr jsme vybrali aplikaci Don’t pause pro ničím nerušený poslech hudby.

Groopic

Je zajímavá aplikace sloužící k vytváření hromadných fotografií. Její klíčová funkce spočívá v tom, že dokáže do pořízeného snímku v konečné úpravě umístit i samotného fotografa. Už tedy nemusíte půjčovat telefon náhodným kolemjdoucím, nebo složitě nastavovat správnou pozici telefonu a časovač. Stačí pouze pořídit snímek, nechat si na něm místo pro sebe (v případě, že fotíte), následně focení přenechat někomu z fotografovaných a zaujmout své vyhrazené místo. Po odfocení se pak oba snímky spojí a nachází se na ní všichni fotografovaní včetně toho, kdo snímek pořizoval. Ta pravá zábava ovšem nastává v okamžiku, kdy vyfotíte 2krát pouze sebe :).

groopic 1

8211de80a8bcb3fd9cea89a431ea23b0?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

AlarmPad

Líbilo by se vám, kdybyste byli při ranním buzení okamžitě informováni o tom, jaké bude dnes/zítra počasí a jestli vás čekají nějaké schůzky či události? Pak neváhejte vyzkoušet inteligentní budík AlarmPad, který výše zmiňované funkce hravě zvládne. Aplikace je synchronizována s vaším kalendářem, odkud čerpá veškeré plánované události. V nastavení AlarmPadu lze aktivovat hlasové předčítání (pouze v Angličtině) všech poskytnutých informací, tedy údajích o čase, počasí dnes/zítra a událostech z kalendáře.

AlarmPad 1

99185c74a3567e312ff22fc34abcb971?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Megasound

Přichází vám denně desítky upozornění s jediným notifikačním tónem? Pokud ano, určitě nemáte přehled o tom, jestli vám přišla SMS, email, nebo zpráva z některé sociální sítě. Jestliže tento přehled chcete získat a přidělit každé aplikaci zvlášť odlišný tón upozornění, vyzkoušejte aplikaci Megasound. Té nejprve musíte přidělit práva k ovládání notifikací a poté prostřednictvím jednoduchého rozhraní přidáváte aplikace a jejich notifikační tóny. Vybírat můžete z původních tónů telefonu, nebo např. také hudebních souborů z aplikace Zedge.

Megasound 1

MegaSound
MegaSound

Mi Launcher

Je skvělá replika originálního launcheru ze známé alternativní ROM MIUI. Nyní si můžete vyzkoušet, jak vypadá prostředí tohoto skvělého systému, a to bez toho, abyste rootovali vaše zařízení a prováděli další kroky spojené s flashováním Custom ROM. Mi Launcher dokonce podporuje MIUI témata a také MIUI zamykací obrazovku, která nahradí váš aktuální Lockscreen po aplikaci launcheru. Launcher dále nabídne mnohá nastavení jako například úpravu mřížky displeje, efekty při přechodu, gesta apod. Jedná se o skvělý způsob jak si jednoduše vyzkoušet prostředí jedné z nejpopulárnějších ROM na světě.

MiLauncher 1

6f2faf9f24e2e4f5ae987033b4822590?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Don’t pause

Nepřejete si být rušeni při poslouchání vaší hudby? Od toho je tady aplikace Don’t Pause. Tato aplikace funguje na velmi jednoduchém principu. Vždy, když je aplikace aktivovaná a vy ve vašem zařízení spustíte hudbu, změní se zvukové nastavení na vibrace. Když poslouchání přerušíte a hudbu vypnete, zvukové nastavení se automaticky změní na klasické. Tomu, kdo si potrpí na nerušený hudební zážitek, se bude aplikace Don’t Pause bezesporu hodit.

dont pause 1

Don't Pause!
Don't Pause!

Odkazy na všechny předcházející díly

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)