IFA 2014 – přehled očekávaných mobilních zařízení

IFA

Velmi dlouho očekávaná akce IFA 2014 se blíží přímo mílovými kroky. Již za několik dní se v Berlíně uskuteční jeden z největších veletrhů elektroniky na světě. Zajímá vás, co od něj můžeme očekávat? Veškeré informace vám díky našemu týmu přineseme živě přímo z místa konání. Pojďme se ale teď krátce podívat na to, co můžeme očekávat od hlavních výrobců mobilních zařízení.

IFA-2014-Here-Is-What-You-Can-Expect-to-See-All-Facts-and-Dates

Samsung

Nejvíce spekulací se v poslední době točilo zcela jistě okolo chystaného mobilního telefonu Samsung Galaxy Note 4. Pokud jsou spekulace pravdivé, tak se můžeme těšit na QHD SuperAMOLED displej, Snapdragon 805, čtečku otisků prstů, senzor pro měření UV záření a mnoho dalšího. Po boku telefonu Samsung Galaxy Note 4 by mohl být představen také větší Samsung Galaxy Mega 2. Samsung se ale bude jistě soustředit také na příslušenství k telefonům. Očekávaným příslušenstvím jsou brýle Samsung Gear VR, které dokážou simulovat virtuální realitu, podobně jako Oculus Rift.

samsung galaxy note 4

Sony

Dalším velmi očekávaným mobilním telefonem je jistě Sony Xperia Z3. Podle dosavadních spekulací bude tento telefon osazen procesorem Snapdragon 801, který bude pracovat na frekvenci 2,5 GHz a disponovat 5,2palcovým Full HD displejem a 3GB pamětí RAM. Po boku tohoto zařízení by dále mohl být představen telefon Sony Xperia Z3 Compact, který by měl mít 4,6palcový displej, 20,7MPx fotoaparát a 3 GB paměť RAM. Poslední očekávané zařízení je Sony Xperia Z3 Tablet Compact, které by mohlo být menší variantou ze série tabletů.

sonybanner

LG

Společnost LG představila svoje nejlepší zařízení již před několika měsíci. Podle všeho se ale můžeme těšit na novou generaci kulatých chytrých hodinek LG G Watch R. Dále by měl být také představen mobilní telefon LG G3 Stylus, který se bude řadit bohužel do nižší třídy. Tento telefon by měl disponovat 5,5palcovým displejem s rozlišením 960 x 540 pixelů, čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz, 8GB vnitřním úložištěm a speciálním stylusem. Je možné, že společnost LG dále představí několik dalších mobilních zařízení různých kategorií.

lg_g_watch_r_ico

Asus

Společnost Asus se snaží návštěvníky veletrhu nalákat na připravované chytré hodinky, které ponesou název Asus ZenWatch. Jejich specifikace jsou prozatím bohužel nedostupné. Asus však zveřejnil upoutávkový obrázek, díky kterému si můžeme alespoň udělat základní představu o jejich tvaru.

asus_ifa_smartwatch_teaser

Huawei

Společnsot Huawei se na veletrhu IFA pokusí zazářit s TOP mobilním telefonem Huawei Ascend D7, který by měl být osazen 6palcovým displejem s Full HD rozlišením, osmijádrovým procesorem Kirin 920 či 13Mpx fotoaparátem. Některé spekulace také naznačují přítomnost čtečky otisků prstů na zadní straně zařízení.

huawei_ifa_2014_teaser

Motorola

Od společnosti Motorola se očekávají celkem tři zařízení – Moto 360, Moto G2 a Moto X+1. Mobilní telefon Moto X+1 by měl být osazen 5,2palcovým Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 a 2 GB paměti RAM. Jeho bratříček Moto G2 by podle všeho mohl mít 5palcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů, čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 a 1 GB paměti RAM. Oficiální představení těchto zařízení proběhne 4. září v Chicagu, kde Motorola zorganizovala vlastní akci. K osahání by však veškeré novinky měly být dostupné i na veletrhu IFA 2014.

motorola-moto-360-smartwatch-10

Svět Androida bude u toho!

Pokud se těšíte na novinky z veletrhu IFA 2014, tak nezapomeňte sledovat stránky Svět Androida. Náš androidí tým se totiž vydá do Berlína na místo konání akce a veškeré informace o novinkách vám přinese ihned po jejich představení.

Na které zařízení z veletrhu IFA 2014 se těšíte vy?

Zdroje: Android Pit, Tech Beasts.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)