Jak stáhnout video/hudbu z YouTube do počítače nebo mobilu (Android i iOS)

Jak stahovat z YouTube

Stáhnout video nebo písničku z YouTube není těžké, v podstatě vám bude stačit několik kliknutí myší. Pro stahování existuje řada programů, on-line služeb i aplikací, které stáhnou hudbu/video do počítače nebo přímo do telefonu. Některé nástroje vyžadují platbu za stažení nejvyšší kvalitu zvuku/videa, jiné jsou zdarma. Ukážeme si několik jednoduchých způsobů, jak písničku nebo video z YouTube stáhnout.

Obsah článku o stahování hudby a videí z YT

Upozornění

Stahováním videa nebo jeho dalším šířením či využívám ve vlastní tvorbě porušujete licenční podmínky YouTube. Hudbu, video či jiné multimediální soubory stahujete – nejenom z YouTube – na vlastní riziko a SvětAndroida.cz nenese žádnou odpovědnost za vaše rozhodnutí.

Jak stahovat hudbu a videa z YouTube přímo do telefonu (on-line)

Abyste nemuseli písničku nebo video stáhnout nejdříve do počítače a z něj ho teprve posílat do telefonu, můžete ho do mobilu stáhnout rovnou. Slouží k tomu řada aplikací, já jsem si vybral YouTube Downloader for Android od vývojáře Samuele Rini. Na Google Play pochopitelně žádný takový nástroj dostupný není, protože – jak zmiňuji hned v úvodu – stahováním z YT porušujete smluvní podmínky. Pro zájemce je aplikace zcela zdarma.

Downloader YouTube videí tak musíte do Android telefonu instalovat pomocí známého APK. Pokud stáhnete starší verzi, nemusí fungovat správně – během cca minuty však dorazí aktualizace na nejnovější, a pak už vše běží, jak má. V aplikaci vyhledáváte stejně jako na YouTube, a jakmile najdete požadované video, stačí ho stáhnout jako mp3 nebo mp4. Uloženo bude přímo do mobilu, kde ho pak pomocí některé z aplikací otevřete. Velmi jednoduché.

Jak stáhnout hudbu z YouTube do mp3

Chcete-li stáhnout hudbu z YouTube a uložit ji následně do mp3, které si nahrajete třeba do telefonu, vystačíte si s on-line nástrojem yout.com. Na YouTube si najděte jakoukoliv písničku, kterou chcete stáhnout – že u ní je video nevadí – nástroj ho odstraní. Z adresního řádku (URL) vymažte trojici písmen “ube”, takže vám ve výsledku zůstane https://www.yout.com/ a za lomítkem původní znaky.

Následně budete přesměrováni na zmíněnou stránku yout.com, kde se rovnou zobrazí vámi vybraná písnička. Teď už jen stačí nastavit, v jaké kvalitě chcete hudbu z YouTube stáhnout (defaultně a zdarma funguje pouze “nízká”). Můžete si upravit název, pod nímž se mp3 uloží do počítače, případně také umělce/autora/interpreta. Nakonec kliknete na “Stahovat MP3” a počkáte na dokončení.

Super je, že pokud má písnička například nějaké intro, titulky na konci apod., můžete si nastavit, od jakého času se bude písnička stahovat. A stejně tak nastavíte i konec, takže v závěru může být audio nebo mediální soubor o minutu kratší (a tím ušetřit místo).

Jak stáhnout video z YouTube do počítače

Našli jste na YouTube zajímavý film nebo video, a chce si ho stáhnout do počítače? Postup je tu v podstatě stejný jako u výše popsaného stahování hudby. Opět umažete z URL slovo “ube” a přejdete na stránku yout.com. Nastavení je úplně stejné, akorát kromě mp3 přepnete na mp4, takže se soubor uloží včetně videa. Do počítače se ovšem stáhne pouze v nízké kvalitě, což je tak na koukání na telefonu. Existují ale způsoby, jak z YouTube stáhnout video v plné kvalitě.

YouTube
YouTube

Program na stahování do počítače nejen z YouTube

Pokud si chcete stáhnout video, film nebo i hudbu v nejvyšší možné kvalitě, nabízí se využití nějakého programu. Skvěle funguje VideoDer, který lze nainstalovat jak na Windows, tak na macOS nebo přímo do telefonů Android. Stahovat video a hudbu pak můžete pomocí VideroDeru dvěma způsoby. A sice přes vyhledávání v programu VideoDer nebo rovnou z aplikace YT, která je volně ke stažení z Google Play nebo App Store.

  • V programu: Po spuštění se zobrazí “lite homepage YouTube” > do vyhledávacího pole zadáte název nebo klíčové slovo > kliknete na video, které chcete a počkáte, než se načtou údaje > vyberete si velikost/kvalitu a stáhnete
  • Na telefonu: V aplikaci YouTube si vyhledejte video > klikněte na “Sdílet” > z aplikací vyberte VideoDer > zvolte kvalitu videa > a poté, kam se má soubor uložit > pak už jen počkáte ne dokončení

V případě, že byste potom chtěli z stahovat celé PlayListy, 4K videa a další multimediální soubory nejenom z YouTube, má VideoDer několik dalších nástrojů. Výhodou je pro české uživatele podpora češtiny; i když jsou stránky přeloženy on-line překladačem, mají texty minimum chyb. Nástroj VideoDer je zcela ZDARMA, nemusíte za nic platit ani zadávat osobní údaje nebo e-mail. Stažené písničky i videa můžete komprimovat do různých formátů, včetně těch pro Android a iOS (iPhone, iPad).

K programu existuje i řada alternativ, např. freemake nebo 4Kdownload. Buď mají ovšem omezené funkce nebo počet možných stáhnutí; za několik stovek si ale může koupit verzi Pro.

Stahujete videa z YouTube?

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)