TOPlist

Sláva! Na Android míří vynikající aplikace pro nahrávání videí, která je zcela zdarma. Kde je háček?

Blackmagic Camera Android aplikace
  • Na zařízení s Androidem míří skvělá aplikace pro nahrávání videí
  • Je zcela zdarma a poskytuje profesionální nástroje
  • Stojí za ní vývojáři populárního programu DaVinci Resolve

Tvůrci populárního bezplatného programu pro střih videí DaVinci Resolve se chystají uživatelům Android telefonů zpřístupnit svou aplikaci Blackmagic Camera, která je rovněž zdarma a poskytuje profesionální nástroje sloužící k natáčení videí. Téměř určitě jimi nepohrdne ani zkušený filmař.

Blackmagic Camera se dočkala debutu na podzim loňského roku, kdy dorazila na jablečné smartphony s iOS. Aplikace podle vývojářů poskytuje vychytávky podobné těm, které využívají tvůrci dokumentů, filmů a televizních pořadů. Že je rozhodně o co stát, potvrzuje také celkové uživatelské hodnocení v App Storeskóre 4,8/5 ze skoro 3 000 recenzí je opravdu slušné.

Blackmagic Camera

Že Blackmagic Camera dorazí také na Androidy, odhalil YouTuber MrAlexTech, který podrobnosti zjistil přímo u stánku společnosti Blackmagic Design na akci NAB 2024, jež probíhala od minulého pátku do včerejška v americkém Las Vegas. Kdy přesně bude aplikace zpřístupněna běžným smrtelníkům a ne pouze na výstavním telefonu, zatím bohužel není jasné.

FREE Blackmagic Camera App is coming to ANDROID!

FREE Blackmagic Camera App is coming to ANDROID!

Dalším zklamáním je fakt, že appka bude zpočátku dostupná pouze na vybraných zařízeních, a to kvůli neochotě některých výrobců komponent i telefonů jako takových poskytnout vývojářům aplikací přístup ke všem možnostem fotoaparátů. MrAlexTech aplikaci zachytil spuštěnou na Pixelu 8 Pro a Galaxy S24 Ultra, takže tušíme, že první si Blackmagic Camera na Androidech budou moct vyzkoušet majitelé mobilů Google a Samsung.

Blackmagic Camera umožňuje manipulaci s nejrůznějšími parametry, jako je rychlost závěrky, počet snímků za sekundu, ISO, vyvážení bílé, odstín aj. Vývojáři lákají na interaktivní a poměrně intuitivní rozhraní, kde lze vše měnit kliknutím a nemusíte prolézat několik schovaných nabídek.

Oceníte appku Blackmagic Camera na zařízeních s Androidem?

Zdroje: YouTube, Android Police, App Store, Blackmagic Design

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)