Třetina lidí přestane používat wearables do půlroku od zakoupení

chytre-hodinky

Kolem wearables je poslední měsíce velký rozruch. Snad každý výrobce již představil nějaké chytré hodinky, chytrý náramek či fitness tracker. Jak to ale vypadá, uživatelé nejsou zas tak spokojeni a podle studie přestávají do šesti měsíců od koupě zařízení používat. Už dříve jsme vás informovali, že Samsungu se vrací až 30 % prodaných hodinek Gear. Dále se ukázalo, že 1 z 10 Američanů již někdy vlastnil fitness náramek, ale polovina z nich už ho nepoužívá.

Fitbit-Flex

Příčin může být několik. Můžeme podotknout, že wearables zatím nevyužily svůj plný potenciál a potýkají se s různými omezeními. Například Samsung Gear lze používat pouze s telefony Samsung. Pro mnoho uživatelů může být nedostatečná výdrž baterie nebo se jim zkrátka nelíbí futuristický design většiny zařízení. Vysvětlení ale může být více. Stejně jako lidé po prvotním nadšení přestanou dodržovat dietu a vyhodí permanentku do fitka, přestanou používat i fitness trackery – úspěch totiž sami o sobě nepřinesou. Wearables si cestu na výsluní určitě najdou, zbývá otázka, kdy to bude.

wearables

Jak to vidíte vy? Používáte nějaké wearables zařízení?

Zdroj: PhoneArena.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)