Pornhub odměňuje. Nálezce největší bezpečnostní díry dostane až 25 000 dolarů

pornhub náhledový

Pornhub, jeden z nejznámějších serverů s erotickým obsahem pro dospělé, vypisuje velmi zajímavou soutěž – nálezcům chyb, děr a bezpečnostních rizik na svém serveru nadělí finanční odměny. Těm nejlepším až 25 000 dolarů. Pustíte se do hledání děr?

Pornhub piluje bezpečnost svých stránek

Známý server používá oblíbenou strategii, kdy vyzývá všechny uživatele internetu, aby se pokusili najít bezpečnostní skulinku. Motivací je přitom finanční bonus, který startuje na 50 dolarech a končí až na zajímavé sumě 25 000 dolarů (cca 600 000 Kč). Výše odměny se odvíjí od závažnosti bezpečnostní hrozby na serveru Pornhub.

Soutěž pořádá server Hackerone, kde jsou popsána i pravidla – to hlavní ale jistě každý tuší. Bezpečnostní hrozbu musíte nahlásit jako první, nesmíte vynechat ani detailní popis, screeny a vysvětlení, jak celé napadení funguje, a zmíněné materiály nesmíte poskytnout nikomu jinému než přímo serveru Pornhub.

Pornhub statistiky 2015 - náhleďák

Server o sobě dává neustále vědět

Těžko říci, zda má vypsaná soutěž opravdu za cíl především zabezpečit web, nebo zda se jedná opět o zajímavou marketingovou strategii. Tato zpráva se totiž snadno dostane do mnoha redakcí a pomůže Pornhubu rozšířit své povědomí mezi uživatele (pokud je to tedy ještě vůbec potřeba). Podobných zpráv tu bylo více – vzpomínáte například na powerbanku, u které jste energii doslova naháněli?

Zajímavé jsou i statistiky přístupů na zmíněný server. Dostává se nám totiž do rukou zajímavé srovnání dvou nesmiřitelných táborů – příznivců iOS a Androidu. Kdo navštěvuje stránky s lechtivou tématikou častěji?

wankband

Zapojíte se také do soutěže?

Zdroj: thehackernews.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)