Crowdfundingové projekty #2: Vyzrajte na deštivé počasí

Oombrella

Počasí a hlavně špatné počasí nijak neovlivníte. Ovšem nosit s sebou neustále deštník nebo ho ráno zapomenout doma, když je hezky, a potom odpoledne pořádně zmoknout se také nikomu nechce. Neustále sledovat widget aplikace o počasí také nepovažujeme za ideální. Řešení by mohl představovat chytrý deštník Oombrella, který na déšť v předstihu upozorní notifikací a připomene se, když ho v mokrém počasí zapomenete doma.

Oombrella: Nízká hmotnost, barva přitahující pozornost a selfie tyč

Startup z Paříže chce zaujmout hlavně netradičním provedením vcelku obyčejného deštníku. Ten upoutá pohledy kolemjdoucích svou barvou, která hází mnoho odlesků, až oči přecházejí. Materiál, z něhož je nepropustná část deštníku vyrobena, nejvíce připomíná pevný igelit z dárkových balíčků. Pro méně extrovertní jedince si Oombrella přichystala i tradiční černou a bílou barevnou variantu.

Dříve, než si vysvětlíme, co dělá Oombrellu chytrým deštníkem, by bylo dobré zmínit i její další inovativní funkci. Špička hodně připomíná závitovou tyč, díky tomu na ní lze přimontovat kameru, telefon či dokonce stejnou koncovku jako má golfová hůl a zahrát si s deštníkem golf. Pro plnohodnotné hraní to nebude, ale výrobce zde demonstruje, jak je konstrukce pevná. S telefonem či kamerou na špičce můžete vytvářet zajímavé selfie snímky. Samotná konstrukce by měla být z kevlaru a odolat všem větrným podmínkám včetně bouřek. Zároveň by měl materiál udržet hmotnost v nízkých hodnotách.

Spousta senzorů a notifikace

V zakřiveném držátku se ukrývá voděodolný modul se senzory vlhkosti, teploty, tlaku a světla. Pokud si Oombrella uvědomí, že se schyluje k dešti, notifikací vás na to upozorní. Pokud si i přesto necháte deštník doma, zobrazí se vám na telefonu další oznámení. Komunikace probíhá skrze Bluetooth LE a aplikaci, jež bude dostupná pro Android i iOS.

Díky ní vám může být zaznamenána trasa, již jste ušli, poslední pozice nebo různé časy jako doba vycházky či kolikrát za týden Oombrellu využijete. Onen modul nacházející se na samém konci držátka obsahuje i malou diodu a zvukovou signalizaci, díky nimž se o hovoru nebo zprávě dozvíte ihned. O výdrži nebo baterii se výrobce vůbec nezmiňuje.

Dvě velikosti nebo jen modul od prosince

Oombrella se bude nabízet ve dvou velikostech. Pro standardní využití vám postačí 95 cm dlouhá verze se zakřiveným držátkem, pro časté přenášení se vám bude více hodit menší 25cm verze s rovným držátkem. Obě nabízí stejné funkce a barevná provedení.

Cena delší varianty bude €79 (2200 Kč), kratší zatím nebyla zveřejněna. Pokud vám cena přijde vysoká nebo máte svůj oblíbený deštník, můžete si za €29 (800 Kč) koupit samotný modul. Dostupnost pro všechny je nachystána na prosinec tohoto roku, první majitelé by mohli Oombrellu zkoušet už v říjnu.

Projekt můžete podpořit na Kickstarteru. Za cíl si stanovil částku €59 000 (1,6 milionu Kč), momentálně má vybranou přibližně polovinu. Kampaň skončí až 19. dubna.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)