TOPlist

Android 15 vám může zabránit v úniku citlivého obsahu při sdílení obrazovky

android 15 sdílení obrazovky
  • Sdílení obrazovky je užitečná funkce jak pro vzdálenou podporu tak pro sdílení informací
  • Stává se, že se během sdílení nebo záznamu zobrazí informace, kterou nechceme zveřejnit
  • Android 15 chystá funkci, která umožní těmto situacím předcházet

Když sdílíte obrazovku telefonu během schůzky nebo živého přenosu, poslední věc, kterou chcete, je, aby ostatní viděli soukromou zprávu. Nebo ještě hůře, omylem odhalíte citlivý obsah, jako je heslo nebo firemní informace. Android 15 chystá novou funkci, se kterou se nebudete muset bát, že při sdílení obrazovky dojde k náhodnému úniku citlivého obsahu.

Proč je třeba být na pozoru?

Od Androidu 5.0 umožňuje operační systém aplikacím třetích stran zachytit obsah displeje prostřednictvím rozhraní MediaProjection API. Jedná se o stejné rozhraní API, které používá dlaždice Rychlé nastavení pro záznam obrazovky. Než však aplikace začnou zaznamenávat obrazovku vašeho telefonu, operační systém se uživatele zeptá, zda chce tuto akci povolit, a upozorní ho na to, co to obnáší. Po udělení oprávnění operační systém zobrazí ve stavovém řádku indikátor nahrávání, který uživateli sděluje, že se nahrává jeho obrazovka.

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií, cestování a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)