TOPlist

Xiaomi uvádí levný kancelářský monitor s 2K rozlišením. Co může nabídnout?

xiaomi redmi a27q 2025 (1)
  • Xiaomi v Číně vydalo nový monitor pod značkou Redmi
  • Hodit se bude především do kanceláří a využijí ho méně nároční uživatelé
  • Nestojí mnoho a nabízí 27palcový panel s rozlišením 2K a 100Hz frekvencí

Součástí širokého portfolia produktů od čínského technologického kolosu Xiaomi jsou také monitory. Nyní společnost na domácím trhu uvedla nový model A275Q 2025, který vychází pod značkou Redmi a tentokrát cílí na kancelářské použití. Levnou cenovkou by mohl zaujmout méně náročné uživatele, jimž ale rozhodně má co nabídnout.

Redmi A27Q 2025, jak už napovídá jeho mírně krkolomné označení, disponuje obrazovkou úhlopříčně měřící 27 palců. Konkrétně se jedná o IPS panel s rozlišením 2K (2560×1440 bodů) a 100Hz obnovovací frekvencí, díky níž bude obsah působit plynuleji. Co může být v některých situacích problém, je maximální hodnota jasu, která činí pouze 250 nitů. Se schopností zobrazovat pouze 16,7 milionu barev také nebude tím nejlepším adeptem na monitor fulltime grafika. Ze specifikací se hodí dále vypíchnout 95% pokrytí prostoru DCI-P3 nebo 178° pozorovací úhel.

Co se týče zpracování, monitor vychází v černé barvě a dodává se prostorově zdánlivě nenáročným stojanem. Když se pak zaměříme na konektivitu, zjistíme, že je na tom jen trošku lépe než model Xiaomi A24i, o kterém jsme psali začátkem února. Vybaven je jedním DisplayPortem 1.4, jedním portem HDMI a navíc také 3,5mm jackem pro sluchátka. Pozitivum nalézáme v možnosti uchytit monitor ke zdi.

Monitor Xiaomi Redmi A27Q 2025

Na čínském trhu monitor Xiaomi Redmi A27Q 2025 vychází s cenou 749 jüanů, což v přepočtu činí asi 2 400 Kč bez daně.

Používali jste někdy monitor od Xiaomi?

Zdroj: Gizmochina, Xiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)