Nejlehčí dron světa se jmenuje Orizuru a pochází z Japonska

Orizuru – nejlehčí dron

V posledních letech se trh s létajícími drony pomalu začíná zaplňovat nejrůznějšími modely. Různí výrobci představují nejrůznější tvary a prvky, které jsou podle jejich slov jedinečné. A tak se pomalu trh začíná zasycovat vším možným, co dokáže létat. Japonská společnost LAPIS Semiconductor ale představila dron, který má opravdu něco jedinečného. Díky své hmotnosti 31 g je to nejlehčí létající stroj.

Orizuru - nejlehčí dron 2

Co způsobilo, že je Orizuru nejlehčí?

Za nízkou hmotností přístroje není nic jiného než použitý materiál. Dron je totiž vyroben z nylonového vlákna a papíru. O funkčnost modelu se stará mikropočítač Lazurite Fly, který by svou velikostí (velký jako paměťová karta SD) mohl vážně konkurovat tolik oblíbenému Arduinu. Navíc je prý Lazurite Fly až o 90% energeticky úspornější.

[ROHM] 「Lazurite Fly」が実現する折り鶴飛行体 – 飛行デモンストレーション – (CEATEC JAPAN 2015)

[ROHM] 「Lazurite Fly」が実現する折り鶴飛行体 - 飛行デモンストレーション - (CEATEC JAPAN 2015)

V dnešní době je většina dronů ovládána skrze radiofrekvenční vysílání, tedy jako většina RC modelů. Některé ale lze ovládat pomocí Wi-Fi přímo smartphonem. Ukázkovým příkladem je AR.Drone, který jste mohli vidět na letošních Alza Android RoadShow. Zda bude možné ovládat Androidí aplikací i drona Orizuru, zatím nevíme. Rozhodně by to ale mohl být krok, který by takovému dronu mohl posunout cenovku o něco níže. Náklady na jeho výrobu musí být už tak poměrně nízké, pokud si odečteme i nutnost dálkového ovládání, dostáváme se pomalu na hranici možností. Jistě, vývoj aplikace něco stojí, ne ale tolik, kolik výroba stovek nebo tisíců ovladačů.

Nyní už můžeme čekat jen na to, s jakou další jedinečností přijde další bláznivý japonský výrobce. Proč bláznivý? Jak jsme již zmínili výše, drony získávají nejrůznější tvary a designy. Například právě Orizuru je designově vyvedeno jako známá japonská skládačka origami ve tvaru letícího jeřába (tím myslíme toho létajícího, žijícího s druhovým jménem „popelavý“). Co přijde dál?

Zdroj: CzechCrunch.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)