Menu

DarkyROM – modératoři opouští Darkyho a spouští nový projekt

Neoficiální ROM s názvem DarkyROM si získala popularitu na mobilních telefonech řady Galaxy S od společnosti Samsung. Tato ROM si získala hodně uživatelů a fanoušků a vytvořila se poměrně obsáhlá komunita. Nyní však přichází méně radostná zpráva, neboť během minulého víkendu došlo na DarkyROM fóru k hádce mezi Darkym a zbytkem vývojářů v čele s Ficetem. Komunita se tak nově štěpí na www.darkyrom.com, kde pokračuje sám Darky a zatím shání alespoň nové moderátory, a www.uni-rom.com, což je původní skupina moderů od Darkyho, která pokračuje pod názvem UniROM.

Co přesně to pro uživatele a další verze ROM znamená, ukáže čas.

Více informací včetně záznamu z diskuse mezi vývojáři naleznete zde.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (ErgoProxy) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

[Upravil: Jan Dolejš]

 

Komentáře

Filip

Filip

23.5.2012 22:53

Byl bych neskonale vděčný, kdyby někdo udělal článek/bleskovku/komentář o důvodu rozpadu, takový výtah proč jak a tak. Je to dlouhé a nejak jsemse v tom ztratil.

Jan

Jan

23.5.2012 22:58

no a ted se ukaze ze celej slavnej darky umi prd a vse delali ostatni :D

Dweep

Dweep

24.5.2012 2:34

je to mnou nebo nikdo jiny tady nevi, ze Darky je borka a ne borec?

Dweep

Dweep

24.5.2012 2:35

jinak na googel plus Darky potvrdila ze ona chtela jit jinym smerem nez ostatni a oni prohlasili celou rom za jejich a ona to bere jako kradez celeho sveho projektu, kteremu se ted nemohla moc venovat, vzhledem k tomuze dokoncovala skolu…

Hanys

Hanys

24.5.2012 7:56

Nemůžes se řídít fotkou :D Kdybych si sem dal foto mimozemťana, tak taky nebudeš přeci tvrdit že jim jsem :D

ErgoProxy

ErgoProxy

24.5.2012 10:14

Z nedostatku času sem házím jen stručné shrnutí, které jsem již postoval jinde: Podle dosavadních informací a podezření vypadá situace tak, že tým vývojářů, který je zodpovědný za romky za poslední cca rok, kdy se Darky ve vývoji moc neangažoval z nedostatku času, podezírá Darkyho z toho, že se pokusil, nebo donokce prodal uživatelská data z celého fóra. Darky se hájí tím, že chtěl dát DarkyRom Švýcarské neziskovce “Android Switzerland”, která by se o komunitu mohla lépe starat. Ovšem nic s komunitou dopředu nediskutoval a důvody i detaily této akce, nehledě na morální otázku, nebyl schopen dosud přesvědčivě vysvětlit…Zbytek diskuse byl už více méně jen flame o tom, kdo měl na čem jaký podíl, kdo jak mohl rozhodovat, kdo měl jaký podíl z darů a podobně…

Dweep

Dweep

24.5.2012 14:59

ok, tak je to vlastne mnou :D tak nic:)

RSS (komentáře k článku)