Menu

Beme, sociální síť Caseyho Neistata byla ukončena

Pokud se alespoň jednou za čas podíváte na YouTube, určitě jste dříve nebo později narazili na YouTubera se jménem Casey Neistat. Ten patří k těm největším vůbec. Se svým týmem nedávno vytvořil sociální sít zvanou Beme. Moc se ji ale nedařilo, i přesto ale v listopadu koupilo celou společnost CNN, které oficiálně ukončilo tuto sociální síť.

Beme to měl těžké již od začátku

Beme vyšel v roce 2015 pro iOS, až téměř po roce přišla Android verze. V této sociální síti šlo o sdílení krátkých videí tím, že si telefon položíte na svou hruď, nebo jednoduše zakrytím proximity senzoru. Po dobu zakrytí se nahrávalo video, které se automaticky nahrálo na web. A to aniž byste ho nějak upravovali, viděli nebo stříhali. Vize Neistata byla v tom, že má přinést lidem upřímné, nepřipravené momenty.

Jenže tohle je trochu málo na to, abyste mohli soupeřit s giganty, jako je Facebook, Snapchat nebo Instagram, které podporují rovněž natáčení a sdílení videí. Používání Beme bylo nepraktické, nepohodlné a ukázalo to, že lidé si radši realitu přikreslí k obrazu svému. Popularita této sociální sítě byla jen chvilková, a to v době, kdy Casey Neistat promoval svou aplikaci na YouTube kanále, který má několik milionů odběratelů.

I přesto se ale CNN rozhodlo, že umírající sociální síť koupí, a to včetně celého týmu. Chvíli poté bylo oznámeno, že se Beme vypne 31. ledna 2017. Přesně tak se i stalo. Tým včetně Caseyho Neistata momentálně pracuje v CNN na nezveřejněném projektu.

Vyzkoušeli jste někdy Beme? Jak se vám tato sociální síť líbila?

Zdroj: androidauthority.com.

 

RSS (komentáře k článku)