Telegram 3.3: bezpečný kecálek dostává “superskupiny” a adminy

telegram_ico_a

Bezpečný komunikační klient Telegram, o kterém jsme nedávno psali v souvislosti se snahou o jeho omezení s ohledem na údajné používání teroristy (viz článek Telegram a terorismus: osud bezpečného „kecálka“ visí na vlásku), dostal v noci na dnešek aktualizaci na verzi 3.3. Asi nejzásadnější změnou je možnost vytváření skupin s více než dvěma stovkami členů. Další novinkou, která se však týká i menších komunikačních skupin, je možnost ustavení administrátorů.

Oficiální seznam změn ve aplikaci Telegram 3.3

  • Skupiny mohou nyní mít více správců s možností upravit název a logo, a přidávat a odebírat členy.
  • Skupiny, které dosáhly počtu 200 uživatelů, lze upgradovat na “superskupiny” (“supergroups”) s kapacitou až do 1000 členů.
  • Kanály dostaly nové tlačítko pro rychlé sdílení hned vedle zpráv.

“Superskupiny” jsou uživateli požadovány od doby, kdy Telegram zavedl omezení počtu uživatelů ve skupině na 200. Tyto skupiny jsou optimalizovány tak, aby se rychle stahovaly i v případě většího počtu členů. Ve výchozím nastavení budou mít vypnuté upozorňování na nové zprávy, kterých může být při stovkách účastníků velmi mnoho.

“Administrátoři” další novinkou. Ve výchozím nastavení jsou všichni uživatelé skupiny administrátory, což lze ale změnit a jmenovat lidi, kteří budou řídit a spravovat skupinu. Správci mohou odstranit uživatele, upravit název skupiny a měnit její profilový obrázek.

Nová verze aplikace je již postupně uvolňována jako aktualizace skrze Obchod Play. Pokud na ni nechcete čekat, můžete si ji stáhnout z následujícího odkazu. V takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Telegram
Telegram

Zdroj: Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)