Snapdragon 818 – chystá i Qualcomm vlastní desetijádro?

snapdragon 818 titul

Před časem jsme vás informovali o tom, že tchajwanský výrobce mobilních chipsetů MediaTek oficiálně představil své nové řešení pro highendové chytré telefony MT6797, obsahující desetijádrový procesor s taktem až 2,5 GHz. Jak se zdá, pozadu nechce zůstat ani další z lídrů v tomto odvětví s o něco zvučnějším jménem. Americký Qualcomm by, dle zatím neoficiálních informací, měl pracovat na chipsetu Snapdragon 818, který bude rovněž využívat desetijádrový procesor.

Snapdragon 818

Oproti řešení od MediaTeku využívá Snapdragon 818 nepatrně odlišnou sestavu jader. Maximální úsporu energie má zajistit čtveřice jader Cortex-A53, taktovaná na 1,2 GHz. Dále mají být v procesoru obsažena dvě středně výkonná jádra. Opět se jedná o jádra Cortex-A53, tentokrát však taktovaná na 1,6 GHz. Maximální výkon pak mají obstarat čtyři jádra Cortex A-72 s taktem 2,0 GHz. Grafický výkon pak bude mít na starost nejspíš čip Adreno 532. Chipset má být vyroben za pomoci 20nm výrobního procesu, oproti konkurenčnímu MediaTeku MT6797 má Snapdragon 818 nabídnout také podporu rychlých pamětí LPDDR4. Chybět nesmí ani podpora rychlého LTE kategorie 10.

Kterému řešení byste dali přednost? MediaTek MT6797, nebo Snapdragon 818?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)