Pěkný pokrok. Galaxy Z Fold4 bude mít výkonu na rozdávání

Samsung Galaxy Z Fold4 Geekbench výkon test Snapdragon 8 Plus Gen 1

Když vloni Samsung uvedl na trh prémiový ohebný telefon Galaxy Z Fold3, tikal v jeho útrobách procesor Qualcomm Snapdragon 888, i když už byla v té chvíli dostupná také trochu vyspělejší varianta Snapdragon 888 Plus. Jak ukazuje pár hodin starý záznam mobilu Galaxy Z Fold4 z nástroje Geekbench, letos korejský výrobce nehodlá tento výkonnostní kompromis učinit. U výsledku je uveden Snapdragon 8 Plus Gen 1, který telefonu dodá o poznání více sil než současně používaná klasická varianta.

Geekbench 5
Geekbench 5

Díky tomuto rozhodnutí si telefon výkonnostně polepší hned ze tří důvodů. Kromě samotného využití procesoru další generace a navíc jeho Plus varianty bude hrát roli i fakt, že jmenovaný čipset nově vyrábí továrna TSMC a dosahuje lepších výsledků než předchozí producent. Tím byl paradoxně Samsung. Rozdíly mezi Snpadragon 8 Plus Gen 1 a Snpadragon 8 Gen 1 mají činit asi 10 % u výkonu CPU a 30 % u energetické efektivity.

Samsung Galaxy Z Fold4 Geekbench výkon test

Očekávaný Galaxy Z Fold4 získal v Geekbench 1 351 bodů v single-core a 3 808 bodů v multi-core testu, což jsou o dost vyšší hodnoty než u předchůdce. Třetí Fold měl 1 113 a 3 538 bodů. Za výsledkem by mohly stát také Samsung paměti UFS 4.0. Nový horizontálně skládací Samsung telefon by měl kromě vyššího výkonu nabídnout také méně viditelný “žlábek” na displeji, lepší fotoaparáty, až 1 TB paměti nebo tenčí pant.

Jak moc vás zajímá výkon u ohebných mobilů?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)