TOPlist

MediaTek opět tasí drápy. Dimensity 9200+ je silnější než top Snapdragon

Geekbench 6 benchmark MediaTek Dimensity 9200+ test výkonu

Jak se dalo dle vývoje v posledních pár měsících a letech očekávat, i rok 2023 se ponese ve znamení napínavého boje mezi společnostmi Qualcomm a MediaTek na poli výkonu mobilních čipsetů. Ačkoli jsou americké procesory Snapdragon dlouhodobě na špici všech důležitých žebříčků, konkurenční tchajwanské jednotky Dimensity stále častěji vystrkují růžky v jednorázových testech. To platí i o pár dní starém testu v nástroji Geekbench 6, kde novinka MediaTek Dimensity 9200+ překonala stávajícího „krále“ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Geekbench 6 benchmark MediaTek Dimensity 9200+ test výkonu skóre

Údajný screenshot z populárního benchmarkového nástroje ukazuje, že zatím oficiálně neuvedený čipset získal 5 655 bodů v testu více jader a 2 121 bodů v zátěži jednoho jádra. Test nejspíš běžel v očekávaném vlajkovém telefonu Vivo X90S. Tomuto výsledku se v rámci Android telefonů blíží jen Asus ROG Phone 7 Ultimate se zapnutým výkonnostním režimem X. Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 v jeho těle získal ve vícejádrovém testu 5 641 bodů a v jednojádrovém 1 992.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak moc sledujete testy výkonu u mobilů?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)