Konkurence pro Apple? Nový ThinkPad se Snapdragonem vydrží až 28 hodin

thinkpad x13s lenovo

Na veletrhu MWC jsme měli vedle zajímavých telefonů, sluchátek či televizí možnost vidět představení nového notebooku ThinkPad X13s, který firma Lenovo vyvíjela ve spolupráci s Qualcommem a Microsoftem. Jde o vůbec první notebook s čipsetem Snapdragon 8cx Gen 3, který přináší hned několik nesporných benefitů a výkon srovnatelný s poslední generací procesorů Intel Core i5.

ThinkPad X13s jako konkurence pro MacBook Air?

Samozřejmě můžeme samozřejmě stejně jako u většiny zařízení ThinkPad počítat se špičkovým zpracováním. Samotné tělo váží pouhých 1,06 kg a je tvořeno z hořčíku. Laptop disponuje 13,3palcovým displejem s poměrem stran 16:10 a rozlišením 1920 x 1200 pixelů. Nad ním se pak nachází 5Mpx kamerka.

Poznámka redakce

Čipsety Qualcomm Snapdragon známe hlavně z Android zařízení jako jsou telefony, tablet či hodinky. Jejich nasazení do notebooků přinese spoustu výhod, přičemž mezi ty hlavní patří skvělá výdrž baterie.

Nechybí samozřejmě podpora Wi-Fi 6E a díky čipu Snapdragon můžeme počítat také s modemem, který podporuje 5G připojení. Dopomáhat mu může až 32 GB RAM a 1TB SSD disk. Čip nabízí ale spoustu dalších výhod, jako třeba výdrž. Laptop dle firmy vydrží na jedno nabití až 28 hodin, ovšem na reálné testy si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Systémem je pak Windows 11 Pro.

V útrobách Lenovo ThinkPad X13s byste nenalezli žádný ventilátor, stejně jako je tomu třeba u MacBooku Air s čipem Apple M1. Vzhledem na skvělou udávanou výdrž, váhu i cenu to vypadá, že chce firma konkurovat právě tomuto jablečnému modelu. Výkonem sice na jablečný počítač ztrácí, ale v ostatních aspektech se mu nápaditě podobá. Za základní variantu bychom měli zaplatit 1 099 dolarů, tedy nějakých 25 500 Kč bez daně.

 Koupili byste si laptop se Snapdragonem?

Zdroj: vlastní, lenovo.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)