Potvrzeno: OnePlus 10 mobily budou nekompromisně výkonné

OnePlus 10 Snapdragon 8 Gen 1

Ne, že by o tom snad někdo velice pochyboval, ale nyní je to oficiální věc. Očekávané telefony z řady OnePlus 10 budou poháněny papírově nejsilnějším čipsetem ze světa Android telefonů, tedy osmijádrem Qualcommm Snapdragon 8 Gen 1 (ano, americká firma změnila styl značení). Informaci zveřejnil přímo šéf čínské společnosti Pete Lau na sociální síti Weibo. Sice nezmínil rovnou desátou řadu vlajkových mobilů jeho firmy, ale vyjádření “v našich telefonech další generace” hovoří celkem jasně.

OnePlus 10 Snapdragon 8 Gen 1 Weibo

Vyhlížené přístroje OnePlus 10 a OnePlus 10 Pro by tedy měly opět představovat nekompromisní útok na nejsilnější vlajkové konkurenty. Společně s nimi už jsou na seznamu pro implementaci nového Snapdragonu další konkrétní mobily. Například Xiaomi 12 či Motorola Edge X30 a také dva “sourozenecké” přístroje z koncernu BBK, konkrétně Oppo Find X4 a Realme GT 2 series. K nim na 99 % můžeme připočítat i nadcházející vlajkovou sérii Samsung Galaxy S22. Zmíněný nový čipset má svého generačního předchůdce obecně překonat o cca 40 %.

Jaké máte dojmy z posledních OnePlus telefonů?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)