Budoucí vládce Android procesorů prý nabírá zpoždění

Android procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ plus zpoždění

Ačkoli výsledky nedávných výkonnostních benchmarkových testů ukazují, že se v poslední době jejich náskok na konkurenci posupně zmenšuje, za nejsilnější procesory v Android telefonech stále můžeme považovat ty od americké společnosti Qualcomm. Jejím aktuálně nejnašlapanějším modelem je Snapdragon 8 Gen 1, který pohání vlajkové telefony většiny významných značek. Již delší dobu se hovoří o tom, že čipset dostane každoroční tradiční vylepšení v podobě “plus” varianty, nicméně vyhlížený Snapdragon 8 Gen 1+ údajně dorazí se zpožděním.

Čínská media zmiňují, že za zdržením produkce je aktuální neutěšená pandemická situace. Známý Twitter účet s technologickými tipy a úniky Digital Chat Station rovnou odhaduje, že nové datum představení tohoto čipsetu bude někdy v druhé polovině letošního roku. Snapdragon 8 Gen 1+ se přitom měl podle dosavadních odhadů objevit již v květnu.

Prvním telefonem, který má dostat příležitost s tímto procesorem vstoupit na trh jako první, prý bude Motorola Edge 30 Ultra. Opakovala by se podobná situace jako u současného vlajkového Snapdragonu, který vešel na trh v těle mobilu Motorola Edge 30 Pro.

Jak moc vám záleží na modelu procesoru v telefonu?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)