TOPlist

To by byla pecka! Samsung prý u Galaxy S22 učiní kýžený krok

Samsung Galaxy S22 Snapdragon celosvětově

Když přijde na řadu řeč o vlajkových telefonech řady Galaxy S, v posledních letech se diskutuje hodně o tom, že je Samsung pro různé světové trhy vybavuje rozdílnými čipsety. V USA, Kanadě či Japonsku v těchto mobilech tiká prokazatelně efektivnější Snapdragon od amerického Qualcommu, zatímco zbytek světa musí překousnout o něco slabší korejský Exynos. Telefony přitom stojí stejné peníze, někde jsou dokonce Exynos varianty i o něco dražší. Kvůli tomuto faktu jsou zákazníci rozladění dokonce až tak, že vznikají globální petice. Možná i ony nakonec přece jen zapříčiní, že největší výrobce mobilů na světě tuto strategii změní.

Bývalý zaměstnanec firmy, který stojí již za několika povedenými úniky, tvrdí, že v případě telefonů ze série Samsung Galaxy S22 budou všechny modely vybaveny očekávaným čipsetem Snapdragon 898 celosvětově. Primárním důvodem je pochopitelně špatná situace kolem výroby procesorů. Jak se spekuluje, jihokorejský gigant má v tomto ohledu při výrobě svého Exynos 2200 ještě větší problémy než Qualcomm s jeho novinkou, takže americké procesory využije globálně. Byla by to jistě velmi příjemná zpráva pro spotřebitele, ale současně se asi můžeme oprávněně obávat, zda bude dost telefonů pro všechny zájemce.

Jaké máte zkušenosti s Exynos procesory?

Zdroj: LetsGoDigital

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)