SanDisk představil 200GB microSD kartu. Konečně dost místa pro každého?

sandisk_200gb

Pokud vám až do minulého týdne maximální kapacita microSD karet 128 GB připadala malá, pak vás jistě potěší včera představený produkt společnosti SanDisk. Novinka nese označení SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition a dle výrobce by měla fungovat ve všech telefonech a tabletech, podporujících 128GB karty.

Jedná se o kartu standardu SDXC, který z technického hlediska zvládne obsloužit až 2 TB (ano, čtete dobře – dva terabajty) úložného prostoru. Je pravděpodobné, že takto velké paměťové karty již existují v laboratořích, nicméně zatím se nevyrábějí z důvodu příliš vysokých nákladů, jež by se nutně promítly do konečné ceny.

SanDisk dosáhl kapacity 200 GB díky využití patentované technologie vyvinuté v loňském roce, určené pro 128GB karty, a novému konstrukčnímu a výrobnímu procesu, který umožňuje uložení více bajtů na menší prostor.

Tak trochu překvapuje nabízená kapacita – dosud totiž velikost paměťových karet rostla geometrickou řadou: 2, 4, 8, 16, 32, 64 a 128 GB, takže bychom čekali, že další generace pojme až 256 GB dat, nicméně nestalo se tak.

Na 200GB kartu můžete uložit až 20 hodin videa v rozlišení Full HD (1920 x 1080 obrazových bodů) a výrobce tak reaguje na skutečnost, že sedm z deseti fotografií v současnosti uživatelé pořizují na telefonech či tabletech a do roku 2019 by tento poměr měl vzrůst na 90 %. Nejvyšší kapacitu na světě doplňuje také velmi rychlá přenosová rychlost až 90 MB/s, díky které mohou spotřebitelé očekávat uložení až 1200 fotografií o průměrné velikosti 3,5 MB za minutu.

SanDisk také upozornil na svou aplikaci Memory Zone, která uživatelům nabízí větší kontrolu nad pamětí svého mobilního zařízení. V aplikaci Memory Zone lze aktivovat funkci app OptiMem, která sleduje úroveň zaplnění paměti telefonu a informuje uživatele, pokud interní úložiště klesne pod uživatelem definovanou prahovou hodnotu. Po dosažení této hodnoty funkce OptiMem automaticky přenese staré fotografie a videa na microSD kartu, čímž uvolní vnitřní paměť. Aplikace je k dispozici zdarma v Obchodě Play a je kompatibilní s většinou zařízení se systémem Android.

SanDisk Memory Zone App For Android: Awesome

SanDisk Memory Zone App For Android: Awesome

Asi nejzásadnějšími otázkami, které napadnou při pohledu na novou kartu většinu uživatelů, jsou cena a dostupnost. Nuže, vězte, že novinka by měla být dostupná ve druhém čtvrtletí tohoto roku a její cena bude začínat na 399,99 dolarech, tedy v přepočtu (bez daně a cla) 9 850 Kč.

Zdroje: Android Central, SanDisk.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)