Menu

Nvidia Kal-El bude “5jádrová”

Podle posledních informací bude očekávané čtyřjádrové mobilní jádro od nVidie ve skutečnosti pětijádrové. Páté jádro ovšem nebude stejné jako ostatní, ale bude určeno pro provoz v případě, kdy v zařízení nebude nic aktivně běžet. Prostě jen když bude zařízení v režimu standby. Možná že může běžet i v případě, kdy např. v prohlížeči zobrazíte statickou stránku, na které se jinak nebude nic dít.

V případě, že bude používáno toto energeticky velmi úsporné jádro, ostatní jádra budou odpojena a tudíž nebudou spotřebovávat drahocennou energii. Jádro bude nejen velmi úsporné, ale bude běžet i na daleko menší frekvenci a napětí.
Udávaná úspora oproti Tegra2 jádrům má být až 61 %.

 

zdroj: www.tcmagazine.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu.
Děkujeme.

 

Komentáře

Přema

Přema

23.9.2011 14:55

Celkem si autor odporuje, 5. jádro, takzvaně společné jádro, bude běžet i mimo stan-by režim. Stačí se podívat na první obrázek. Jeho takt bude 0-0.5GHz a zvládne ty nejzákladnější operace: Audio, video, email, sync a aplikace na pozadí.

Pokud bude potřeba většího výkonu, tak se vypne a veškeré procesy se přenesou na 1 až 4 jádra dle potřeby. Přepínání jader bude z větší míry řízeno pomocí HW, jelikož se nepředpokládá, že by něco takového zvládl Android (ani ICS). Prakticky všechny Androidy počítají s tím, že jsou si všechny jádra rovny.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 25

23.9.2011 15:19

Myslím, že si autor neodporuje, ale bylo by asi vhodné do článku doplnit, že společné jádro poběží i v případě, že se na pozadí bude přehrávat hudba, video, nebo poběží synchronizace.

Neonik

Neonik

23.9.2011 18:06

Hmm.. To vypada ze budu muset vymenit svoje Galaxy S2..:-D

P1azer

P1azer

23.9.2011 18:55

Radší zůstanu u jednojádra a kdyžtak to podtaktím.

Stanislav Ošmera

Stanislav Ošmera

26.9.2011 12:51

Kdyz jsem to psal tak nebylo jeste dostatek informaci kdy to 5te jadro bude vlastne bezet, byli to spise spekulace.
Dokavad to nevyjde na ostro tak nebude jasno kdy presne to bude bezet. Prave proto ze to asi nebude rizeno systemem, tak nevypada pravdepodobne ze by to bylo transparentni (dokud zvlada slabe jadro tak jede, az prestane zvladat tak se to presune na ostatni). Kdyby to bylo transparentni, tak by nebylo nutne to presouvat na ostatni jadra, ale to slabe by prece bezelo porad a vykonavalo “systemove funkce” a ty ostatni by se jen pridavali. Zatimco z dostupnych informaci to vypada ze bude bezet bud slabe a nebo silne jadro.
Ono take stale prepinani nebude uplne nejlepsi jak po strance odezvy tak i spotreby, takze se muze stat ze se to jeste bude menit pred vydanim a bude to treba jen jednoduse zavisle na tom jestli je spustena obrazovka nebo ne.

RSS (komentáře k článku)