Jednotné prostředí umožní přenos mezi Googlem, Applem i Facebookem. Brzká budoucnost odstraní překážky

Apple, Google a Microsoft - jednotné prostředí

Taky vás trápí, jak složitý je přenos dat z jednoho OS do druhého, nebo že nejdou data poslat z Google Disku do jiného cloudového úložiště? Největší tech společnosti světa se rozhodly tyhle bariéry zbořit a vytvořit jednotné “přátelské” prostředí. Díky tomu si budeme moci poslat fotky např. z iCloudu do Google Fotky, stejně jako půjdou data z iPhonu jednoduše přenést do Android telefonu. No není to skvělá zpráva?

Po Googlu, MS a Facebooku se přidal i Apple

Apple se tradičně držel stranou a do projektu Tim Berners-Lee’s Solid s ostatními společnostmi nešel; nyní se po více než roku připojuje také. Cílem projektu je vytvořit můstky mezi jednotlivými platformami, které umožní snadné posílání dat, fotografií, kontaktů apod. To znamená, že budete-li chtít přetáhnout několik GB fotografií z iPhonu do Android mobilu nebo do Windows PC, půjde je přetáhnout rovnou. Bet iCloudu, bez iTunes, bez dalšího mezikroku…

Podobně pak mají fungovat i samotná cloudová úložiště, což je zejména ze strany Applu velkým překvapením. Opravdu umožní posílat data z iCloudu např. do Google Disku, DropBoxu apod.? Ve hře je rovněž Facebook, z něhož si uživatelé mohou už teď stáhnout veškeré informace, příspěvky, fotky apod. do počítače. Funkce má být dále využita ve zmíněném projektu.

Po boku gigantů stojí rovněž Microsoft a Twitter. Všechny firmy spolu podepsaly smlouvu a zavázaly se pracovat na řešení, s jehož pomocí budou jednotlivé platformy vzájemně kompatibilní.

Uvítali byste vzájemné propojení?

Zdroj: theverge

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)