Zapomeňte styl stylus! Medvědí tlapa vpřed!

No Image-02

Na G1 mě zaujalo už balení, když pominu dodání spediční službou, kdy jsem podepisoval krvavý [no, spíš růžový :-) ] úpis ve větru na kapotě dodávky málem po kotníky ve sněhové břečce v pantoflích… :-) Tak za tu cenu aby se na balení vyflákli… I když myš za ani ne pětinovou cenu byla taky hezky zabalená.

Bílou mám rád akorát tak Lucii. Ale věděl jsem, že se s ní budu muset smířit i v případě G1. V této indiskrétní barvě mám pak už jen lednici a podobné skříňky na výrobu potravy a čistého oblečení, ale naštěstí je nemusím obsluhovat a tak mi barva nevadí. Všechny mnou obsluhované přístroje [a že jich je] jsou černé, protože jen černá ladí sama se sebou i se vším ostatním. Taková modrá je taky dobrá, ale dvě modré jsou dvě různé modré, zatímco černá je jen jedna a není co řešit. [Pokud tedy nejde o černou perleťovou metalízu, kterou nikdo už stejnou nenamíchá a mám si ji tedy prý chránit.]

Bílé podsvícení bílé klávesnice je opravdu na vyhazov z předmětu průmyslový design a nedivím se, že jedna z prvních aplikací pro G1 je na vypínání podsvícení. Já jej zatím nevypínám, obvykle jsem v takových světelných podmínkách, kdy se to dá nebo se dá G1 natočit třeba hodně nasvislo, čímž se klávesnice dostane do stínu a taky se to dá. Hlavní ovládací tlačítka i hardwarová klávesnice fungují velmi dobře. Že jimi nejde psát česká diakritika není jejich problém. Komu však Husem zavedená nabodeníčka schází, měl by snad už najít program se softwarovou kávesnicí, která to řeší, aspoň jsem někde na takovou zmínku narazil. Kdo naopak na tuto Husovu modernizaci psané mateřštiny nadává, ať si zkusí chvíli koukat do psané polštiny a pochopí. Možná i Husovi poděkuje, jako já. :-) Chystá se prý ale celková lokalizace OS Android do češtiny, tak uvidíme.

Displej je parádní. Jen to dotykové ovládání se mi zdálo nespolehlivé. Až po poměrně dlouhé době jsem na to přišel: Byl jsem zvyklý z Palmu na ovládání hlavně stylusem  – dodávanou “plastovou tužkou”, kterou jsem se časem naučil občas nahradit i prsty. Prudší ťukání špičkou prstu a Palmy poslouchaly [skoro] na pixel. G1 na toto ovšem neslyší! Dotykový displej čeká na jasný pokyn prstu, na volný dotek celého bříška [nebo jak se tomu anatomicky říká] prstu. Je to pro mě úplně jiný styl a musím se to trochu učit. Zatím jsem si vybudoval techniku ovládání oběma palci ze stran, kdy dotýkaná oblast je spíše vyšší než šiřší a jde to. Stačí si zvyknout na to, že G1 má nejraději pokus o zanechání kompletního otisku prstu. Tedy žádné klikání ostrým koncem, ale pořádně tam hňácat celýma tlapama, to to má rádo a to to chce. Teď jen vyzrát na to bohužel pravdivé pořekadlo o starém psu a jeho učení se novým kouskům… :-) Ale také stačí nezapomínat na vždy přítomný trackball, který je parádním nepostradatelným pomocníkem, vysoce funkčním i v tomto miniaturním provedení.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)