Zúčastnili jsme se DevFestu v Pardubicích

20130427_075703

27. dubna proběhl v Pardubicích DevFest a my jsme byli u toho! Jedná se o jednodenní akci nabitou přednáškami, zajímavými hračkami a v neposlední řadě cennými zkušenostmi.

devfest-logo-pardubice

O co jde?

Akce spadá pod záštitu lidí z GUG.cz. Jedná se o komunitu, která se zajímá o Google technologie. Toto seskupení se dále rozděluje na další čtyři podskupiny, podle zaměření.

  • Google Developer Groups – skupina kolem technických a vývojářských činností. Jedná se o lidi, kteří organizovali DevFest v Pardubicích.
  • Google Experience Groups – zabývají se službami a nástroji od společnosti Google.
  • Google Business Groups – zde se setkávají lidé z různých firem, manažeři, zaměstnanci, nebo lidé na volné noze. Vzájemně se inspirují v tom, jak jdou využívat služby od Googlu v podnikání, řízení a komunikaci v  prosperujících firmách.
  • Google Edu Groups – učitelé a všichni další, které zajímá, jak uchopit Google nástroje pro výuku, učení (se) a všechna související témata.

Akci, které jsme se zúčastnili, organizuje skupina Google Developer Groups (GDG). Jak již může napovídat název, jedná se o skupinu zaměřenou na vývoj aplikací. Od toho se vše také odvíjelo. Jednalo se o jeden den “od vývojářů, pro vývojáře.” Akce měla velmi dobré zázemí, probíhala v prostorách Univerzity Pardubice – Fakulty elektrotechniky a informatiky a byla doslova nabitá velmi zajímavými přednáškami jak v češtině, tak i v angličtině. Na své si zde přišli hlavně lidé, kteří se v tomto oboru pohybují, nebo je alespoň zajímá, či je jejich koníčkem. Obsah vám nastíním z názvů několika proběhlých přednášek: “Co nového se urodilo na poli webové bezpečnosti”, “Reaktivní programování”, či “Google Closure Tools versus ostatní knihovny a frameworky.”

20130427_181129

Jako jeden z hlavních partnerů jsme na akci tedy nemohli chybět. Návštěvníkům jsme prezentovali novinky ze světa Androida, několik nových zařízení a hlavně jsme pro ně měli přichystaných několik hraček pro vyblbnutí a s tím spojené dvě soutěže, jejichž hlavní cenou byla 99% sleva na služby společnosti Wedos.

20130427_075703

Již před 8 hodinou ranní dorážíme na místo konání akce, chvíli se rozhlížíme kolem a nakonec se vypravujeme do budovy univerzity. Dostáváme místo kousek od vchodu, rozbalujeme stánek SvětAndroida a chystáme naše hračky. Jsou jimi koule Sphero, pro které jsme měli přichystané hezké bludiště, a vrtulník Parrot AR.Drone 2.0. Kromě zmíněných hraček jsme také prezentovali několik přístrojů, mezi které patřily například Samsung Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 7, Galaxy Note II, HTC One X, nebo MiniPC.

20130427_093737

Mimo to jsme návštěvníkům poskytovali konzultace, rady a novinky z oblasti Google a Android. Ke všemu nás podporoval náš maskot, zelený panáček Android, který si s námi akci velmi užil. Soutěže, které jsme společně s GDG organizovali, lidi velmi zaujaly. Jednalo se o projetí bludiště koulemi Sphero na čas a proletění určité trasy s mezipřistáním naším vrtulníkem.

20130427_140728

Pokud vás podobné akce zajímají a máte zájem o zajímavé přednášky z praxe, které jen tak nikde neuvidíte, nebo si chcete vyzkoušet technologické novinky, či se prostě vyblbnout s našimi hračkami, sledujte pozorně portál SvětAndroida.cz, kde se vždy dozvíte o podobných akcích, kterými jsme partnerem. Nehledě na to se také osobně setkáte s našimi redaktory a budete mít možnost je blíže poznat.

20130427_152553

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)