Menu

ScreenCast – natoč si svou plochu

Začátkem tohoto měsíce se na Android Marketu objevila bezpochyby velice užitečná aplikace. Jmenuje se ScreenCast a jak možná z názvu vyplývá, jedná se o aplikace, která zaznamenává dění na vaší obrazovce telefonu a ukládá jej jako video s volitelným počtem snímků za sekundu. Kromě FPS si můžete nastavit i režim nahrávání naležato (Landscape), na výšku (Portrait) nebo Automatické (Auto). Poslední volba zatím asi nefunguje korektně, nebo jsem nepřišel na to, co udělat, aby fungovalo automatické překlápění záznamu. Aplikace je ve dvou verzích, z nichž ta zdarma má jediné omezení v podobě maximální délky záznamu na 30 sekund. Plná verze je již bez omezení a vyjde zhruba na 52 Kč. Jako takový bonus aplikace nabízí benchmark. Důležitý je asi i fakt, že pro spuštění aplikace potřebujete mít ROOT a pokud počítáte se záznamem náročnějších aplikací, jako jsou například 3D hry, pak budete potřebovat i výkonnější telefon. Aplikace jsem hned využil a pořídil záznam, na kterém vám v krátkosti aplikaci představím.

Ukázka ScreenCast

Ukázka Dungeon Hunter 2 HD na Samsungu Galaxy S2

ScreenCast & Recorder FREE
Media Solutions
Verzev1.0.8 (2. 9. 2011)
Velikost4,0 MB
1.6+


Zdarma


51,99 Kč

 

Komentáře

Jára

Jára

8.9.2011 10:15

Něco podobného bez ROOTu ?

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

8.9.2011 10:17

Bez rootu může posloužit dnes snad jen MyPhoneExplorer, ale ten má značně omezený počet snímků za sekundu a je to jako video spíš nekoukatelné. MyPhoneExplorer je aplikace pro desktop (Windows,…) a tak je potřeba mít telefon připojení k PC přes USB a na samotném telefonu mít nainstalovanou stejnojmennou aplikaci.

Kamil

Kamil

8.9.2011 13:45

Kluci diky ze informujete o novych aplikacich, ale neslo by nejak udelat filtr na androidforum, momentalne jsou tam na zpravicky asi 4 weby a celkem smutny jak jeden neco predvede a pak je to tam do hodiny 2x a pak dalsi den dalsi dve zpravy na uplne stejne tema, treba u nakych zmen na trhu chapu, kazdy o tom chce informovat, ale psat o aplikaci, nemyslim zeby to Tomas kopiroval nebo cokoliv jineho, jen proste technicka poznamka, kdy zpravicky jsou nesmyslne zahlcene stejnyma zpravama a kdyz navic vychazi ve stejnou dobu – cely den treba nic a pak najednou stejnych zprav, te to vytlaci i dalsi zajimave nove zpravicky – nevejdou se do prehledu kvuli duplicitam :(

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

8.9.2011 13:49

To je asi hold úděl za to, že je to všechno tak pohromadě. Myslím, že se s tím v dohledné době nic nestane. Alespoň vás to přinutí se koukat na RSS nebo na web stránky ;-)

scarabeus

scarabeus

8.9.2011 14:34

holt ne hold Tomasi

jonny.net

jonny.net

8.9.2011 15:25

Že by pořizování nové kamery na natáčení vide pařby už ztratilo význam? BTW bych se pro takovéhle videa přimlouval. Stačilo by do nich jen domíchat na kvalitní mikrofon nahraný komentář a bylo by to myslím ideální ;)

AIP

AIP

11.9.2011 0:46

Celkem plynulej screencast se dá udělat i přes pandaapp PC suite, viz http://www.youtube.com/watch?v=gA5r8HZ_SrI

tojejedno

tojejedno

29.10.2013 18:59

ty čů*áku! nepíšeš tam, že je potreba root!!!

RSS (komentáře k článku)