Qualcomm představuje nové čipy Snapdragon, přinesou výkon do střední třídy

qualcomm_snapdragon_617_diagram_qualcoomm

Společnost Qualcomm bezesporu patří mezi lídry v oblasti mobilních technologií a zejména jejich chipsety si ve světě zasloužily své místo na slunci. Vedle těch však Qualcomm stojí například za technologií rychlého nabíjení Quick Charge, která se právě dočkala své nejnovější verze 3.0 a právě QuickCharge 3.0 má být jedním z lákadel nadcházejících chipsetů, z nichž dva Qualcomm představil spolu s vylepšenou technologií rychlého dobíjení. Konkrétně se jedná o modely nižší – střední třídy Qualcomm Snapdragon 430 a 617.

quick-charge-3-0-available

Qualcomm Snapdragon 430

snapdragon_430_features-inline

Novinka spadající mezi velmi úspěšnou a rozšířenou řadu Snapdragon 400 přinese celou řadu změn. V porovnání s předchůdci se jedná o vůbec první chipset s 64bit osmijádrovým procesorem. Snapdragon 430 využívá jádra Cortex-A53 o taktu 1,2 GHz. Jako první chipset od Qualcommu přichází také s novým grafickým čipem Adreno 505. Vedle toho obsahuje Snapdragon 430 také X6 LTE modul s rychlostmi Cat 4 a Hexagon 546 DSP pro zajištění nízké energetické náročnosti senzorů a také při přehrávání hudby. Telefony s tímto chipsetem mohou být osazeny až 21 MPx snímačem.

Qualcomm Snapdragon 617

snapdragon_617-features-inline

Vedle Snapdragonu 430 byl představen i výkonnější a o něco lépe vybavený Snapdragon 617, ten opět využívá procesor s osmi jádry Cortex-A53, ta jsou však tentokrát taktována na frekvenci 1,5 GHz. Snapdragon 617 využívá již dobře známý grafický čip Adreno 405 a i zde nalezneme Hexagon 546 DSP. Největším rozdílem oproti níže postavenému Snapdragonu 430 bude, krom výkonu, podpora X8 LTE s Cat 7. To znamená, že telefony vybavené Snapdragonem budou teoreticky moci prostřednictvím LTE přijímat data rychlostí až 200 Mbps a odesílat rychlostí až 100 Mbps.

 

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)