Prodej OnePlus 3 v USA a Evropě byl oficiálně ukončen

telefony OnePlus

V úterý 15. listopadu byl oficiálně představen nejnovější telefon OnePlus s označením 3T, který navazuje na předchozí generaci. Následně tento čínský výrobce oznámil, že do konce roku obdrží OnePlus 3T i OnePlus 3 aktualizaci na Android 7.0. Co však v okamžiku představení nejnovějšího modelu nebylo jasné, byl osud předchozího modelu. Kdo čekal, že již tak sympatická cena “trojky” po uvedení novinky ještě spadne, ten bude patrně zklamán. Podle oficiálních informacích byl totiž prodej OnePlus 3 ukončen. Zprávy konkrétně hovoří o ukončení prodejů v USA a Evropě.

Na oficiálním kanále podpory na sociální sítí Twitter přitom výrobce ještě 15. listopadu odpovídat na dotazy ohledně dostupnosti následovně:

  • “V tuto chvíli Nemůžeme potvrdit datum doplnění zásob OnePlus 3, ale dáme vám vědět na našich sociálních médiích, jakmile budeme mít další zprávy.”
  • “Ano, bude zpátky naskladněn, ale zatím nemůžeme uvést konkrétní datum. Sledujte nás.”
Prodej OnePlus 3 končí kvůli novému modelu Prodej OnePlus 3 končí kvůli novému modelu

Definitivní tečka: prodej OnePlus 3 končí

Ačkoli byl OnePlus 3 představen teprve v červnu, krátce po představení svého nástupce zmizel z nabídky na oficiálním webu společnosti. Krátkou dobu se spekulovalo o tom, že se v nabídce zase objeví. Samotný výrobce tuto informaci následně vyvrátil v odpovědi na dotaz serveru Android Authority. Na druhou stranu je nutné konstatovat, že rozdíl cen obou modelů byl velmi malý, přitom nová verze nabízí novější procesor, větší kapacitu baterie, safírové sklíčko na zadním fotoaparátu a lepší přední fotoaparát. Žádné další rozdíly mezi verzí 3 a 3T nejsou, takže z pohledu výrobce nemělo smysl držet na trhu dvě téměř totožná zařízení.

Prodeje OnePlus 3T začnou právě dnes v USA a 28. listopadu v Evropě, přičemž k dispozici bude verze v odstínu šedé s modravě fialovým nádechem (“gunmetal”). Za 439 dolarů (11 200 Kč) získá zákazník verzi se 64 GB interní paměti, varianta se 128GB úložištěm je o 40 dolarů (asi 1000 Kč) dražší. Později přijde na trh také OnePlus 3T ve zlaté barvě. OnePlus 3 byl přitom nabízen za 399 dolarů, tedy za 10 150 Kč. Dodejme, že OnePlus 3 seženete dle Heuréky ve čtyřech českých e-shopech za cenu začínající na 13 990 korunách.

Jste překvapení či zklamáni tím, že se výrobce rozhodl ukončit prodej OnePlus 3 ve prospěch OnePlus 3T? Dejte nám vědět své názory v komentářích!

Zdroje: androidauthority.com, thenextweb.com, ibtimes.co.uk.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek