Oficiálně: Dvě zajímavé novinky z Barcelony [Update]

htc_konf_mwc3

Dnes ráno jste si mohli na našem webu přečíst neoficiální zprávu o oznámení dvou nových HTC, a to konkrétně modelů Desire (Bravo) a Legend (Hero2). Vše vypadalo opravdu nadějně a vše se také potvrdilo. Do rodiny HTC s Androidem tak můžeme zařadit další dva kusy.

Aktualizaci článku naleznete níže, týká se zahájení prodeje Desiru v Evropě. (aktualizováno 16. 2. 22:55)

Oba výše zmíněné modely tedy pohání Google Android, a to ve verzi 2.1 s aktualizovaným prostředím Sense. První, tedy Desire, má být jakousi verzí Nexuse One v plné režii HTC. A druhý, už podle napovídajícího neoficiálního názvu, má být nástupce povedeného modelu Hero, na kterém se prvně objevila nadstavba samotného Androida, UI Sense. Nyní se podíváme na představovaní z Barcelony a na novinky zvlášť.

Představení na MWC 2010 (Barcelona)

Kromě dvou novinek s OS Android byla představena i zmenšená a upravená verze populárního HTC HD s Windows Mobile. Tohle je ale web čistě o Androidu, a tak HD Mini přeskočím. Předváděcí akce HTC začala dopoledne, článek bohužel píšu z Prahy, tzn., že kongresu se neúčastním. Přesto jsem situaci sledoval přes server Engadget.com, který mě nejrůznějšími informacemi zásoboval dostatečně. Myslím, že mluvit o představování telefonů na konferenci, které jsem se neúčastnil, nemá moc cenu, a tak se alespoň podívejte na níže uvedené fotografie.

htc_konf_mwc1

HTC Desire (Bravo)

K modelu Desire toho moc říkat nemusím, neboť dnes ráno o něm u nás vyšel článek, kde najdete v podstatě všechny informace, které se následně staly oficiálními. Jediné co doplním je fakt, že Desire nedisponuje druhým mikrofonem na rušení okolního hluku (důvodem je podle HTC hlavně cena – kdyby měl Desire dva mikrofony, byl by o něco dražší, a to by mohlo být jisté riziko pro prodej). Níže se podívejte na pár fotek a video.

desire_hands1

HTC Desire – First Look

httpv://www.youtube.com/watch?v=ltSyVNO5tvM

HTC Legend (Hero2)

Nástupce úspěšného modelu Hero má s jeho předchůdcem mnoho společného, přesto mnoho zveřejněných specifikací  vypadá zajímavě než u představování prvního Androida s prostředím Sense. Displej sice zůstal stejně velký, ani rozlišení se nezměnilo, přesto je o trošku lepší. To díky technologii AMOLED, která u většiny výrobců nahradila klasické TFT-LCD. Pamět ROM také zůstala stejná, RAM se navýšila 96MB. Další specifikace najdete níže.

Kompletní specifikace HTC Legend:

 • Procesor 600 MHz
 • Android ve verzi 2.1 (Éclair) s aktualizovaným UI Sense
 • Pamět – ROM: 512 MB, RAM: 384 MB
 • Rozměry – 112 x 56.3 x 11,5 mmVáha – 126 g
 • Displej – 3,2 palců AMOLED | rozlišení 320 X 480 HVGA
 • Sítě – HSPA/WCDMA
 • Evropa/Asie: 900/2100 MHz
 • Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
 • Optický trackball
 • GPS
 • Senzory: světelný na úpravu podsvícení; vzdálenostní (při hovoru); g-senzor; digitální kompas
 • Bluetooth 2.1 s FTP/OPP přenosem; možné i propojení s automobilem
 • Wi-Fi – IEEE 802.11 b/g3,5 mm stereo audio jack
 • Standardní Micro-USB
 • Fotoaparát – 5 megapixelů; autofocus; přisvětlovací dioda
 • Baterie – 1300 mAh
 • Rozšířitelná paměť – microSD™ memory card

Další věc, která mě na opět prohnuté novince od HTC překvapila a zároveň potěšila, je jednotná konstrukce. Ta by mohla zamezit občasnému vrzání, kterého si i přes dobrou konstrukci HTC Hero všímá několik uživatelů (včetně mě). Na videu níže je hezky vidět, jak to HTC vymyslelo.

legend_hands1

HTC Legend – First Look

httpv://www.youtube.com/watch?v=14MEt8VoU3s

Dostupnost

O dostupnosti výše zmíněných modelů na přednášce také padla řeč. Oba přístroje by se měly dostat na trh v druhé čtvrtině letošního roku, takže je možné, že na pultech obchodů se s nimi setkáme již někdy v dubnu. Další informace ohledně dostupnosti se týká jen modelu Desire a je také pozitivní. Jedná se o to, že většina známých operátorů se s HTC dohodla na zařazení Desiru do svých nabídek. Je to asi také tím, že Nexus One se u žádného operátora zatím neobjevil. A cena? Ta se zatím odhaduje pouze u modelu Desire, a to kvůli Nexusu One. Jeho cena startuje na 529 dolarech, podobnou cenu tedy můžeme čekat i “okopírované” verze N1.

Aktualizace článku

Ještě teď jsem zjistil jednu dobrou zprávu, a to, že HTC Desire by měl odstartovat v Evropě již za měsíc! T-Mobile UK na svém twitteru oznámil, že Desire půjde do prodeje 26. března. Další operátor, který se k Desire hlásí je Orange, ten na svém webu uveřejnil článek, že od dubna bude také nabízet tuto novinku od HTC. Ze stran českých operátorů samozřejmě zatím nic :).

Zdroj: Engadget.com

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)