Menu

Nintendo zamíchá trhem, chystá hry pro smartphony

Japonská společnost Nintendo oznámila, že do konce roku 2017 bude v Google Play ke stažení 5 jejich her. První z nich se má objevit již koncem tohoto roku. Tyto informace oznámil prezident společnosti Satoru Iwata na meetingu s investory, kde se mimo jiné probíraly zisky společnosti za rok 2014. “Možná si říkáte, že 5 her je malé číslo”, uvedl Iwata, “ovšem když chceme každý titul důkladně propracovat, pak to zase tak malé číslo není a zároveň to dokazuje naši vážnou oddanost businessu chytrých zařízení”. Iwata také naznačil, že na mobilní zařízení se dostanou nové herní tituly, tedy takové, jaké nejsou vydané pro jejich herní konzole. Na hry společnosti Nintendo jsme velmi zvědaví.

5 Nintendo her se objeví i na Androidu

nintendo hry android

Zdroj: TheVerge.com.

 

Komentáře

JSL

JSL

10.5.2015 19:30

Škoda, že to plánují za tak dlouho . I když trochu nostalgie, bral bych pokémony :D Ty emulátory stojí zaprd.

Sperry

Sperry

11.5.2015 7:38

Hlavně doufám, že zamíchají F2P modelem a né že F2P model zamíchá kvalitou titulů od nintenda.

uni

uni

11.5.2015 9:00

Sperry: No bezesporu zamíchají i cenovkou, pár stovek za titul jistě nebude výjimka:)

Sperry

Sperry

11.5.2015 10:17

Uni: Já jsem pro… Nechci generalizovat a je to jenom můj osobní názor, který nikomu nevnucuji. Ale dám raděj pár kaček za nezávislou zábavnou hru, kterou doma zbastlil a vložil do ní nějaký nápad. Nebo pár stovek (řekněme do 500) za hru která poskytne nějaký ucelený herní zážitek s komplexním příběhem v pozadí a těma kudrlinkama okolo.
Oba ty případy mi přijdou daleko sympatičtější, než když stáhnete zadarmo poměrně zajímavou hru. Ta vás ale přesně v tom okamžiku, kdy vás zaháčkovala, začne nutit kupovat lahvičky, diamanty a podobně… což když nic jiného tak minimálně kazí zážitek, nehledě na to, že to nakonec může vyjít dráž než placený titul.
Nemyslím si, že by F2P model v dohledné době zanikl, ale byl bych rád kdyby k němu stále existovala nějaká (z mého pohledu) rozumná alternativa.

Martin P.

Martin P.

11.5.2015 11:02

Konzole nebo mobilní hraní je casuality segment žádné pořádné tituly a kvalitní zážitek nepřinášejí. To hle jen snaha o resuscitaci starých titulů a brendů na které kdysi stačilo vga rozlišení ale časy se mění. Film pro pamětníky bude film pro pamětníky i přetočený na 4K.

Sperry

Sperry

11.5.2015 11:48

To je diskutabilní. Termín “kvalitní zážitek” je hodně subjektivní. Pro někoho nepřináší kvalitní zážitky žádné hry, jiného baví hrát jednou za čas pro zábavu a další člověk se může realizovat tím, že zabředne do nějakého mmorpg ve kterém stráví stovky hodin. Myslím, že v rámci konzolí i mobilního segmentu se dá najít spousta zábavných a originálních projektů. Btw. i filmy pro pamětníky jsou někdy supr.. stejně jako některé předělávky starých her (a nemyslím si, že by zrovna remaky táhly segment mobilní zábavy)

pds

11.5.2015 12:34

Ježiš maria. zese bude všade nas*aný ten priblblý Mário & CO.

RSS (komentáře k článku)