Mapy Here Beta přinášejí novou užitečnou funkci

navigace_here_ico

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že plná verze aplikace Mapy Here od společnosti Nokia dostala aktualizaci, která přinesla jednoduché vyvolání kontextového menu pouhým podržením prstu na mapě. Jedním z tlačítek tohoto kontextového menu bylo i tlačítko pro sdílení. Sdílet bylo možné buď svou polohu nebo cílovou destinaci. V posledním updatu testovací bety aplikace Mapy Here přibývá nová možnost.

Mapy Here umožní sdílet trasu

Pokud do navigace zadáte výchozí bod i cílovou destinaci, zpravidla vám navrhne několik alternativních cest. Stačí si jednu vybrat a vytáhnout si zespoda „turn by turn“ přehled, kde ve spodní části obrazovky již kouká tlačítko ke sdílení. Pak už jen stačí vybrat, jak a s kým budete svou trasu sdílet. Funkce je navíc dostupná i v offline režimu (samozřejmě bez připojení nelze sdílet online).

Chvíli jsme přemýšleli, k čemu by nová funkce sdílení trasy mohla být dobrá. A pak nám došlo, jak jednoduché uplatnění by mohla mít. Pokud někam jedete ve více autech a jeden z řidičů nezná přesnou cestu do cíle, může se za vás pověsit a jet vám přilepený na zadku. Toto ovšem může zhatit křižovatka, semafor nebo předjíždějící nedočkavec. Funkce sdílení trasy je tedy poměrně šikovným pomocníkem. Jeden z řidičů vytvoří trasu, přidá body na kterých je možné zastavit a odpočinout si, kde se zastavíte na oběd – prostě naplánuje celou cestu. Druhému řidiči pak jednoduše trasu nasdílí a oba budou přesně vědět kudy a kam jet, kde zastavit a kde se zase sejít. A to i v případě, že jejich společnou jízdu naruší některý z mnoha možných faktorů.

Jak vidno, i taková jednoduchá aktualizace může přinést někomu spásu. Drobná funkce, která na první pohled není ničím zajímavá dostává nový rozměr a kde kdo by ji mohl využít. Hodila by se taková funkce i vám?

Zdroj: AndroidAuthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek