Insta360 AIR je nová levná kamera, která dokáže snímat ve 360 stupních

Insta360 Air

Kamery, které natáčí ve 360 stupních, jsou poněkud stále novinkou a nejedná se o levnou záležitost. To by se ale mohlo změnit díky Insta360 Air.

Insta360 Air dokáže zachytit video i streamovat

Nová kamera svou kampaň na Indiegogo již odstartovala, v ní stojí 99 dolarů. Po skončení kampaně bude kamerka stát 120 dolarů. Za výrobkem stojí značka Insta360 a její mateřská společnost Shenzen Arashi Vision, kteří už několik kamer vyrobili. Recenze na předchůdce Insta360 Nano jsou velmi dobré a kamerka dokáže údajně zachytit na svou cenu velmi kvalitní videa a fotografie.

To je poměrně důležitá informace, protože model Air by měl mít stejnou optickou kvalitu jako Nano, akorát s tím, že chystaný model bude stát jen 100 dolarů, což je téměř o 50 procent méně, jak u Nano. Ušetřilo se totiž například na baterii, kdy verze Air půjde použít s mobilem nebo třeba notebookem, do kterých se připojí.

Insta360 – Introducing the Insta360 Air

Insta360 - Introducing the Insta360 Air

Kamera dokáže fotit až ve 3K rozlišení (v závislosti na možnostech smartphonu) a natáčet 2K video, obsahuje také softwarovou stabilizaci obrazu. K telefonu nebo notebooku se může kamera připojit jak přes microUSB, tak i USB-C.

Obsah zachycený pomocí kamery může být sdílen na sociální sítě anebo se může exportovat pro použití s virtuální realitou. Takže rozhodně nebudou uživatelé za nižší cenu o nic ochuzeni. Posílat by se k zákazníkům měly v březnu příštího roku a je dost velká pravděpodobnost, že se později budou prodávat i v České republice, vzhledem k tomu, že předchozí model Nano se u nás dá koupit.

Jak vnímáte vy obsah ve 360 stupních? Myslíte, že to v budoucnosti nahradí klasické fotky a videa?

Zdroje: techcrunch.com, indiegogo.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek