Hra PUBG Mobile je na vrcholu, i přes nástrahy Číny

PUBG Mobile je nejvýdělečnější hrou na mobily

PUBG Mobile je nejpopulárnější mobilní hrou na světě s více jak 100 miliony aktivních hráčů každý měsíc. Prvenství jí teď patří i co se týče nejvýdělečnějšího mobilního titulu. Nejedná se však jen o globální verzi této hry, jelikož téměř polovina zisku proudí z rebrandované verze pro čínský trh. Ta se jmenuje Game for Peace a patří k jedněm z mála mobilních her, které v Číně mohou být monetizovány. Vzhledem k restrikcím ze strany čínské vlády se jedná o obrovský úspěch.

V Číně vždy bojujete za vlast

Nejdříve si ukažme, jak se PUBG Mobile proměnilo s verzí pro čínský trh. Hra je situována do patriotické situace, hráči v ní tedy “brání” svou vlast. Regulovány jsou i grafické efekty krveprolití, nejvíce ohlasu ale sklidila animace po zneškodnění druhého hráče. Ten, namísto skácení se k zemi, poslušně předá krabici se svým inventářem a rozloučí se zamáváním. Vývojář Tencent se tímto vyhnul regulačním problémům, které od února zastavily příliv nových her do Číny. Tamní vláda totiž vnímá popularitu mobilních her jako velký problém. Například u MOBA titulu Honor of Kings byl čas hraní omezen na 1 hodinu denně pro děti do dvanácti let, 2 hodiny pak mohou odehrát děti v rozmezí 12 až 18 let.

Čísla, která trhají rekordy

Právě kvůli vládním omezením se analytici obávali strmého pádu příjmů. Tencent ale ukázal výbornou flexibilitu a z čínského trhu byla téměř polovina příjmů. 70 milonů dolarů doplnilo dalších 76 a celosvětových tržeb tak bylo za pouhý měsíc 146 milionů dolarů. PUBG Mobile se tak povedlo předehnat i zmiňovaný Honor of Kings (Arena of Valor), který v minulém roce válcoval konkurenci, nebo Fortnite. Honor of Kings, povedená MOBA ve stylu League of Legends, utržila 125 milionů dolarů. Gigantovi Tencent, který tuto hru také vyvinul, se tak v poslední době velice daří. Za pár týdnů navíc plánuje příchod plnohodnotné mobilní verze Call of Duty: Mobile, kterou si můžete vyzkoušet ještě dnes.

Jaké hry hrajete na mobilu vy?

zdroj: The Verge

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek