Menu

Oficiální PUBG již můžete hrát na telefonu. Poradíme, jak hru nainstalovat

pubg mobil android telefon

PUBG na mobil? Je to realita, a i když zatím je hra dostupná pouze pro Kanadu, tak se toto omezení dá obejít a mobilní PUBG si může zahrát kdokoliv již dnes. Poradíme vám, jak je na telefon nainstalovat.

Mobilní PUBG si můžete stáhnout již dnes. A to zdarma

Ano, někteří můžou namítnout, že přeci PUBG jde hrát na telefonu již několik týdnů. Šlo ale o čínskou verzi, kde instalace byla mnohem složitější, museli jste mít účet na čínských sociálních sítích, a i samotná hra vyžadovala podivná oprávnění. Navíc byla komplet v čínštině.

pubg android stahnout

To už dnes nemusíme řešit. Hra oficiálně vyšla v anglické verzi. Start hry byl pravděpodobně urychlen kvůli nedávno představené mobilní verzi Fortnite, která je hlavním soupeřem PUBG Mobile. I z toho důvodu je k dispozici teprve verze hry 0.32, čínská verze už běží na novější. Nicméně vše je plně funkční, sami jsme hru vyzkoušeli. Jde ale samozřejmě ještě o betu, takže očekávejte hodně chyb.

Jak si PUBG nainstalovat na telefon již dnes?

Hra byla prozatím vydána pouze v Kanadě. Klasický APK soubor, který si stáhnete z internetu vám však k ničemu nebude. Pokud nemáte kanadský Google účet a VPN, tak se vám hru stejně nepodaří spustit. Důvodem jsou dodatečná OBB data, která se u větších her stahují při prvním spuštění.

Jde to ale naštěstí obejít. K instalaci je potřeba speciální aplikace, která dokáže extrahovat i OBB data. Pojďme už ale na samotný návod:

  1. Ujistěte se, že máte povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Tuto volbu naleznete zpravidla v nastavení zabezpečení pod názvem Neznámé zdroje
  2. Stáhněte a nainstalujte si aplikaci APKPure
  3. Stáhnete si XAPK soubor k PUBG. A to buď na APKPure, nebo z našeho Google Disku.
  4. Otevřete aplikaci APKPure a klikněte vpravo nahoře na Menu (ikona má podobu tři vodorovných čar)
  5. Vyberte záložku APK / XAPK Management
  6. Klikněte u PUBG MOBILE na Install
  7. Nechte aplikaci chvíli pracovat, poté se vám ukáže klasická instalace
  8. Poté již můžete bez problémů hru spustit, vypnout instalaci z neznámých zdrojů a případně i odinstalovat aplikaci APKPure

Jaké jsou minimální požadavky pro mobilní PUBG?

Už z obrázků a videí si můžete všimnout, že má hra hodně blízko ke své PC verzi. Používá dokonce stejný Unreal Engine 4, hraje se na stejně velké mapě, grafická stránka hry je také podobná, hlavní změna je samozřejmě u ovládání.

Vývojáři zveřejnili i minimální požadavky. Jednak musíte mít alespoň zařízení s Androidem 5.1.1 Lollipop, dále je potřeba alespoň 2 GB RAM. Testována bylo mobilní PUBG na více než 500 zařízeních. A to třeba na Redmi Note 4, Redmi Note 3, Galaxy S6 či dokonce Nexus 4. V nastavení si budete moct vybrat ze tří různých grafických možností.

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Developer: Tencent Games
Price: Free+

Vyzkoušíte si mobilní PUBG, nebo spíše čekáte na Fortnite?

 

Komentáře

Jiqer

Jiqer 0

16.3.2018 13:54

Po instalaci a spuštění se objeví hláška, že data nelze stáhnout, protože appku nemám zakoupenou.

Bamboootscha

Bamboootscha 0

16.3.2018 14:03

@Jiqer: Instalovano pres APKPure? Pokud dobehla instalace pres APKPure bez problemu a pred samotnou instalaci byla zkopirovana OBB data, tak by melo vse fungovat. Oneplus 5 bez problemu.

Zarel

Zarel 0

16.3.2018 14:06

Ale jó funguje to. Jen nevidím důvod to stahovat, když konkurenceschopnost bude malá. Je to úplně stejné jako Free Fire Battlegrounds ale ta už velice dobře funguje delší dobu.

Jiqer

Jiqer 0

16.3.2018 16:35

Taky mám OP5. Vše jsem dělal dle návodu. Instalace byla hotová během 2s. Tak nevím no. Zkusím to pak znova.

Skalicc

Zdeněk Skalický 0

16.3.2018 20:26

Hru je možné nainstalovat i přes Google Play, stačí stáhnout free apku na změnu proxy na Kanadskou a potom hru vyhledat v Google Play a instalovat, samotná hra potom beží bez zapnuté proxy. V případě problému by mělo stačit vymazat data v aplikaci Google Play a mělo by být v pořádku.
A když má někdo problém hru najít tak stačí vyhledat tencent games, otevrit Arena of Valor a sjet dolu na doporučené.

QAYXSW

Jiří Dvorský 0

16.3.2018 23:41

Vyzkoušeno, běží to i na čínské plečce s mediatekem na střední detaily

Tepn_ech

Štepán Čech 0

17.3.2018 16:12

A jak to teda je? Hraje se na serveru kde hrajou jen mobily? A až hra vyjde oficiálně u nas budu ji muset přeinstalovat? Dík za odpověď

Maxzachar

maxzachar 0

19.3.2018 10:40

na LG G5 instalacia v pohode, ide aj na najvyssich detailoch…

RSS (komentáře k článku)