PUBG Mobile pojede na novém Snapdragonu s 90 FPS a 10bitovým HDR

PUBG Mobile s 90 FPS a 10bit HDR

Jestli také patříte mezi zaryté hráče veleúspěšné střílečky PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) na mobilním telefonu, máme pro vás skvělé zprávy. A pro ostatní, kteří tuto hru na smartphonu zatím nevyzkoušeli, dost možná důvod o ní přemýšlet. Na právě probíhající havajské konferenci Snapdragon Tech Summit 2019 byl včera oficiálně představen nový procesor s řadovým označením 865. Nová vlajková loď této firmy by se měla dostat do těl nejvýkonnějších přístrojů v roce 2020 a nese s sebou i posunutí hranic ve sféře mobilních her. Během dnešní části konference bylo oznámeno, že bude díky Snapdragon 865 možné hrát PUBG Mobile s 90 FPS a 10bit HDR parametry.

pubg mobile team deathmatch 4v4

Kromě potvrzení spekulací, že bude procesor schopný poskytnout podporu 5G sítím a zvládne 200MP fotoaparáty i 144Hz displeje, přišla společnost také se zmíněnou novinkou pro hráče oblíbené této “Battle Royale” hry. Firma Snapdragon oznámila, že PUBG Mobile bude schopná díky jejich procesoru zase o kus dál posunout hranice herní grafiky. Prvním z parametrů je podpora zobrazování v 90 FPS (počet snímků za sekundu). Touto frekvencí displeje se v současnosti pyšní například smartphony Google Pixel 4, OnePlus 7 Pro a samozřejmě pro hráče přímo určený ASUS ROG Phone 2. Díky této rychlosti snímkování bude grafika hry plynulejší a jemnější. Doposud byla na standardní úrovni 60 FPS, když pomineme experimentální a neoficiální řešení.

Dojem z hraní PUBG Mobile se posune nejen díky počtu snímků za sekundu, ale také kvalitou toho, co na nich bude. Další technický pokrok se totiž týká technologie HDR (High Dynamic Range – zjednodušeně dokonalejší dynamické zobrazování tmavých a světlých částí obrazu). Hra sice HDR mód v tento moment již nabízí, ale změny při přepnutí do něj nejsou příliš viditelné. Společně s 10bitovou hloubkou dynamiky by ale měla přijít opravdu radikální změna. Budeme se těšit! PUBG Mobile s 90 FPS a 10bit HDR určitě potěší všechny hráče, kteří na to budou mít dostatečný hardware. Tedy přístroj vybavený novým procesorem Snapdragon 865 a 90Hz displejem. Mnozí si kvůli tomu možná pořídí i nový smartphone.

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE

Hrajete PUBG Mobile? Co říkáte na tuto novinku?

Zdroj. XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)