General Electric vydává “inteligentní” žárovku Link za 300 Kč

general_electric_link_ico

“Inteligentní” žárovky jsou praktická a užitečná zařízení, dovolující ovládat světla ve vašem bytě či domě z chytrého telefonu. Některé modely dokonce pomocí barevných LED umožňují nastavení osvětlení dle požadované atmosféry. V podstatě se dá říci, že “inteligentní žárovky” jsou jakýmsi úvodem do domácnosti budoucnosti.

Inteligentní žárovky jsou hitem současnosti Inteligentní žárovky jsou hitem současnosti

Až do současnosti ale cena těchto svítidel nebyla ani zdaleka lidová a dostupná všem – například sada tří žárovek Philips Hue (ty byly představeny již v roce 2012) se pohybovala kolem 200 dolarů (cca 4 000 Kč bez daně a cla). Cenovou válku patrně rozpoutá společnost General Electric, která představila “chytré” žárovky Link s cenovkou pouhých 15 dolarů za kus (asi 300 Kč bez daně a cla).

K řízení žárovky slouží speciální aplikace Wink, umožňující dálkově ovládat osvětlení z libovolného místa na světě (pochopitelně s podmínkou dostupnosti internetového připojení). Kromě běžného rozsvěcení a zhasínání na požadavek uživatele lze dále naprogramovat svícení podle nastaveného plánu či v náhodných intervalech, čímž můžete například během dovolené vyvolat dojem, že v domě/bytě někdo pobývá a odradit tak potenciální zloděje.

Komunikace by měla probíhat obousměrně, takže například budete moci na telefonu zjistit, zda jste nezapomněli někde rozsvícené světlo a případně ho i zhasnout.

General Electric vydává tři verze žárovek: 60Wattovou s měkkým bílým světlem pro všeobecné použití, s měkkým bílým světlem pro nasazení v interiéru a s jasným svitem pro exteriéry i interiéry.

Chytrá žárovka General Electric Link Chytrá žárovka General Electric Link

Chytré žárovky jsou od pondělí k dispozici v internetovém obchodě Home Depot, na podzim by se pak mohly objevit na pultech “kamenných prodejen”.

Zdroje: 4PDA, Ubergizmo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)