Menu

Evropská unie chce změnu pravidel na sociálních sítích

Facebook, Twitter a Google jsou opět v hledáčku Evropské unie. Tito tři giganti na poli sociálních sítí, by měli změnit své podmínky užívání, jinak Evropská unie zakročí sankcemi a pokutami. Jaké jsou požadavky EU?

Evropská unie požaduje po sociálních sítích převzetí zodpovědnosti

Není to poprvé, co vznikl tlak některé z vlád na sociální sítě, aby upravila svá pravidla a bezpečnostní funkce. Naposledy se tak stalo v Pákistánu, kde vláda žádala, aby přihlašování namísto e-mailu, Facebook nahradil jen telefonním číslem. Což Facebook odmítl. Dnes je situace trochu jiná.

Evropská unie chce, aby Facebook, Twitter a Google převzali zodpovědnost a také, aby zapracovali do svých pravidel vztah mezi evropským zákazníkem a sociální sítí. Tyto tři společnosti jsou zapsány u kalifornského soudu, a proto jsou veškeré spory velmi složité a zdlouhavé.

evropská unie 2

Další z požadavků EU je, aby tyto sociální sítě nabídly větší transparentnost, co se týče nelegálního obsahu. Tedy aby byly dostupné informace týkající se lhůt, do kdy musí být odstraněn nahlášený nelegální obsah apod. Tyto tři společnosti se k těmto požadavkům musí vyjádřit do září. Bude zajímavé sledovat, jak si požadavky pohlídají, aby se náhodou neopakoval nedávná věc, kdy Google musel zaplatit rekordní pokutu.

Myslíte, že sociální sítě bojují dostatečně proti nelegálnímu obsahu?

Zdroj: frandroid.com

 

Komentáře

Pavel_Bezak60

26.7.2017 22:07

Další důkaz, že eu se plete do věcí, po kterým je jim putna.

DeeJay.DEFFI

26.7.2017 22:25

Celá EU by měla jít se svými nařízeními do (!)

Jáchym Kvasnička

26.7.2017 23:31

Dva naprosto bezproblémové požadavky. Nijak nezasahují do obsahu sociálních sítí, jejich funkčnosti ani nekomplikují jejich používání. Naopak přináší větší komfort pro uživatele a požadují jasná pravidla tam, kde nebyla (neurčují je, jen požadují, aby byla jasně nastavena, určí si je sítě samy). Ale Češi to stejně budou kritizovat, stačí že to je EU. A to i když jde o čistě pozitivní věc. Většině stačí dvě písmena v nadpisu a mají jasno. Smutné…

petr dvorak

27.7.2017 5:10

Chtějí aby převzali zodpovědnost za co? To mi z článku jasné není.

Johnnie

27.7.2017 8:58

Pokud se někomu nelíbí podmínky některé ze sociálních sítí, ať ji nepoužívá a používá si jinou. Do toho stát nemá co kecat.
Svobodný Internet je velkým nebezpečím pro nastupující totalitu, proto jej socialistická moc bude postupně omezovat a přebírat nad ním kontrolu.

mpuza25

27.7.2017 9:15

Jáchyme, to je právě ten problém socialistů: nejde o to JAK chtějí zasáhnout, ale ŽE chtějí zasáhnout. Jsou si jisti, že vědí nejlépe, jak máme žít a co je pro nás nejlepší. Takže – žádné požadavky nejsou bezproblémové.

RSS (komentáře k článku)