Evropská unie chce změnu pravidel na sociálních sítích

evropská unie

Facebook, Twitter a Google jsou opět v hledáčku Evropské unie. Tito tři giganti na poli sociálních sítí, by měli změnit své podmínky užívání, jinak Evropská unie zakročí sankcemi a pokutami. Jaké jsou požadavky EU?

Evropská unie požaduje po sociálních sítích převzetí zodpovědnosti

Není to poprvé, co vznikl tlak některé z vlád na sociální sítě, aby upravila svá pravidla a bezpečnostní funkce. Naposledy se tak stalo v Pákistánu, kde vláda žádala, aby přihlašování namísto e-mailu, Facebook nahradil jen telefonním číslem. Což Facebook odmítl. Dnes je situace trochu jiná.

Evropská unie chce, aby Facebook, Twitter a Google převzali zodpovědnost a také, aby zapracovali do svých pravidel vztah mezi evropským zákazníkem a sociální sítí. Tyto tři společnosti jsou zapsány u kalifornského soudu, a proto jsou veškeré spory velmi složité a zdlouhavé.

evropská unie 2

Další z požadavků EU je, aby tyto sociální sítě nabídly větší transparentnost, co se týče nelegálního obsahu. Tedy aby byly dostupné informace týkající se lhůt, do kdy musí být odstraněn nahlášený nelegální obsah apod. Tyto tři společnosti se k těmto požadavkům musí vyjádřit do září. Bude zajímavé sledovat, jak si požadavky pohlídají, aby se náhodou neopakoval nedávná věc, kdy Google musel zaplatit rekordní pokutu.

Myslíte, že sociální sítě bojují dostatečně proti nelegálnímu obsahu?

Zdroj: frandroid.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)