ES File Explorer přichází s designem Material, vyzkoušíte jej?

es_file_explorer

ES File Explorer od ES Global patří mezi nejoblíbenější aplikace pro správu souborů – do svých telefonů a tabletů si ho nainstalovalo více než sto milionů uživatelů. Již počátkem srpna jsme ve článku ES File Explorer prošel kompletní změnou designu. Chcete zkusit Material? informovali o betaverzi čtvrté generace této aplikace, jejíž hlavní novinkou byl vzhled, přepracovaný dle designových pokynů společnosti Google. V té době byla ale beta verze dostupná pouze skrze alternativní zdroje, zatímco v Obchodě Play byla až do úterý verze 3.2.5.5.

Aktualizace na verzi 4.0.2 byla do Obchodu Play uvolněna 1. září, takže si nového designu mohou užívat stávající i noví uživatelé tohoto programu. Nutno konstatovat, že osvěžení aplikaci prospělo, působí estetičtějším dojmem a lépe ladí s prostředím Androidu 5.x Lollipop. Směrem ke světlejším odstínům se posunulo i celkové barevné podání aplikace, nabídky jsou nyní jasnější a působí odlehčeněji.

ES File Explorer přichází s designem Material ES File Explorer přichází s designem Material

Jak vypadá nový ES File Explorer?

Schéma rozložení a barvy vypadají víceméně stejně, jako v beta verzi, takže ve výchozím nastavení dominuje světle modrá nad bílým pozadím. Největší změnou z hlediska designu je odstranění spodního panelu nástrojů a přestěhování jeho funkcí do kontextové nabídky a plovoucího akčního tlačítka. Pokud by se vám nové barevné schéma nelíbilo, pak vězte, že aplikace obsahuje podporu motivů.

ES File Explorer můžete zdarma stahovat z Obchodu Play, kde ho dosavadní uživatelé v průměru hodnotí známkou 4,5. K pokročilým funkcím tohoto programu patří schopnost práce s FTP, kompatibilita s nejpopulárnějšími cloudovými službami a konfigurovatelné rozhraní.

ES File Explorer File Manager
ES File Explorer File Manager

Zdroje: Android Headlines, Obchod Play, Android Police

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)