YotaPhone představuje 2. generaci se dvěma displeji

yotaphone_2

Už několik dnů před v těchto okamžicích začínajícím veletrhem Mobile World Congress kolovaly zvěsti, že právě zde bude představena druhá generace unikátního mobilního telefonu YotaPhone s obrazovkami na obou stranách (viz aktualita Rusové zbrojí: YotaPhone 2 může být představen na MWC 2014). Tyto zprávy můžeme nyní potvrdit – ruská firma Yota Devices dnes prezentovala YotaPhone 2, který proti první generaci přináší celou řadu vylepšení.

V první řadě jsou to větší displeje – zatímco starší verze měla obě obrazovky velké 4,3″, novinka nabídne na jedné straně 4,7″ e-ink s rozlišením 960 x 540 obrazových bodů a na straně druhé 5″ Super AMOLED s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD). Dosud pasivní displej na principu elektronického inkoustu je v nové verzi schopen reagovat na doteky, což významně zvyšuje komfort používání. Uživatel tak bude moci použít monochromatický displej pro rychlé interakce, jako je kontrola času nebo počasí, reakce na žádost o schůzku, nebo odpovědi na e-maily a aktualizace sociálních sítí.

Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 na 2,3 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti. Přístroj má 4G LTE konektivitu, Bluetooth, NFC, bezdrátové nabíjení standardu Qi, 8Mpx fotoaparát a 2Mpx čelní kameru. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat, tloušťka zařízení je pouhých 8,9 milimetrů, přičemž do tohoto prostoru se povedlo vměstnat baterii s kapacitou 2550 mAh.

Změny se dotkly i designu, který je rozhodně více “sexy” než předchozí generace. V rozhovoru pro Wired řekl generální ředitel Yota Devices Vlad Martynov, že zatímco první model byl zamýšlen jako “proof-of-concept”, další generace bude cílit na mainstream. Firma pracuje na těchto modelech už dva a půl roku a zatímco v počátcích se jednalo o tříčlennou skupinu, dnes již můžeme mluvit o společnosti, která zaměstnává více než 70 zaměstnanců. “Udělali jsme několik chyb a hodně se naučili, ale teď už víme, co je třeba udělat, aby byl produkt k dispozici pro masový trh,” uvedl generální ředitel. Na pultech prodejen by se nový YotaPhone měl objevit do konce roku.

Zdroje: Hi-Tech, Wired, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)