Cogs – jedna z nejzajímavějších logických her, další velikán

cogsmain

Jedna z nejzajímavějších logických her, které jsem v poslední době hrál. Kvalitní ve všech směrech. Hra Cogs vyhrála několik ocenění a je určená pro všechny fanoušky logických her každého věku, ale také by mohla přitáhnout pozornost těch, co si na podobné hry nepotrpí. Začněme povedeným trailerem, který byl mým prvním vodítkem hru vyzkoušet.

Cogs Trailer

Cogs Trailer

Začátek a pravidla

Při spuštění hry si zvolíte, jestli chcete sdílet své výsledky v online žebříčku. Dále si můžete nastavit hlasitost hudby a efektů a nechat si zobrazit krátkou nápovědu jak hrát. Hru můžete hrát dvěma způsoby. První je kampaňový Inventor Mód, ve kterém budete postupovat vpřed s každým dokončeným kolem, a nebo Challenge Mód, kde se vám odemknou kola z Inventor Módu a vy se budete moct předhánět v rychlosti či počtu tahů k vyřešení.

cogs1

Tímto se dostáváme k základnímu principu hry. Věnovat se budeme převážně Inventor Módu. Začneme zvolením kola v levé nabídce, po kliknutí se vám objeví vpravo co musíte v daném kole vyřešit, jaký na to máte čas a kolik můžete použít tahů. Za dokončení kola ve správném čase s určitým počtem tahů získáváte hvězdičky potřebné k odemčení dalších kol. Pokud kolo nestihnete dokončit a strávíte nad ním přespříliš času, dostanete hvězdičky i za samotné vyřešení, ale může se stát, že později budete kola opakovat, abyste měli dostatek hvězdiček pro postup.

Cogs – info k úkolu

Hraní

Konečně se dostáváme k samotné hře.  Po kliknutí na Play se nám objeví 3D model našeho problému k vyřešení. Náš mechanický model vyřešíme posouváním ozubených kol, trubek a dalších prvků ve hře tak, abychom úspěšně spustili stroje, které pro nás připravili vývojáři z Lazy 8 Studios. Modely jsou opravdu působivé, pokaždé jiné a udělané plně ve 3D nádherné grafice. Stačí se podívat na obrázky a hned víte, o čem mluvím. Posouvání prvků probíhá tažením prstu po obrazovce a model otáčíme pomocí vicedotekového ovládání, jelikož jsou modely 3D a vy budete konstruovat rakety, děla a létající stroje tak jej opravdu využijete.

Cogs – raketa Cogs – kanón

Závěr

Cogs je velmi povedená a kvalitní hra, která obrovsky potrápí vaše mozkové závity. Hra má skvělé zpracování, perfektní zvuky a hudební doprovod. Nenapadá mě snad nic, co bych mohl vytknout, snad jen to, že vám sem tam dost pozvedne mandle u kol, které vám nepůjdou, ale o tom přece ta hra je a i když vám některé kola nepůjdou, budete je hrát dále, protože jsou návyková a vás přece nepokoří nějaká hra. Cogs nabízí v plné verzi přes 50 typů kol, 150 výzev a 10 hodin herního času. Plná verze stojí zhruba 60 Kč. Demo verze pro ukázku nabídne 8 kol a tato hra minimálně za vyzkoušení určitě stojí.

Video


Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)