Chainfire vydává FlashFire BETA – snadné flashování ROM, jádra a dalších modifikací

FlashFire-AH

Chainfire, renomovaný vývojář, stojící za aplikací SuperSU a mnoha dalšími užitečnými nástroji, v pátek vydal betaverzi svého připravovaného programu FlashFire, který označuje jako “duchovního nástupce” populárního software Mobile ODIN (nástroj pro flashování firmware na zařízení Samsung).

FlashFire, podobně jako Mobile ODIN, je aplikace určená pro flashnutí alternativní ROM, jádra a jiných modifikací bez nutnosti používat obvyklou konzoli pro obnovu (“recovery”). Je to mocný nástroj s jednoduchým uživatelským rozhraním, který dovoluje s právy roota instalovat aktualizace OTA a soubory ROM, automaticky přidá správce oprávnění SuperSU a může být použit i pro plnou zálohu a obnovení systému. Aplikace bude nabízena zdarma i v placené variantě, která bude obsahovat několik dalších nadstandardních funkcí. Stávající uživatelé Mobile ODIN Pro obdrží všechny tyto funkce zdarma.

I když se jedná o nástroj, jehož cílem je zjednodušení některých procesů, je tato aplikace určena především zkušeným uživatelům, a to zejména ve svém současném stavu beta. Určitě tedy bude pro ostré nasazení počkat na vydání konečné verze s kompletní dokumentací.

Pokud máte zájem vyzkoušet FlashFire v testovací fázi, budete se muset připojit ke komunitě na Google+, přečíst si pokyny v příslušném diskuzním fóru XDA a následně se přihlásit do programu beta testování v Obchodě Play. V současnosti je nástroj určen pro práci s telefony Samsung a Nexus, podpora dalších značek bude přidána v dohledné budoucnosti (byť s mnohými telefony asi bude FlashFire fungovat i bez oficiální podpory, ale také bez záruky). Samozřejmě doporučujeme extrémní opatrnost, pokud budete experimentovat s nepodporovanými zařízeními.

Přihlášení k beta testování FlashFire Přihlášení k beta testování FlashFire

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)