[CES 2012]: PowerSkin představuje dvě solární nabíječky SolarCharge a KeyCharge

ces_2012_new_large

Známe to všichni, celý den na výletě – mapy, internet, GPS, jen to sviští. Kde na to všechno ovšem brát tak drahocennou energii? Solární nabíječky nejsou žhavou novinkou, už s námi nějaký ten rok jsou, ale většinou se jednalo a nefunkční atrapy, které pokud nabíjely, tak v řádech setin procent, výsledný efekt tak většinou stál za zlámanou grešli. PowerSkin to má (prý) změnit:

SolarCharge

Přidá až 1000 mAh potřebné “šťávy” pro váš vyprahlý smartphone. Má také zvýšit výdrž během hovoru až o 350 minut. Tablet zřejmě neutáhne, ale s chytrým telefonem problém mít nebude. Fungovat bude nejen s Androidem, ale i s BlackBerry či iOS. Na zadní straně se nachází solární panel, který zachytává sluneční svit a přeměňuje jej na energii. PowerSkin navíc uvádí, že účinnost je až o 50 % vyšší, než u konkurenčních nabíječek. Cena bude startovat (v přepočtu) na cca 1 300 Kč.

SolarCharge

KeyCharge

Tento model přidá max. 750 mAh, pracuje na stejném principu, jako ten předchozí, navíc jej lze použít i jako přívěšek na klíče. U tohoto modelu bude cena kolem 450 Kč.

KeyCharge

Teď otázka – pokud váš telefon podporuje přídavné baterie s vyšší kapacitou (např. SGSII, aj.), je vcelku dost možné, že takový baterry pack výjde mnohem levněji, než tyto pseudonabíječky, které nám mohou být kupříkladu nyní v zimě celkem k ničemu… :-)

[via AndroidPolice]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek