Černý pátek a nákupní horečka vrcholí. Češi na Black Friday nakupují stále více

black friday cerny patek 2017

Dnes je oficiální Černý pátek, původně byly slevy pouze v tento den. Jenže v posledních letech už se odděluje od Díkuvzdání, a spíše jde o svátek nakupování. A namísto jednoho dne jsou Black Friday a Cyber Monday akce po dva týdny. Data ukazují, že navýšení doby slev na dva týdny funguje, každý rok roste výrazně počet nákupů.

Černý pátek je stále větším nákupním svátkem

Black Friday jsme se také věnovali na webu, kdy jsme pravidelně aktualizovali a vybírali zajímavé věci v akci. Nyní jak se pomalu blíží akce ke konci, začínají vycházet různé analýzy. Většinou se shodují v tom, že si Češi na slevy o Černém pátku zvykli a čekají na ně, mnozí přesunují předvánoční nákupy.

„Black Friday je teď výrazný trend, ale nejde o nic nového. Je to léty osvědčená akce a termín, kdy se pro řadu retail i online obchodů spouští vánoční sezóna. Zákazníci si zvykli na výhodnost nákupů v rámci této akce, řada z nich si uvědomuje, že další výrazné slevy mohou přijít až s povánočním výprodejem,“ říká ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová.

black friday 2016 google

V roce 2016 mělo slovní spojení Black Friday ve vyhledávači Google v České republice 330 000 hledání. Nárůst objednávek, které Google zachytil, byl o 55 % vyšší a tržby narostly v meziročním srovnání průměrně o 50 %, informuje agentura Performics. Tento rok se očekává, že čísla budou ještě vyšší.

Čekáte také na Black Friday slevy? Kolik věcí jste letos na Černý pátek koupili?

Zdroje: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)