Cake je nový webový prohlížeč. S čím chce porazit konkurenci?

webovy prohlizec cake

Trh s webovými prohlížeči je obzvlášť na Androidu přeplněný, máme zde prohlížeče jako Chrome, Mozilla, Opera, nedávno se objevil i Edge od Microsoftu. Někteří výrobci telefonů také přináší vlastní verze prohlížečů. Pak jsou tu desítky menších prohlížečů, které se většinou specializují na něco specifického. Mezi ně se zařazuje i novinka s názvem Cake. Podle vývojářů je jeho hlavní výhoda v tom, že byl od začátku koncipován jako prohlížeč pro telefony. Nyní si můžete zkusit, jestli to je pravda.

Webový prohlížeč Cake existuje pouze pro Android a iOS

Oproti klasickým prohlížečům se Cake liší v tom, že je pouze na mobilní zařízení. To má mít na jednu stranu výhodu v tom, že se vývoj mohl zaměřit přímo na dotykové zařízení, na druhou stranu chybí rychlé sdílení a synchronizace informací z mobilního prohlížeče na PC, jako to známe u “velkých” jmen.

Cake SideBySide

Cake SideBySide

Výhodou Cake prohlížeče má být vyhledávání. Když si dáte nějaký výraz vyhledávat, tak vám prohlížeč ihned načte stránku, která se ve výsledcích objeví na prvním místě a zároveň v pozadí načítá další výsledky. Mezi načtenými výsledky se pak dá rychle přepínat přetáhnutím prstu. V případě, že na prvních stránkách nenajdete, co hledáte, tak je také k dispozici možnost přepnout se na klasické výsledky hledání, a to přetáhnutím prstu na druhou stranu.

Vyhledávání a načítání jde také omezit například jen na videa či obrázky. A to i například na GIF obrázky. U těchto nastavení bychom ale dávali pozor na spotřebu mobilního internetu.  Samozřejmostí jsou pak základní funkce prohlížeče. Prohlížeč Cake si může každý zdarma stáhnout z Google Play.

Cake Web Browser
Cake Web Browser

Jaký webový prohlížeč používáte? Jste s ním spokojeni?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)